Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 06 Яну 2012, 15:49

В тази рубрика можете да задавате своите въпроси относно:

- Лабораторна диагностика при лечение на стерилитет
- Консервативна терапия при лечение на стерилитет
- Ин витро фертилизация
- акушерство и гинекология
- репродуктивна имунология
- репродуктивна ендокринология
- медицинска генетика
- урология и андрология
- акушерство и гинекология
- репродуктивна ендокринология
- медицинска генетика
- урология и андрология

Методи за лечение на стерилитет :

- Контролирана овариална хиперстимулация, по протоколи, съобразени с индивидуалните физиологични особености на жената, след предварително проведени изследвания и консултации;
- Фоликулярна пункция под въздействието на обезболяващи медикаменти;
-IVF и ICSI процедури след предварителна обработка на сперматозоидите
- Култивиране и селекция на ембриони за трансфер на 3-5 ден след оплождането;
- Замразяване на ембриони;
- Донорски програми

Повече за мен и моята практика можете да откриете в Справочник Фрамар или от сайта www.ivfpleven.com
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Даниела Стоянова » 10 Яну 2012, 10:29

Здравейте, д-р Иванов, преди повече от месец ми правиха изследване за проходимостта на тръбите, след което се оказа, че имам запушване. Лекуващия ми лекар, ми предложи да продължим изследванията за да се изключат всички възможни фактори за причина за безплодие, та въпросът ми е какво следва от тук на татък. Какви изследвания трябва да си направя, какво се поема от здравната каса и възможно ли е да се избегне инвитро само чрез медикаменти? Само искам да спомена, че на съпруга ми е правена спермограма и проблема не е в него. Освен запушването имам промяна в нивата на пролактина и кисти на яйчниците.
Благодаря предварително!
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 13 Мар 2012, 11:45

Даниела Стоянова написа:Здравейте, д-р Иванов, преди повече от месец ми правиха изследване за проходимостта на тръбите, след което се оказа, че имам запушване. Лекуващия ми лекар, ми предложи да продължим изследванията за да се изключат всички възможни фактори за причина за безплодие, та въпросът ми е какво следва от тук на татък. Какви изследвания трябва да си направя, какво се поема от здравната каса и възможно ли е да се избегне инвитро само чрез медикаменти? Само искам да спомена, че на съпруга ми е правена спермограма и проблема не е в него. Освен запушването имам промяна в нивата на пролактина и кисти на яйчниците.
Благодаря предварително!


Здравейте!

За съжаление след като със сигурност е доказана непроходимост на маточни тръби,
единствения начин да забременеете е метода ин витро.
Фонд Асистирана репродукция субсидира три поредни опита. Т.е. отпускат Ви се средства за извършване на
процедурата. Документи се подават в ин витро клиниката, която сте избрали да извърши процедурата.
Преди да започнете се налага да приемате медикаменти във връзка с повишения пролактин.

Успех и късмет!

д-р П Иванов
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Светла Христова » 02 Ное 2012, 14:34

Здравейте, д-р Иванов въпросът ми към вас е след лечение от orchitis epidemica има ли опасност от безплодие у мъжа?
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Даниела Стоянова » 02 Ное 2012, 16:38

Д-р Иванов искам да ви попитам при двустранно запушени маточни тръби при жената и около 50 % подвижност на сперматозоидите при мъжа какъв е шанса да бъдем одобрени за ин витро? А след като ни одобрят какво следва?
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 09 Ное 2012, 19:39

Светла Христова написа:Здравейте, д-р Иванов въпросът ми към вас е след лечение от orchitis epidemica има ли опасност от безплодие у мъжа?

Здравейте!

За съжаление след вирусен орхит често има нарушения на сперматогенезата.
Особено ако е прекаран в зряла възраст.
Моят съвет е да изчакате поне 3 до 6 месеца след заболяването и тогава да направите
спермограма. Показателите на спермограмата ще покажат имали понижена оплодителна способност
при мъжа.
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 09 Ное 2012, 19:42

Даниела Стоянова написа:Д-р Иванов искам да ви попитам при двустранно запушени маточни тръби при жената и около 50 % подвижност на сперматозоидите при мъжа какъв е шанса да бъдем одобрени за ин витро? А след като ни одобрят какво следва?



Здравейте!

При доказана непроходимост на маточни тръби - двустранно - това е достатъчен довод за одобряване на
молбата Ви към Фонд асистирана репродукция за финансиране на Ин витро процедура.
За подаването на молба се изисква и спермограма. При нейното разчитане ще Ви бъди обяснено дали подвижността и
морфологията на спермтозоидите са достатъчни за ин витро процедура и дали показателите изискват допълнително лечение.
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Nikoni » 21 Дек 2012, 21:42

Здравейте, на 29 съм, 186 см, 94кг.
В последните 5 месеца съм пил:
1. Пантопразол (Пантолок) 40 мг на ден за 5 мес. ;
2. Clindoxyl 5% - 1% (Clindamycin phosphate & Benzoyl peroxide), за акне по раменете, 5 мес. Лечение. ;
3. Naproxen 500 mg – 15 таблетки, противовъзпалително;
4. Clotrimaderm 1%, Hyderm 1%, Elocom, мазила в областта на гениталиите за около 1 мес.;
5. По една малка бира на ден, 330мл.;
6. По една сауна на седмица.
Интересува ме, дали и как е повлияло върху качеството на спермата ми, защото резултатът е:
16 % бързи, 6 % бавни, 69 % неподвижни, останалите се въртят около опашките си, количество 20 млн., 1.8 мл., като дадох пробата бях доста изморен (малко сън след напрегната работа).
Благодаря предварително.
Nikoni
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Апр 2012, 23:15

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 07 Фев 2013, 10:35

Nikoni написа:Здравейте, на 29 съм, 186 см, 94кг.
В последните 5 месеца съм пил:
1. Пантопразол (Пантолок) 40 мг на ден за 5 мес. ;
2. Clindoxyl 5% - 1% (Clindamycin phosphate & Benzoyl peroxide), за акне по раменете, 5 мес. Лечение. ;
3. Naproxen 500 mg – 15 таблетки, противовъзпалително;
4. Clotrimaderm 1%, Hyderm 1%, Elocom, мазила в областта на гениталиите за около 1 мес.;
5. По една малка бира на ден, 330мл.;
6. По една сауна на седмица.
Интересува ме, дали и как е повлияло върху качеството на спермата ми, защото резултатът е:
16 % бързи, 6 % бавни, 69 % неподвижни, останалите се въртят около опашките си, количество 20 млн., 1.8 мл., като дадох пробата бях доста изморен (малко сън след напрегната работа).
Благодаря предварително.



Здравейте!

Съжалявам за късния отговор.
Както са Ви обяснили, показателите на спермограмата са занижени. Както броя, така и подвижността на
сперматозоидите.
Медикаментите, които сте използвали са повечето за локална употреба - т.е. малко количество навлиза в кръвта.
Малко вероятно е те да са причина за показателите на спермограмата.
Сауната обаче (сухата топлина) има вреден ефект върху сперматогенеза.

Моя съвет: Повторете след месец спермограмата. Ако има подобни показатели, ще ви се назначат добавки и витамини за
подробряване на сперматогенезата.


д-р П Иванов
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот laiose » 05 Мар 2013, 22:01

Здравейте,д-р Иванов.
По-горе чета ваше мнение,че при запушване на тръбите,изходът е ин витро.Аз всъщност съм с една тръба,тъй като другата ми беше изведена чрез коремна операция,при извънматочна бременност,при която тръбата се спука.Наскоро правих цветна снимка на другата тръба и се оказа,че е много леко пропусклива(и то при налягането предполагам, от вкарването на контраста).Насочиха ме към ин витро както и вие казвате.
Аз обаче съм чувала,че при запушване на тръбите,може да се приложи лапароскопски метод,чрез който да се отпушат.
Какво е вашето мнение по този въпрос?Смятате ли,че имам шанс да се подложа на лапароскопия,с която тази тръба да бъде "оправена"?
Благодаря предварително!
laiose
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Дек 2012, 12:05

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта