Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 22 Фев 2017, 12:35

В темата Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта, може да задавате въпросите си свързани с тези проблеми. На вашите въпроси ще отговаря Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н.



Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот iustitia37 » 27 Яну 2019, 18:47

Здравейте. Младо момче съм на 25 години. От няколко дена ме измъчваха силни болки в корема и малко по надолу. Болката беше като колики и пареща на етапи. Направиха ми изследвания на кръв и урина и ми казаха, че имам кристали пикочна киселина. Появиха се и други симптоми често да ходя до тоалетната и имам парещи болки и болки дори в нормално състояние на члена. Много се притесних и питам това опасно ли е и лекува ли се напълно? Нямах никакви проблеми досега и активно спортувам. Казаха ми да отида на уролог, но се безпокоя, защото не знам дали ще ми мине, или не и дали ще се излекувам.
Кръвна картина : Левкоцити (Leu)- 9.7, Лимфоцити Lym %- 18.7, Лимфоцити #- 1.8, MID%- 4.7, MID # - 0.5, Гранулоцити %- 76.6, Гранулоцити # - 7.4, Еритроцити- 4.38, Хемоглобин- 141.0, Хематокрит- 0.394, Тромбоцити- 203.0

Ето ги резултати от изследването ми на урината : относително тегло <=1.005, нитрити-neg, pH- урина тест лента- 7.5, билирубин урина тест лента- Neg, кетони-Neg, Глюкоза в урината- кач.- Neg, Кръв в урината- Neg, Левкоцити в урината качествено- Neg, Белтък в урината- Neg, Уробилиноген- урина- Normal3.4umol/L, Седимент от урина- Кристали пикочни пътища. Има ли нещо притеснително? Благодаря Ви много!
iustitia37
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2019, 18:36

Re: Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 31 Яну 2019, 07:20

Здравейте
Кристалите в урината са напълно нормална находка при всеки здрав човек. Това не са песъчинки и не трябва да Ви притесняват. По отношение на болките в корема не мога само по описанието Ви да преценя с какво са свързани. Обърнете се към личния лекар за по-пълен прегред.
Поздрави
Проф. Б. Делийска
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот iustitia37 » 04 Фев 2019, 12:54

Отидох на уролог и ми назначи лечение с аугментин, цистин и би-профенид. Каза ми, че имам възпаление на пикочните пътища. Уплаших се дали е цистит или нещо друго. От 3 дена ги пия. Курсът на лечението е за 8 дена. Не ми пари вече, но ходя много често до тоалетната, това продължава. Искам да се излекувам, защото от 1 седмица съм така. Струята ми е силна, нямам болки, докато уринирам. После ми е напрегнато и боли като щипене или парене и отново ми се ходи до тоалетната. Пия и много течности. Урината ми не е тъмна, а винаги безцветна и прозрачна. Не знам дали е цистит при това положение. Благодаря Ви за отговора!
iustitia37
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2019, 18:36

Re: Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 21 Фев 2019, 08:20

Здравейте,
От въпроса Ви не мога да разбера дали сте мъж или жена и на колко години сте. Това е важно във връзка с препоръките, които бих могла да Ви дам за доизследване и лечение. Не пишете дали сте изследвали уринен седимент и микробиологично изследване и какви са резултатите. Препоръчвам Ви да се обърнете към компетентен нефролог за доизясняване на проблема и препоръки за оптимално лечение
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Подагра или повишена пикочна киселина в кръвта - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот elimitkova » 07 Яну 2022, 21:13

На баща ми му пуснахме изследване на пикочна киселина със стойности 547 ммол,урея-7,20;кратинин-78.Няма оплаквания от страна на бъбреците.Трябва ли да пие нещо.
elimitkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Окт 2021, 18:34


Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron