Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 15 Сеп 2015, 22:43

Ако искате пробвайте, но в литературата която използвам такъв метод не съм чел. Съжелявам за което.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот cankometodiev@abv.bg » 18 Яну 2016, 15:21

здравейте синът ми е на 10 години и от известно време му се появяват афти по езика моя съвет за лечение и нужни ли са някакви изследвания
cankometodiev@abv.bg
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:45

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 22 Яну 2016, 23:07

За съжаление хроничният афтозен стоматит е много упорито заболяване и трудно е повлиява. Първо проверете детето за кариозни или разрушени зъби ,който имат остри ръбове. Те често правят рани по езика подобни на афти. Ако всичко е наред предупредете детенце да не лапа мръсни предмети, химикали, моливи ,играчки и т.н. И не на последно място вижте излизането на афти дали не е предхождано от употреба на някъкви семки, ядки или плодове с мъх или семки.
Няма нужда от никъкви изследвания ако няма дрги симтом освен афти.
За лечение много добре действа спрея или гела aloclair.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот petttto » 25 Фев 2016, 19:40

tochica. написа:Препоръчвате ли домашния метод за избелване на зъби със сода бикарбонат и лимонена киселина като бюджетна и "натурална" алтернатива в домашни условия?

:) Интересна техника Изображение
petttto
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Яну 2015, 21:32

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Mira83 » 22 Мар 2016, 19:00

Здравейте, от известно време имам образувание на устната, което се получи от прехапване. Въпросът ми е как да го лекувам? Какъ специалист да посетя?
Mira83
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2016, 12:38

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 31 Мар 2016, 10:42

Това образувание най-вероятно е мукоцеле. Начина по който се лекува е само хирургичен. Не е страшно и сложно и много бързо оздравява. Трябва да потърсите хирург стоматолог или лицево-челюстен хирург. Поздрави и бързо оздравяване.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот galinaje » 09 Апр 2016, 04:52

Здравейте!!! Имам дъщеря на 11г. С млечните зъби нямаше проблем,но когато излязоха постоянните по тях се забелязваха седефени бели петна. Питахме една зъболекарка,тя каза,че не са се изхранили все още и толкова. Питахме една ортодонтка и още няколко зъболекари,съмняват се за флуороза,но не са сигурни. Все пак една от лекарките ни даде една паста на GC tooth mousse ,за да маже зъбите за реминерализация. Въпросът ми е ,как можем да разберем дали е флуороза или недостатъчност на емайла ? Също така бих желала да рабера мнението ви за лазерното лечение на кариес,мога ли да подложа детето на такова лечение и каква пломба ще препоръчате,за да не се стигне до отлепянето й и след това до ре-лечение?
galinaje
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Юни 2014, 22:37

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот wwwolfish » 12 Апр 2016, 11:04

Здравейте,
Редовно ходя за почистване на зъбен камък с ултразвук и последващо полиране на зъбите извършвано конвенционално с четка ,паста и гумичка от личния ми стоматолог.
Прочетох,че има сравнително нови методи в тази насока.

1.Почистване на зъбен камък с лазер
2.Полиране с AirFlow

Личния ми стоматолог не разполага с подобна техника.

Големи ли са предимствата на гореспоменатите 2 метода?
В моя град има стоматолози,извършващи полиране по метода AirFlow,но не намерих с лазерна техника.

Подходящо ли е да сваля отново зъбния камък с ултразвук и после да направя Airflow при друг стоматолог или конвенционалното полиране с четка и гумички е със същия резултат? Еднаква гладкост ли се постига с двата метода на полиране или с Airflow по-добре се изглажда зъба?
Прочетох ,че метода Airflow има контраиндикации,като тънък емайл...С начална форма на пародонтоза съм,без образуване на джобове, с леко отдръпване на венеца на част от горните зъби. Подходящ ли е този метод при мен?
Запознах се,че напоследък при Airflow не се използва сода,а Glycine,като съставка с по-слабо изразено абразивно действие,при запазване на почистващия и полиращ ефект. Използва ли се Glycine от стоматолозите в България?
Като цяло бих искал да внесете светлина по тези въпроси....Дали новите методи наистина са по-ефективни или просто са по-бързи и удобни за пациентите..?
Кога са за предпочитане и кога не?
Благодаря предварително.
wwwolfish
 
Мнения: 16
Регистриран на: 10 Май 2012, 13:20

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Стефка.Желязкова » 20 Апр 2016, 10:50

Здравейте!Имам много неприятен проблем—плюя докато говоря.
Стефка.Желязкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Апр 2016, 10:46

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 27 Апр 2016, 22:39

Почистването на зъбен камък си го правете както досега с ултра звуков апарат. Това което сте прочели за почистване с лазер не изключва използването на УЗ. То служи за дълбока дезинфекция.
Полирането с Airflow се прави за премахване на оцветявания по зъбите /никотин, петна от оцветяващи напитки/. Не съм запознат за този препарат glycin и не намерих нищо в нашата преса така че немога да коментирам.
Като заключение мога да Ви посаветвам да продължите да си подържате добра хигиена и профилактично посещение при вашият стоматолог.
Протоколът за почистването на зъбен камък е следният:
-почистване с УЗ
-полиране с Airflow /ако има апарат/. Содата която се използва е с голям набор на миризми.
-полиране с различни по степен на абразивност пасти с гумички и четки.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта