Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 17 Фев 2018, 20:08

Ако не вреди няма проблем да се ползва. Само че не съм убеден ,че ще се избелят зъбите Ви.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот dani01 » 19 Фев 2018, 02:30

Здравейте,
От 3 дни имам проблем с езика - силна пареща болка (наподобяваща болката при изгаряне с гореща храна/ напитка), налепи, гнойни образования (като пъпчици) и малки кървави "точици" (все едно е езикът е прободен с игла). Вчера премахнах налепа с помощта на четката за зъби, но отново се появи и дискомфортът е много голям, особено при хранене.
Ще се консултирам и със стоматолога си, и с личния си лекар, но дотогава не знам какво да правя и съм доста притеснен... На какво може да се дължи този проблем? Прикачвам снимка, за да придобиете визуална представа.

Благодаря за отделеното време!
Мъж, 20 години.

снимка.PNG
снимка.PNG (517.37 KiB) Прегледано 945 пъти
dani01
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Фев 2018, 02:04

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 08 Мар 2018, 12:32

Само по снимка нищо немога да Ви отговоря потърсета помощ от стоматолога си. Може да е причинено от много неща. Примерно химични ,термични причини /храни,напитки ,лекарства/, остри ръбове на зъби. С две думи отидете на преглед.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот rositsa.kadieva » 23 Фев 2019, 12:06

Здраввйте на 21г. Жена съм , появи ми се синя до черна точица вляво на бузата и мястото покрай нея е сиво (прикачвам снимка) , на какво се дължи и трябва ли да се притеснявам? С постоянно дразнене вляво на гърлото съм от година и половина , правени са ми изследвания , но нищо.. благодаря предварително .
Прикачени файлове
D6C719BC-CE6B-40E8-8C65-DC473E92402C.jpeg
D6C719BC-CE6B-40E8-8C65-DC473E92402C.jpeg (350.8 KiB) Прегледано 808 пъти
rositsa.kadieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Фев 2019, 12:02

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 06 Мар 2019, 17:29

Здравейте! Това е малък точковиден кръвоизлив и ще изчезне от самосебе си.Не се притеснявайте !
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот vess86 » 29 Яну 2020, 00:53

Miracle Teeth Whitener
Този продукт безопасен ли е?
И има ли ефект от него?
vess86
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Май 2019, 23:25

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 29 Яну 2020, 19:17

Това са системи за избелване на зъби от натурални продукти, така че са безопасни. За ефективноста им Вие ще прецените ,но зависи от много фактори. Вид и дебелина на емаила на зъба, хигиенни и хранителни навици. Успех
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот zlati1459 » 27 Фев 2020, 22:04

Здравейте, д-р Косев ! Като стоматолог можете ли да препоръчате конкретна паста за зъби, като марка или състав? Казвали са ми, че има значение как се мият зъбите, а не толкова с каква марка паста. Вярно ли е това ? Бих искала и да ми препоръчате и вода за уста, която да щади венците и да дезинфекцира устната кухина. Благодаря ви предварително за помощта и отговора!
zlati1459
 
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Ное 2019, 10:37

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 02 Мар 2020, 17:56

Това което сте чули е вярно, че няма значение от марката за зъби. Все пак е желателно пастите да се сменят , да не се ползва една и съща паста. Има ограничение само за пастите с избелващ ефект. Ако се ползва такава след една опаковка после, 3-4 месеца не се използва избелваща паста. За хигиената е важно четкането да продължава минимум 3 минути и то да се засича по часовник. Иначе пастата е като сапуна за миенето на ръцете, има не голямо значение. Но ако Ви интересува моето мнение аз имам слабост към фирма ELGYDIUM.
Относно разтворите за жабурене зависи от каква нужда има пациента.Дали за лечение или само профилактика. Аз лично предпочитам разтворите без алкохол на базата на хлорхекседина.
Надявам се да съм Ви отговорил на въпросите.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Камен.Петров » 02 Сеп 2020, 19:11

Здравейте, получих сериозно възпаление и от няколко дни челюстта ми е скована и почти не се отваря. Имам на моменти силни болки, включително към ухото, врата и слепоочието. В задната част на челюстта се появи сериозен оток, който обаче е твърд като кост, а антибиотичното лечение не го повлия...
Камен.Петров
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Сеп 2020, 19:08

ПредишнаСледваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта