Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Тук може да зададете своите въпроси по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.

Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 12 Май 2014, 08:54

Привет, казвам се д-р Петър Косев.
Лекар по дентална медицина с 16 години стаж. Надявам се да Ви бъда полезен с моята рубрика с отговори на вашите въпроси относно подържане на хигиената в устната кухина.

Подробна информация за д-р Петър Косев ще откриете в справочника на Фрамар
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот mimi9123 » 03 Яну 2015, 16:23

Здравейте,Какво ще ми препоръчате за избелване на зъби в домашни условия?
mimi9123
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2015, 15:29

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 05 Яну 2015, 18:38

На пазара се предлагат няколко форми за домашно избелване на зъби. Най-често предлагана и използвана е гел формата,но за целта Ви трябват индивидуално изработени контеинери за гела или така наречените шини от термопластичен материал, които се изработват по ваш отпечатък в лаборатория. Има и продукти който предлагат в опаковките специални плаки,който се нагряват с топла вода в домашни условия и самият пациент сам си ги притиска и изработва. Гелът които се поставя в тези шини е с различна концентрация /10-17%/ на карбиден пироксид. Колкото концентрацията е по голяма толкова и ефекта ще е по-бърз,но трябва стриктно да се спазват описанията на фирмите защото може да се стигне или до хипрчувствителност на зъбите или до изгаряне на лигавицата. Все пак това е основа.
По-съвремени и замене по-разумни за домашно използване са лентите за избелване или стиковетв/подобни на червило/. За жалост тези продукти се намират по-масово в САЩ.
Мой съвет ако сте ришили да направите тази крачка минете през първоначално офис избелване и тогава затвърдете ефекта с домашна система. Друг съвет избелващите пасти не избелват зъбите както ги рекламират, и не се ползват по-често от 3-4 месечен период.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот azzz » 06 Яну 2015, 11:54

Здравейте! Проблемът ми е свързан с детето ми което е на 9 години! Проблеми със здравината на забките нямаме, ходим често на зъболекар и досега сме имали 3 малки кариеса на млечни зъбки. Има 6 сменени млечни зъба. От около 2 години, започна да се появява черен налеп по зъбките- стои като напръскани черни точици па зъбките! Зъболекарите които посещавахме, казаха, че това не вреди на зъбите и че след време ще премине. Детето използва електрическа четка, в момента ползва реминализираща паста Апакеър, вода за уста и конец.Дори един път в седмицата ползва и полираща паста, въпреки че не е за деца, но по този начин налепа се поизчиства. Два пъти зъболекар му чисти зъбките, но налеп пак остава и се натрупва като зъбен камък до венчците. Четох, че това може да е в резултат на киселинноста на слюнката. Може ли да ми дадете някакъв съвет, защото той е ученик и естетиката на зъбките му оказва влияние.Благодаря предварително.
azzz
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Яну 2015, 11:20

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 07 Яну 2015, 18:46

Този проблем съществува при доста деца. Дори и аз дълги години съм се чудил и разпитвал семействата ,но до смислен отговор не съм достигнал. Дори на медицинската сестра, която работи при мен дъщеря и бе с такъв налеп. Успокоителното е ,че наистина невреди на зъбите. Другото радостно е,че с навлизане в пуберитета и с порастване на детето това изчезва. Така се случи и с дъщерята на мед. сестра. Сега е жена с прекрастни зъби няма и помен от тези черни точки и ивици. Само едно леко отклонение. Наблюдавам,че при деца трениращи плувни спортове от химикалите във водата се получават подобни оцветявания.Което ме навежда на мисълта,че може да има връзка на водата която се консумира и слунката да взаимодеистват ,при което да стават тези налепи. Но все пак това са леки мои наблюдения.
За подхода който прилагате съм много съгласен с изключение на полиращите вещества които ползвате.Умолявам Ви СПРЕТЕ ГИ. Така само допълнително изтривате и надирате емаила на зъбите. Просто посещавайте колега зъболекар през 6-7месеца той знае как и с какво да ги полира.Поздрави.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Некадърността на Светослав Скрински ме разболя още повече...

Мнениеот iliander » 26 Яну 2015, 16:14

Мнението беше изтрито от FramarAdmin2
iliander
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Ное 2011, 10:41

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот abeha » 06 Апр 2015, 11:57

По-съвремени и замене по-разумни за домашно използване са лентите за избелване или стиковетв/подобни на червило/. За жалост тези продукти се намират по-масово в САЩ.
We offer best quality esixsigma test papers and coloradomesa.edu dumps materials. You can get our 100% guaranteed questions northwood to help you in passing the real exam.
abeha
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2015, 11:53

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот kagel » 15 Юли 2015, 14:28

От 4 месеца имам горчив вкус върху езика си след храна.Ходих на гастроентеролог, който ми направи необходимите според него изследвания и ме изпрати при зъболекар, която също каза, че не проблема в зъбите. Посъветвайте ме какво да правя или при какъв лекар да отида! Благодаря!
kagel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юли 2015, 13:59

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 17 Юли 2015, 19:20

Трудно установим проблем,защото е свързан с наколко специалиста. Обикновенно се плучава от или при смяна на лекарства ,но може и от химически или горещи агенти. Бих Ви посъветвал да си спомните дали нещо не е провокирало горчивият вкус и да потирсите колега който се занимава слигавични заболявания. Можете да направите консултация и с неролог за евентуална еврологчна симптоматика.
Аватар
Dr Petar Kosev
 
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Юли 2012, 16:52

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот tochica. » 31 Авг 2015, 10:26

Препоръчвате ли домашния метод за избелване на зъби със сода бикарбонат и лимонена киселина като бюджетна и "натурална" алтернатива в домашни условия?
Аватар
tochica.
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Авг 2015, 01:02

Следваща

Назад към Стоматология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта