Пациенти използват марихуана за лечебни цели - подсъдимо ли е това

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Мислите ли, че в България може пациентите, които използват марихуана с лечебна цел, да стигнат броя на израелците?

Мнениеот Lili_pili » 12 Фев 2015, 10:47

Не знам дали някой би използвал марихуана, а ако не може да пуши и не му харесва изобщо, как ще се възползва от качествата ѝ?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Мислите ли, че в България може пациентите, които използват марихуана с лечебна цел, да стигнат броя на израелците?

Мнениеот Kaya » 13 Фев 2015, 12:37

Lili_pili написа:Не знам дали някой би използвал марихуана, а ако не може да пуши и не му харесва изобщо, как ще се възползва от качествата ѝ?

Може би има нови методи за приемането ѝ, но май наистина сме с много големи предрасъдъци!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Мислите ли, че в България може пациентите, които използват марихуана с лечебна цел, да стигнат броя на израелците?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Фев 2015, 12:49

Със сигурност не можем да ги стигнем, те числено са повече от нас, но само пациентите можем да ги минем, лесно се пристрастяваме ние. :lol: Особено на по-младите им дайте тази възможност, да си лекуват настинките с марихуана ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите ли, че в България може пациентите, които използват марихуана с лечебна цел, да стигнат броя на израелците?

Мнениеот silver933 » 13 Фев 2015, 13:30

Аз лично бих я използвал, но се надявам да не ми се налага де, дори и да е вид удоволствие, само като ѝ чуем името, то не ми се иска да съм болен и да имам нужда от това.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Марихуаната помага и на зависимите от хероин, смятате ли, че е редно да се декриминализира по този повод?

Мнениеот MGB » 03 Мар 2015, 15:07

Няма как да не споделя за прочетеното интервю с Крезо от бандата Контрол! В интревю споделя историята си, която е особено впечатляваща и казва, че именно марихуаната му е помогнала да се избави от метадоновата терапия, на която е бил 15 години! :shock: :shock:

Е, кажете пък, че не е впечатляващо. :!: Имам само няколко познати, които са били на хероин и вече някой от тях не е сред живите, за щастие Крезо не просто се е измъкнал от клуба на зависимите от хероин, но и преодолява проблема само с марихуана и разбира се, повече воля, отколкото всеки от нас може да си представи! :!: :!:

Както предполагам сте се досетили вече, той не е за легализирането, а само за декриминализирането на марихуаната :idea: и няма как да е, щом чрез нея хората имат възможността да се избавят от смъртната хватка, в която те хваща хероинът! :!:
image.jpg
image.jpg (23.07 KiB) Прегледано 3073 пъти

И явно се оказва, че не просто марихуаната не е вратата към тежките наркотици, по-скоро е онази, която може да те извади от тази дупка! :shock: Хм, по този повод, все още ли смятате, че марихуаната не е редно да се декриминализира, :?: не смятате ли, че след като е помогнала на един зависим от хероин, ще може да избави и още много други? :idea: :?:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Марихуаната помага и на зависимите от хероин, смятате ли, че е редно да се декриминализира по този повод?

Мнениеот sofi_black » 03 Мар 2015, 15:09

Никога не съм си представяла подобно нещо, т.е. вярвам, че растението помага по един или друг начин, но за това не съм предполагала! :shock: И да, за декриминализирането й съм!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Марихуаната помага и на зависимите от хероин, смятате ли, че е редно да се декриминализира по този повод?

Мнениеот nadqta » 03 Мар 2015, 15:12

По-скоро смятам това за единичен случай, отколкото за реална възможност човек да се освободи от тази зависимост! А за декриминализирането съм със смесени чувства...
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Марихуаната помага и на зависимите от хероин, смятате ли, че е редно да се декриминализира по този повод?

Мнениеот Andrey » 03 Мар 2015, 16:19

nadqta написа:По-скоро смятам това за единичен случай, отколкото за реална възможност човек да се освободи от тази зависимост! А за декриминализирането съм със смесени чувства...

И според мен този случай не може да се вземе като пример, а абсолютна случайност. :mrgreen: Все пак повечето, които стигат до хероин започват с марихуана, така че за мен това си е омагьосан кръг..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Марихуаната помага и на зависимите от хероин, смятате ли, че е редно да се декриминализира по този повод?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Мар 2015, 18:54

Абе аз не бих го пробвала този вариант и за мен е единичен случай, отколкото да може да се случи и за вбъдеще, наистина повечето наркомани са започнали от трева, така че.. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Марихуаната помага и на зависимите от хероин, смятате ли, че е редно да се декриминализира по този повод?

Мнениеот Lollipop » 04 Мар 2015, 11:21

Ми не, не смятам, мисля, че може да се използва само за медицински цели, но не и по собствено умотворение някой да си мисли, че може и трябва да се лекува от зависимости с марихуана, аз лично наистина смятам, че тя е първата стъпка към наркотиците!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта