Пациенти използват марихуана за лечебни цели - подсъдимо ли е това

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Мислите ли, че в България може пациентите, които използват марихуана с лечебна цел, да стигнат броя на израелците?

Мнениеот Локумът » 14 Юли 2017, 11:12

Не съм запознат с лечебните свойства на марихуаната, но както ползваме жълт кантарион, така трябва да може да се ползва и марихуана. Със специална рецепта от личния лекар, може да се продава билката, например на единични дози, за да няма опасност, че някой тийн ще си дърпа от запасите на дядо си.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Марихуаната помага и на зависимите от хероин, смятате ли, че е редно да се декриминализира по този повод?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Ное 2017, 13:44

Мисля, че има някакви капки с канабис, които са позволени в България. Но все пак традиционното пушене на трева, може да действа супер добре при различни заболявания и наиситна трябва да има начин да се продава и тя да бъде легална.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Легализиране на марихуаната

Мнениеот Паулу Коелюв » 15 Май 2020, 09:48

Според мен за медицински цели трябва да е разрешена. Иначе - за свободна консумация съм против.
Аватар
Паулу Коелюв
 
Мнения: 345
Регистриран на: 05 Сеп 2019, 11:09

За какво и как се използва конопеното масло?

Мнениеот Nely Nel » 12 Юни 2020, 17:26

За какво и как се използва конопеното масло?
Здравейте! Докато търсих подходящи продукти за справяне с моя проблем с акнето, попаднах на този продукт - CIBDOL - конопено масло, което съдържа 1000 мг CBD (канабидиол). Като прочетох приложенията му – освен против акне, може да се използва и за много други заболявания, като например за депресия и тревожност, против болка и други по-сериозни болести. Даже прочетох, че може ад се приема и за нормализиране на телесното тегло, т.е. да се ползва и като средство за отслабване. Изобщо пише много хубави неща за конопеното масло, но тъй като не е евтино, бих искала да събера впечатления от хора, които са го ползвали. Най-вече ме интересува приложението против акне и как действа за отслабване. За съжаление не успях да открия точно как се прилага и ще съм ви благодарна, ако ми обясните.
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: За какво и как се използва конопеното масло?

Мнениеот varlam » 12 Юни 2020, 18:56

Бъдете особено внимателни с това конопено масло. Първо, не си го предписвайте сами, това не е универсален лек. Потърсихте ли консултация на лекар?
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: За какво и как се използва конопеното масло?

Мнениеот Nely Nel » 15 Юни 2020, 11:30

varlam написа:Бъдете особено внимателни с това конопено масло. Първо, не си го предписвайте сами, това не е универсален лек. Потърсихте ли консултация на лекар?

Ама нали е хранителна добавка, а не лекарство? И за него ли ми трябва консултация с лекар?
Аватар
Nely Nel
 
Мнения: 49
Регистриран на: 05 Дек 2019, 14:41

Re: За какво и как се използва конопеното масло?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 17 Юни 2020, 15:13

Хранителните добавки, както и билките не са безвредни и не трябва да се вземат без да се консултирате със специалист.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Какво ви е мнението за CBD и марихуаната като цяло

Мнениеот MariaPetrovaInk » 15 Яну 2022, 21:04

Здравейте, наскоро попаднах на CBD като продукт, гледах го от този магазин pharmpedia.eu

След това четох и няколко американски публиации за CBD включително от Харвард.

https://www.nytimes.com/2019/10/16/style/self-care/cbd-oil-benefits.html
https://www.health.harvard.edu/blog/cannabidiol-cbd-what-we-know-and-what-we-dont-2018082414476
Въпросът ми е някой би ли споделил лични впечатления от приема на CBD ? Като цяло нямам здравословни проблеми, спортувам и по-скоро целта ми е по-здрава имунна система и възстановяване (тренирам 3 пъти седмично)
MariaPetrovaInk
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Окт 2019, 16:18


Re: Какво ви е мнението за CBD и марихуаната като цяло

Мнениеот Violetta » 16 Яну 2022, 23:05

Извън рекламните статии, CBD маслата в България могат да бъдат само козметични продукти. Не го забравяйте.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта