Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот kukata123 » 02 Апр 2014, 18:52

Здравейте!
Пиша Ви относно полов проблем, от 2 седмици забелязвам, че по главичката на пениса ми се появяват нещо като червени точици... от 3 дни имам и доста постоянен сърбеж. Порових се в този сайт и в раздела за гъбички инфекции - Кандидозен баланит и баланопостит - снимката, която е показана на пениса като пример отговаря едно към едно с моя пенис! Следователно си мисля, че точно този вид гъбички сам хванал... може ли да ми предложите някакъв гел (лекарства) да си взема, който може да ми помогне в този случай на Кандидозен баланит и баланопостит! Благодаря Ви предварително!
Поздрави :)
kukata123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2014, 17:09

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Апр 2014, 19:39

kukata123 написа:Здравейте!
Пиша Ви относно полов проблем, от 2 седмици забелязвам, че по главичката на пениса ми се появяват нещо като червени точици... от 3 дни имам и доста постоянен сърбеж. Порових се в този сайт и в раздела за гъбички инфекции - Кандидозен баланит и баланопостит - снимката, която е показана на пениса като пример отговаря едно към едно с моя пенис! Следователно си мисля, че точно този вид гъбички сам хванал... може ли да ми предложите някакъв гел (лекарства) да си взема, който може да ми помогне в този случай на Кандидозен баланит и баланопостит! Благодаря Ви предварително!
Поздрави :)

Здравейте, Kukata123!

Ако наистина се касае за гъбички на главичката на половия член е необходимо да се открие провокиращия фактор, за да не се окаже, че инфекцията ще рецидивира. Ако имате някой от провокиращите фактори трябва да се постараете да го отстраните. Повече за провокиращите фактори може да прочетете в рубриката здравни проблеми Кандидоза на гениталиите.
Относно лечението, ако не помогне отстраняване на провокиращи фактори и бани с бледорозов разтвор на калиев перманганат и добро подсушаване ще трябва да се консултирате със специалист. Лекарствата, които се използват за лечение се отпускат с рецепта!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот excelsis_deo » 15 Апр 2014, 15:39

Здравейте от моного време във България липсва пеницилин - политика .Предлага се Медаксон ,който буквално ви прави на дроб сърма и кой знае на какво още ви вреди с него лекувам от 1 година Сифилис .Същият Пеницилин го спряха и в Турция-Румъния.Моля ,ако знае от къде и как може да бъде закупено лекарство ,като Deposilin 2.4 IU и BENZATHINE PENICILLIN NJ 2.4
boian_1980@abv.bg
Благодаря ви !
excelsis_deo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2014, 15:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2014, 13:27

excelsis_deo написа:Здравейте от моного време във България липсва пеницилин - политика .Предлага се Медаксон ,който буквално ви прави на дроб сърма и кой знае на какво още ви вреди с него лекувам от 1 година Сифилис .Същият Пеницилин го спряха и в Турция-Румъния.Моля ,ако знае от къде и как може да бъде закупено лекарство ,като Deposilin 2.4 IU и BENZATHINE PENICILLIN NJ 2.4
boian_1980@abv.bg
Благодаря ви !

Здравейте, excelsis_deo!

За съжаление към момента няма депо пеницилини в България. Единствената възможност са страни извън България. Търсете го по-скоро по активната съставка: benzathine benzylpenicillin 2,4 IU. Консултирайте се и с Вашия кожен лекар. Той е най-добре запознат със състоянието Ви и ще назначи най-правилното лечение.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот excelsis_deo » 17 Апр 2014, 00:27

Благодаря за отговора предполагам много хора биха се поинтересували с такъв проблем.Виждам че не се говори за това а само в Пловдив е с най-голям процент заболеваемост със сифилис в страната.Оставяме единственото лекарството ,което съществува в България Медаксон. Последният ми въпрос ,който искам да задам е: Постига ли се пълно излекуване на сифилис -в случея пъpва фаза,към края? Предполам сте се сблъсквала с такъв пациент и постига ли се то с Медаксон ? Защото видях че и човек който е бил болен преди 20 години от сифилис и уж лекуван ,а тогава е имало пеницилин в България .Днешните тестове му дават (+) особенно ELISA test ! Аз съм се сблъсквал с това (RPR) веднъж да дава (+ и - ) друг път само (+).Мойта лекарка ,няма да коментирам !Щом питам вас и съм стигнал до тук ....
Благодаря ! :?:
excelsis_deo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2014, 15:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Апр 2014, 15:26

excelsis_deo написа:Благодаря за отговора предполагам много хора биха се поинтересували с такъв проблем.Виждам че не се говори за това а само в Пловдив е с най-голям процент заболеваемост със сифилис в страната.Оставяме единственото лекарството ,което съществува в България Медаксон. Последният ми въпрос ,който искам да задам е: Постига ли се пълно излекуване на сифилис -в случея пъpва фаза,към края? Предполам сте се сблъсквала с такъв пациент и постига ли се то с Медаксон ? Защото видях че и човек който е бил болен преди 20 години от сифилис и уж лекуван ,а тогава е имало пеницилин в България .Днешните тестове му дават (+) особенно ELISA test ! Аз съм се сблъсквал с това (RPR) веднъж да дава (+ и - ) друг път само (+).Мойта лекарка ,няма да коментирам !Щом питам вас и съм стигнал до тук ....
Благодаря ! :?:

Здравейте!

Когато сифилисът е в начални стадии и се лекува се постига пълно излекуване. Така, че ако при Вас инфекцията е скорошна следва да постигнете излекуване. Следвайте препоръките на специалист за антибиотичното лечение!
Колко дълъг беше курса и с каква доза на Медаксон? За него няма категорични данни колко дълъг да е курса и в каква доза, ето защо и Вие не експериментирайте по никакъв начин!
Възможно е човека, който сте видял да не е бил лекуван в началните стадии и да е развил невросифилис. Тези пациенти може да се наложи да се лекуват до края на живота им.
Във връзка с изследванията ми е трудно да Ви обясня, защото трябва да се интерпретират няколко изследвания едновременно относно инфекция и ефекта от проведената терапия.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот excelsis_deo » 18 Апр 2014, 20:05

Да ви кажа не ми оточниха с точност !Изчислено от мен кога може да се е случила инфекцията 4 1/2 месеца бяха минали можи би !Имах само подут лимф при слабините непосредствено до десния крак,като топче.И по стъпалото на крака ,като ЛЕКИ ,червени петънца,които изчезнаха вече и лимфа също.Това ми сигнализира,че нещо не е наред приди време,нищо друго!До сега от миналата година - 2 или 3 курса бяха-7 дена всеки ден,както навкякъде се процедирало,така се изрази докторката!Сега искат пак да ми правят през месец май и края на октомври!Техния бърз текст дал отрицателен!Но друтият тест,където вечно ,ще давал че е имало инфекция :roll: ,се гонят някакви стойности до минимум,явно не е задоволителен или може да падат стойностите още..
excelsis_deo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2014, 15:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Апр 2014, 13:47

excelsis_deo написа:Да ви кажа не ми оточниха с точност !Изчислено от мен кога може да се е случила инфекцията 4 1/2 месеца бяха минали можи би !Имах само подут лимф при слабините непосредствено до десния крак,като топче.И по стъпалото на крака ,като ЛЕКИ ,червени петънца,които изчезнаха вече и лимфа също.Това ми сигнализира,че нещо не е наред приди време,нищо друго!До сега от миналата година - 2 или 3 курса бяха-7 дена всеки ден,както навкякъде се процедирало,така се изрази докторката!Сега искат пак да ми правят през месец май и края на октомври!Техния бърз текст дал отрицателен!Но друтият тест,където вечно ,ще давал че е имало инфекция :roll: ,се гонят някакви стойности до минимум,явно не е задоволителен или може да падат стойностите още..

Здравейте!

Моят съвет към Вас е да следвате препоръките на лекуващия си лекар. По това, което описвате придобивам представа какъв е Вашия проблем, но не мога така от разстояние да Ви бъда много полезна.
Желая Ви бързо възстановяване и оздравяване!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот ivo8555 » 26 Май 2014, 15:35

здр Др. Тодева
преди година и половина може би забелязах че имам червени точици по главичката на пениса които ту се скриват ту се появяват на различни места по нея
Преди време незнам дали бях настинал но изкарах един период от 2 седмици който уриниранито ми беше много болезнено може би песачинки или нещо подобно последвано с парене ...особенно сутрин ми беше много болезнено уринирането а през деня пиех повече вода и беше по приемливо и незнам дали се дължеше на това
та тия точки мисля че са гъбички и от време на време се появява миризма .Въпроса ми е как мога да ги премахна завинаги ...... ще ги снимам и ще ви ги пусна да ги видите
Благодаря предварително ;)
ivo8555
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2014, 15:20

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Май 2014, 20:22

ivo8555 написа:здр Др. Тодева
преди година и половина може би забелязах че имам червени точици по главичката на пениса които ту се скриват ту се появяват на различни места по нея
Преди време незнам дали бях настинал но изкарах един период от 2 седмици който уриниранито ми беше много болезнено може би песачинки или нещо подобно последвано с парене ...особенно сутрин ми беше много болезнено уринирането а през деня пиех повече вода и беше по приемливо и незнам дали се дължеше на това
та тия точки мисля че са гъбички и от време на време се появява миризма .Въпроса ми е как мога да ги премахна завинаги ...... ще ги снимам и ще ви ги пусна да ги видите
Благодаря предварително ;)

Здравейте, ivo8555!

Искам да Ви попитам Вие посещавал ли сте специалист и правено ли е изследване по повод на тези оплаквания? Страдате ли от заболявания и ако да - какви? Приемате ли лекарства? Страдате ли често от настинки или вирусни инфекции? Вашия партньор има ли подобни оплаквания? Практикувате ли орален и/или анален секс?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта