Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 08 Ное 2016, 16:47

Здравейте, в края на миналия месец ми се появи проблем, за който надявам се ще можете да ми помогнете. Та ситуацията е следната ( всичко това се случва след полов акт с партньор, с когото не съм правил секс преди), няколко дена след акта ми се появи някакъв обрив по члена, като може би симптомите започнаха още същата вечер или на следващия ден, изразени във леко зачервяване и сърбеж, естествено помислих си, че това вероятно е в следствие на протъркване или раздразнение. Бях извън родния ми град, така че нямах възможност да отида при лекар. Докато се върна обратно симптомите отшумяха. За жалост се появиха отново след няколко дена. Отидох на посещения при личния лекар, симптомите бяха отшумяли, беше останало само лекото зачервяване. Личната ми предписа Фенистил гел, като предположи, че най-вероятно е от презерватива. Седмица по късно, обаче всичко се появава отново. Отидох при специалист по кожно-венерически болести, за жалост симптомите отново бяха поотшумели, имаше от рода на 1-2 пъпчици. Изписаха ми дактакорт и клотимазол, мазах се седмица с едното, после седмица с другото. Според докторката не би трябвало да имам проблеми след това. Уви...сега отново имам, най-вероятно симптомите пак ще отшумят до 2-3 дена. Преди да се появи самия обрив усещам сърбеш и дразнене деня преди това. След това започват да се появават на следващия ден и до 2-3 дена всичко изчезва. Имам и друго запитване след бръснене, областа около гениталиите ( явно имам чувстителна кожа ) ми излизат пъпчици, обривът се появява не след самото бръснене а когато самите косъмчета избият и запонат да расът, ще приложа снимки и на двата проблема, последния понякога е придружен със суха кожа, която понякога се лющи, проблема е отново на периоди и е от може би година, дори две. Ще се радват ако отделите време и изкажете вашето мнение.

http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2016, 12:30

potrebitelskoime написа:Здравейте, преди 1-2 месеца след полов акт и орален секс получих зачервяване на главичката на члена. В първите дни мисля, че бяха само точици, но в последствие се превърна в зачервяване. При възбуда, полов акт или мастурбация зачервяването се засилва много. Първите дни имах парене, но не при уриниране, а просто така в отворчето откъде уринирам. При уриниране нямам смущения. Ходих на уролог, който ми предписа мехлем на име Тридерм, но нямаше ефект и ме прати на кожен лекар, който ми изписа фуцидин крем и отново нямаше ефект. Сега ми изписа Латикорт и антибиотик за 3 дни на име Сумамед. Кремът е за 7 дни, минаха 3, но все още не виждам ефект.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Предполагам, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2016, 12:31

Melisa написа:Здравейте! Искам да ви попитам след като имам генитален херпес, кондиломи, гъсто зеленикаво жълто течение (може би трихомониаза) и най важното ранички на шийката на матката и влагалището и цистит при какъв специалист да отида - на дермато-венеролог или гинеколог И най важното и какви изследвания и къде в София мога да ги направя тъй като в моя град не ги правят? Моля отговорете информацията ми е много необходима предварително благодаря!

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Предполагам, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2016, 12:32

Dimityr написа:Здравейте.
Моят проблем е от няколко години.Имам постоянна болка в главичката на пениса,чести позиви за уриниране и болка в тестисите.Болката се усилва като нося дънки или по тясно бельо.Направих си изследвания за бактерии всичко е чисто.Усещам също,че болката се усилва като вдигам нещо тежко и получавам болки в кръста и слабините .Обиколил съм много уролози всичките казват всичко е чисто няма диагноза.Последния при който бях ми препоръча да посетя венеролог.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Предполагам, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2016, 12:32

sorosa написа:Здравейте,

От няколко дена се появи червен обрив(средни големи петна) върху горната част на главичката на пениса. Симптомите са почти постоянен сърбеж,в много редки случай и лека болка.

Не съм имал полов контакт вeче една година, какви са възможните причини за появата му ? и? При какъв специалист мога да потърся помощ/консултация и има ли начин да индетифицирам проблема без да ходя на лекар(не се притеснявам от визитата,но се намирам в чужбина и не съм убеден, че ще мога да намеря правилния лекар)

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Предполагам, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2016, 12:57

Deyan Petkov написа:Добър ден!
Искам и аз да се оплача от моя проблем! Имам увеличен епидидим в левия тестис. Не ме боли много, по-скоро като парене е, но е факт, че е 2-3 пъти по голям от десния. Няма болка и кръв при уриниране и еякулация. Паренето от време на време се качва по канала нагоре. Тестисите са добре и няма никакви бучки. Това се случи ( преди 4 дена) в ден в който правих 3 неща там долу:
1 - мастурбирах - доста дълго може би към час и малко. Когато дойде момента на еякулация спирам за малко и после пак продължавам. Може би е грешка.
2 - подстригвах скротума с машинка за подстригване и точно зад левия тестис го прескрипах със зъбите на машинката. Доста ме заболя, но нямаше кръв и рани.
3 - вечерта правих секс с приятелката си - от 5 години сме заедно няма изневери и болести. От началото го правим без презерватив.

Преди 10 месеца съм опериран от ингвинална херния в ляво, но нямах проблеми с тестисите, освен че от оперираната страна малко "висна" :grin:
Сега се притеснявам да не съм го травмирал нещо от прекомерна мастурбация ли не знам... Моля ви доктор Тодева, ако можете да изкажете някакво мнение?
Благодаря предварително ..

ПС : Забравих да кажа, че след операцията на контролни прегледи се бях тревожил за рак на тестиса, защото беше много подут - казаха ми, че нямам и да не се филмирвам. :shock: на 27 години съм, 172см висок и тежа 85 килограма. Поздрави!

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Предполагам, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Ное 2016, 13:03

vht7 написа:Здравейте, в края на миналия месец ми се появи проблем, за който надявам се ще можете да ми помогнете. Та ситуацията е следната ( всичко това се случва след полов акт с партньор, с когото не съм правил секс преди), няколко дена след акта ми се появи някакъв обрив по члена, като може би симптомите започнаха още същата вечер или на следващия ден, изразени във леко зачервяване и сърбеж, естествено помислих си, че това вероятно е в следствие на протъркване или раздразнение. Бях извън родния ми град, така че нямах възможност да отида при лекар. Докато се върна обратно симптомите отшумяха. За жалост се появиха отново след няколко дена. Отидох на посещения при личния лекар, симптомите бяха отшумяли, беше останало само лекото зачервяване. Личната ми предписа Фенистил гел, като предположи, че най-вероятно е от презерватива. Седмица по късно, обаче всичко се появава отново. Отидох при специалист по кожно-венерически болести, за жалост симптомите отново бяха поотшумели, имаше от рода на 1-2 пъпчици. Изписаха ми дактакорт и клотимазол, мазах се седмица с едното, после седмица с другото. Според докторката не би трябвало да имам проблеми след това. Уви...сега отново имам, най-вероятно симптомите пак ще отшумят до 2-3 дена. Преди да се появи самия обрив усещам сърбеш и дразнене деня преди това. След това започват да се появават на следващия ден и до 2-3 дена всичко изчезва. Имам и друго запитване след бръснене, областа около гениталиите ( явно имам чувстителна кожа ) ми излизат пъпчици, обривът се появява не след самото бръснене а когато самите косъмчета избият и запонат да расът, ще приложа снимки и на двата проблема, последния понякога е придружен със суха кожа, която понякога се лющи, проблема е отново на периоди и е от може би година, дори две. Ще се радват ако отделите време и изкажете вашето мнение.

http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg

Здравейте!

Мисля че имате два проблема - единия е с кандидоза, а другия с фолилулит от бръснене!
Съветвам ви след полов контакт да се измивате с вода и да подсушавате, за да се предпазите от чести рецидиви. Може да направите изследване и на кръвна захар.
По отношение на бръсненето в деня преди, по време на и следващия почиствайте със спирт!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 09 Ное 2016, 18:44

Dr Violina Todeva написа:
Мисля че имате два проблема - единия е с кандидоза, а другия с фолилулит от бръснене!
Съветвам ви след полов контакт да се измивате с вода и да подсушавате, за да се предпазите от чести рецидиви. Може да направите изследване и на кръвна захар.
По отношение на бръсненето в деня преди, по време на и следващия почиствайте със спирт!

С уважение,
д-р Тодева


Благодаря за бързия отговор. Само още един въпрос, от прочетените статии не разбрах проблема с кандидозата лечим ли е, или винаги има вероятност от появата и ?
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Ное 2016, 11:27

vht7 написа:
Dr Violina Todeva написа:
Мисля че имате два проблема - единия е с кандидоза, а другия с фолилулит от бръснене!
Съветвам ви след полов контакт да се измивате с вода и да подсушавате, за да се предпазите от чести рецидиви. Може да направите изследване и на кръвна захар.
По отношение на бръсненето в деня преди, по време на и следващия почиствайте със спирт!

С уважение,
д-р Тодева


Благодаря за бързия отговор. Само още един въпрос, от прочетените статии не разбрах проблема с кандидозата лечим ли е, или винаги има вероятност от появата и ?

Здравейте!

Моето мнение е, че при правилен подход проблемът може да е под контрол, което означава на практика да нямате проблем!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот potrebitelskoime » 10 Ное 2016, 18:27

Здравейте, преди 1-2 месеца след полов акт и орален секс получих зачервяване на главичката на члена. В първите дни мисля, че бяха само точици, но в последствие се превърна в зачервяване. При възбуда, полов акт или мастурбация зачервяването се засилва много. Първите дни имах парене, но не при уриниране, а просто така в отворчето откъде уринирам. При уриниране нямам смущения. Ходих на уролог, който ми предписа мехлем на име Тридерм, но нямаше ефект и ме прати на кожен лекар, който ми изписа фуцидин крем и отново нямаше ефект. Сега ми изписа Латикорт и антибиотик за 3 дни на име Сумамед. Кремът е за 7 дни, минаха 3, но все още не виждам ефект.
Проблемът ми не е решен все още, бих ви бил благодарен, ако ми помогнете въпреки закъснението.
potrebitelskoime
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Окт 2016, 21:24

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron