Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот bvelikova72 » 27 Юни 2014, 15:33

Бях Ви писала преди време. Продължително време лекувах микоплазми и кандидоза. Последните ми изследвания бяха отрицателни за тях, но вече три пъти ми се изолира БЕТА – ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК гр. B -Streptococcus agalactiae / GBS/във вагинален секрет. Не се е повлиял от лечението с Азитрокс, макар да имаше чувствителност. Продължавам да усещам парене и дискомфорт, но по-скоро външно, при продължително седене или дори болки и тежест, ако съм с по-тесни панталони. Възможно ли е това да се дължи на стрептококите?
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2014, 17:17

bvelikova72 написа:Бях Ви писала преди време. Продължително време лекувах микоплазми и кандидоза. Последните ми изследвания бяха отрицателни за тях, но вече три пъти ми се изолира БЕТА – ХЕМОЛИТИЧЕН СТРЕПТОКОК гр. B -Streptococcus agalactiae / GBS/във вагинален секрет. Не се е повлиял от лечението с Азитрокс, макар да имаше чувствителност. Продължавам да усещам парене и дискомфорт, но по-скоро външно, при продължително седене или дори болки и тежест, ако съм с по-тесни панталони. Възможно ли е това да се дължи на стрептококите?

Здравейте, bvelikova72!

Да, възможно е оплакванията, които имате да се дължат на инфекцията!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот bvelikova72 » 13 Юли 2014, 23:11

Има ли значение каквъ точно секрет ще бъде взет от мъжа за изследване за микоплазма и уреаплазма? Възможно ли е да не бъде открита в уретрален секрет, а да бъде открита в еякулат или в простатен секрет?
bvelikova72
 
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Мар 2014, 17:10

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Юли 2014, 11:12

bvelikova72 написа:Има ли значение каквъ точно секрет ще бъде взет от мъжа за изследване за микоплазма и уреаплазма? Възможно ли е да не бъде открита в уретрален секрет, а да бъде открита в еякулат или в простатен секрет?

Здравейте, bvelikova72!

Да, напълно възможно е! Нека да даде еякулат и то в микробиологична лаборатория, в която има необходимите условия за провеждане на теста!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот stoiko_k » 18 Юли 2014, 20:57

Здравейте,д-р Тодева!
Преди 3 години ми беше направено циркумцизио ,поради фимоза на препуциума.Тъй като пениса постоянно се клати и мести в боксерките,главичката му постоянно се търка в тях.В началото това ми причиняваше доста неприятни усещания(парене,глождене,мравучкане),които с течение на времето отслабнаха и се промениха в много приятно гъделичкане.На практика, когато се движа все едно непрекъснато мастурбирам ,усещането е същото.Единственото неудобство са честите и продължителни ерекции ,но не мисля че трябва да се срамувам от това ,защото ерекцията означава здраве и мъжественост.Притеснява ме обаче факта ,че от момента на операцията до сега чувствителността на главичката ,постепенно и непрекъснато намалява.Молбата ми към Вас е да ми отговорите на два въпроса:
- на какво се дължи непрекъснатото намаляване на чувствителността на главичката ?
- приятните усещания които изпитвам сега при търкането на главичката в гащите ще изчезнат ли с течение на времето и аз няма да усещам нищо или ще се запазят и занапред?
stoiko_k
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2014, 18:19

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юли 2014, 12:56

stoiko_k написа:Здравейте,д-р Тодева!
Преди 3 години ми беше направено циркумцизио ,поради фимоза на препуциума.Тъй като пениса постоянно се клати и мести в боксерките,главичката му постоянно се търка в тях.В началото това ми причиняваше доста неприятни усещания(парене,глождене,мравучкане),които с течение на времето отслабнаха и се промениха в много приятно гъделичкане.На практика, когато се движа все едно непрекъснато мастурбирам ,усещането е същото.Единственото неудобство са честите и продължителни ерекции ,но не мисля че трябва да се срамувам от това ,защото ерекцията означава здраве и мъжественост.Притеснява ме обаче факта ,че от момента на операцията до сега чувствителността на главичката ,постепенно и непрекъснато намалява.Молбата ми към Вас е да ми отговорите на два въпроса:
- на какво се дължи непрекъснатото намаляване на чувствителността на главичката ?
- приятните усещания които изпитвам сега при търкането на главичката в гащите ще изчезнат ли с течение на времето и аз няма да усещам нищо или ще се запазят и занапред?

Здравейте, stoiko_k!

Причината за повишената сексуална възбуда е по-скоро младата Ви възраст! Не мисля че имате повод за каквито и да е притеснения! Съвсем нормално е с възрастта и с намирането на постоянен полов партньор и сексуалната възбуда да не бъде толкова изразена!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот brendio » 21 Юли 2014, 11:41

здр попаднах на този форум и бих искал да попитам нещто в сабота на 19 този месец усетих парене при уриниране и ми се стори че има някакжа бяла течност това повече несе повтори последният ми полов акт бе на 15 този месец искам да ви попитам дали това е симптом на някоя полова болест какво да направа какви са изследванията има ли леченив и какви опастностите ако сам болен вазможно ли е да е по отдавна какви са рискете ако е така мога ли да си пусна изследвания с направления от лекаря ми моля ви помогнете благодаря предварително....
brendio
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юли 2014, 18:36

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Юли 2014, 11:09

brendio написа:здр попаднах на този форум и бих искал да попитам нещто в сабота на 19 този месец усетих парене при уриниране и ми се стори че има някакжа бяла течност това повече несе повтори последният ми полов акт бе на 15 този месец искам да ви попитам дали това е симптом на някоя полова болест какво да направа какви са изследванията има ли леченив и какви опастностите ако сам болен вазможно ли е да е по отдавна какви са рискете ако е така мога ли да си пусна изследвания с направления от лекаря ми моля ви помогнете благодаря предварително....

Здравейте, brendio!

Съветвам Ви, ако половият контакт е бил без презерватив и е рисков да си вземете направление за дерматовенеролог или уролог! Не изчаквайте да мине дълго време преди да посетите специалист.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот colombiana » 25 Юли 2014, 18:56

Д-р Тодева,здравейте!

Днес бях на изследване с Имаго апарат и ми откриха Уреаплазма,която води до цистит и по-скоро уретрит.Парене преди,по време и след уриниране.Проблема е от октомври миналата година.
Искам да ми разясните малко повече за това как се предава тази болест.
Всичко започна след секс с презерватив.
Явно малко или много съм успяла да се заразя...
Търсих много информация и единственото по-ясно,което намерих е:
''Гениталната уреаплазмена инфекция се предава по полов път (при генитален или орален контакт).''

Да разбирам ли,че след френска любов(орален секс) също може да се предаде уреаплазма?А от обикновена целувка по устните не може?

И още нещо,моля Ви да ми преповъчате обезболяващо,което ако се налага да приемам след уриниране,понеже понякога е доста неприятно.
Благодаря Ви много!
colombiana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2014, 18:51

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Юли 2014, 13:53

colombiana написа:Д-р Тодева,здравейте!

Днес бях на изследване с Имаго апарат и ми откриха Уреаплазма,която води до цистит и по-скоро уретрит.Парене преди,по време и след уриниране.Проблема е от октомври миналата година.
Искам да ми разясните малко повече за това как се предава тази болест.
Всичко започна след секс с презерватив.
Явно малко или много съм успяла да се заразя...
Търсих много информация и единственото по-ясно,което намерих е:
''Гениталната уреаплазмена инфекция се предава по полов път (при генитален или орален контакт).''

Да разбирам ли,че след френска любов(орален секс) също може да се предаде уреаплазма?А от обикновена целувка по устните не може?

И още нещо,моля Ви да ми преповъчате обезболяващо,което ако се налага да приемам след уриниране,понеже понякога е доста неприятно.
Благодаря Ви много!

Здравейте, colombiana!

Не знам до колко може да се доверите за диагностика на уреаплазма чрез компютърен тест. Съветвам Ви да посетите специалист и да се вземе микробиологично изследване. Посетете гинеколог и нефролог за оплакванията от отделителната система.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron