Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот biornsvenson » 11 Май 2017, 19:34

Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

Имам няколко въпроса: правена ли е микробиология в няколко различни лаборатории и персистират ли оплакванията от секреция?

С уважение,
д-р Тодева

biornsvenson написа:Микробиология за тези пет години съм правил в различни лаборатории (МДЛ ЦибаЛаб, РАМУС, Клинична лаборатория Токуда, СМДЛ Медика, Кожно-венерически диспансер-В.Т., Лора, Кандиларов) (Велико Търново, Плевен, София) и всички показват едно и също: Enterococcus faecalis (масово). Течението спря след 45-дневния курс с Таваник, но силно зачервената главичка и уретра останаха (през целия ден чувствам едно щипане на върха, откъде започва уретрата). Миризмата също се появява след 2-3 часа след измиване (дори ако се измия с Триклобактер или се накисна в разтвор на калиев перманганат). Паренето при уриниране също го има все още.
През тези 5 години, откакто се заразих с тази бактерия, не съм правил секс.

Dr Violina Todeva написа:Всеки път е чувствителна на изписания антибиотик и след лечение се открива отново, така ли? Посещавал ли сте уролог, правена ли е ехография, добвки приемал ли сте?


След антибиотично лечение, бактерията се открива отново, но чувствителността и резистентността й към антибиотиците вече е друга. В един момент, след като бях провел няколко курса с антибиотици един след друг (след всеки курс антибиограма и прием на чувствителен медикамент), бактерията беше станала резистентна към всички антибиотици без ванкомицин, защото само него не съм приемал досега. Търновски уролог (д-р Петров) ми каза да спра да пия антибиотици поне една година, за да стане бактерията пак чувствителна и щял да ме приеме в болница, за да ми влее ванкомицин. От миналото лято до сега не съм пил нищо и действително бактерията отново е чувствителна към повечето антибиотици, но лекарят ми каза, че нямало как да ме приеме в болница, тъй-като тази бактерия не ми застрашавала живота на този етап. На уролози съм ходил и то доста, включително при доценти и професори, но съм крайно разочарован от безхаберието им (дори елементарен преглед не ми правят, а само приказват общи приказки). Ехография ми направиха в Токуда и ми казаха, че имам някакви калцификати, но на въпросите ми как да се премахнат и как са се появили... отговори не получих. Ехография също ми правиха в болница Вита (София), където ми казаха, че калцификати нямам. В Плевен ходих при д-р Дунев, който ми прави преглед на простата (мануален) и ми каза, че не била увеличена. Докато извършваше прегледа, при допира до простатата ми, изпитвах много, много силна болка и му казах това, а той заяви, че не било възможно. Другото, което е, откак имам тази бактерия, постоянно ме боли кръста, предполагам, че има връзка. Добавки съм приемал: Уростим, Уроваксом, Мечо Грозде, Уринал Акут, Водно пипериче, Неоренал, Изопринозин и всякакви витамини с цел подсилване на имунитета.
biornsvenson
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Май 2017, 13:58

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Валентина.Димова » 15 Май 2017, 21:46

Здравейте. От скоро имам партньор в живота, оказа се че той имам ЧПВ Каза ми да съм наясно с това. Секс правим само с презерватив. Интересува ме дали може да правим орален секс? Аз на него. Дали мога по няккъв начин да заразя себе си по този начин? Има ли опасност да се заразя от него и когато правим секс с презерватива? Благодаря ви
Валентина.Димова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Май 2017, 21:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот ffff » 16 Май 2017, 12:45

Здравейте д-р Тодева,

Имам следното питане. През месец ноември миналата година ми откриха сифилис- 2-ри стадии към латентен. Започнах лечение веднага с мелодамин инжекционно. Съответно от 4 плюса за 6 месеца падна на 3 плюса 1/4, но за последните два месеца няма движение. Изписаха ми нов антибиотик- вибрамицин- 2 седмици 2Х1. Питането ми е доколко подобно лечение е ефективно, нормално ли е за 6 месеца да не се наблюдава по-добър резултат, при това че напълно разбирам сложността на заболяването и съответно зависимостта от различните отговори на имунната система при различните хора. По-добър вариант ли е да прекратя този тип лечение и съответно да потърся опции за лечение с пеницилин на кристали в болнична среда? Предварително благодаря!
ffff
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2017, 12:28

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2017, 15:21

biornsvenson написа:
Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

Имам няколко въпроса: правена ли е микробиология в няколко различни лаборатории и персистират ли оплакванията от секреция?

С уважение,
д-р Тодева

biornsvenson написа:Микробиология за тези пет години съм правил в различни лаборатории (МДЛ ЦибаЛаб, РАМУС, Клинична лаборатория Токуда, СМДЛ Медика, Кожно-венерически диспансер-В.Т., Лора, Кандиларов) (Велико Търново, Плевен, София) и всички показват едно и също: Enterococcus faecalis (масово). Течението спря след 45-дневния курс с Таваник, но силно зачервената главичка и уретра останаха (през целия ден чувствам едно щипане на върха, откъде започва уретрата). Миризмата също се появява след 2-3 часа след измиване (дори ако се измия с Триклобактер или се накисна в разтвор на калиев перманганат). Паренето при уриниране също го има все още.
През тези 5 години, откакто се заразих с тази бактерия, не съм правил секс.

Dr Violina Todeva написа:Всеки път е чувствителна на изписания антибиотик и след лечение се открива отново, така ли? Посещавал ли сте уролог, правена ли е ехография, добвки приемал ли сте?


След антибиотично лечение, бактерията се открива отново, но чувствителността и резистентността й към антибиотиците вече е друга. В един момент, след като бях провел няколко курса с антибиотици един след друг (след всеки курс антибиограма и прием на чувствителен медикамент), бактерията беше станала резистентна към всички антибиотици без ванкомицин, защото само него не съм приемал досега. Търновски уролог (д-р Петров) ми каза да спра да пия антибиотици поне една година, за да стане бактерията пак чувствителна и щял да ме приеме в болница, за да ми влее ванкомицин. От миналото лято до сега не съм пил нищо и действително бактерията отново е чувствителна към повечето антибиотици, но лекарят ми каза, че нямало как да ме приеме в болница, тъй-като тази бактерия не ми застрашавала живота на този етап. На уролози съм ходил и то доста, включително при доценти и професори, но съм крайно разочарован от безхаберието им (дори елементарен преглед не ми правят, а само приказват общи приказки). Ехография ми направиха в Токуда и ми казаха, че имам някакви калцификати, но на въпросите ми как да се премахнат и как са се появили... отговори не получих. Ехография също ми правиха в болница Вита (София), където ми казаха, че калцификати нямам. В Плевен ходих при д-р Дунев, който ми прави преглед на простата (мануален) и ми каза, че не била увеличена. Докато извършваше прегледа, при допира до простатата ми, изпитвах много, много силна болка и му казах това, а той заяви, че не било възможно. Другото, което е, откак имам тази бактерия, постоянно ме боли кръста, предполагам, че има връзка. Добавки съм приемал: Уростим, Уроваксом, Мечо Грозде, Уринал Акут, Водно пипериче, Неоренал, Изопринозин и всякакви витамини с цел подсилване на имунитета.

Здравейте!

Вие явно сте направил всичко възможно! Смяната и на антибиотици не е добра идея, точно заради резистентността! Заложете на някоя от добавки като Неоренал СР или Уринал за по-дълъг прием поне няколко месеца! Вие по колко литра течности приемате дневно? Локално прилагате ли нещо друго освен Триклобактер и калиев перманганат? Имат ли уролозите предположение на кое ниво е тази инфекция?
Ако желаете можем да направим консултацията, както питате, но не мога от сега да Ви кажа какво да очаквате след такава среща!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2017, 15:33

Валентина.Димова написа:Здравейте. От скоро имам партньор в живота, оказа се че той имам ЧПВ Каза ми да съм наясно с това. Секс правим само с презерватив. Интересува ме дали може да правим орален секс? Аз на него. Дали мога по няккъв начин да заразя себе си по този начин? Има ли опасност да се заразя от него и когато правим секс с презерватива? Благодаря ви

Здравейте!

ЧПВ се предава сравнително лесно и презерватива осигурява само частична защита независимо дали половия контакт е генитален или орален. При наличие на брадавици риска е по-голям. За това не трябва да се допуска при поява на брадавица да не се лекуват!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2017, 15:39

ffff написа:Здравейте д-р Тодева,

Имам следното питане. През месец ноември миналата година ми откриха сифилис- 2-ри стадии към латентен. Започнах лечение веднага с мелодамин инжекционно. Съответно от 4 плюса за 6 месеца падна на 3 плюса 1/4, но за последните два месеца няма движение. Изписаха ми нов антибиотик- вибрамицин- 2 седмици 2Х1. Питането ми е доколко подобно лечение е ефективно, нормално ли е за 6 месеца да не се наблюдава по-добър резултат, при това че напълно разбирам сложността на заболяването и съответно зависимостта от различните отговори на имунната система при различните хора. По-добър вариант ли е да прекратя този тип лечение и съответно да потърся опции за лечение с пеницилин на кристали в болнична среда? Предварително благодаря!

Здравейте!

Счита се, че пеницилина е с най-добра ефективност, но не е задължително! Поговорете най-добре с лекуващия Ви лекар какво да предприемете и какво да бъде поведението от тук нататък!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Валентина.Димова » 20 Май 2017, 13:56

Dr Violina Todeva написа:
Валентина.Димова написа:Здравейте. От скоро имам партньор в живота, оказа се че той имам ЧПВ Каза ми да съм наясно с това. Секс правим само с презерватив. Интересува ме дали може да правим орален секс? Аз на него. Дали мога по няккъв начин да заразя себе си по този начин? Има ли опасност да се заразя от него и когато правим секс с презерватива? Благодаря ви

Здравейте!

ЧПВ се предава сравнително лесно и презерватива осигурява само частична защита независимо дали половия контакт е генитален или орален. При наличие на брадавици риска е по-голям. За това не трябва да се допуска при поява на брадавица да не се лекуват!

С уважение,
д-р Тодева



Благодаря ви. Значи ли, че ако лекува брадавици,пъпчици или каквото има ,риска е по -малък?
Валентина.Димова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Май 2017, 21:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот nonamesif » 09 Юни 2017, 14:40

Здравейте!
Преди десет седмици имах полов контакт с жена, която не познавам. Самия акт беше с презерватив, но имаше и орален секс(двустранен). От тогава до сега съм направил два пъти тест за Сифилис и ХИВ, няколко дена след акта и месец и 43 дена след това. При първия тест резултатите бяха отрицателни, а при втория тест за ХИВ (-), а за Сифилис <0,1. На втория месец правих тест само за Сифилис и резултатите бяха 0.069
Питането ми е, имам ли основание да се притеснявам или не? Какъв е периода който трябва да изчакам за да съм сигурен, че резултатите от тестовете са реални?
nonamesif
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юни 2017, 14:29

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 10 Юни 2017, 14:37

Здравейте днес забелязах тези неща по пениса ми, трябва ли да имам онсование да се притеснявам ? Приличат на обикновенни пъпчици, но все пак искам да попитам.
Изображение
Изображение
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Уретрит

Мнениеот 600SEL » 19 Юни 2017, 14:35

Здравейте на всички.
На 12.06 правих секс с презерватив с едно момиче.След няколко часа ми се появи парене на върха на уретрата.На другия ден вече имах уретрит,паренето беше по цялата дължина на уретрата,но без секрет и имах болки при еякулация и лек дискомфорт в тестисите.На 16.06 отидох при личния си лекар който ми изписа Ципрофлоксацин 2x500 за 5 дни, Витамини А и Е, и една таблетка Микомакс.До днес имам леко подобрение нямам болки при еякулация сърбеж и парене имам само на върха на уретрата без секрет.Странно ми се струва това че бях с презерватив и всичко се разви за часове без инкубационен период.За мое успокоение днес си пуснах изледване на урина (ДНК) за хламиди,трихономи,мико и уреаплазми и гонорея.
600SEL
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Авг 2015, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта