Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Юни 2017, 17:00

Валентина.Димова написа:
Dr Violina Todeva написа:
Валентина.Димова написа:Здравейте. От скоро имам партньор в живота, оказа се че той имам ЧПВ Каза ми да съм наясно с това. Секс правим само с презерватив. Интересува ме дали може да правим орален секс? Аз на него. Дали мога по няккъв начин да заразя себе си по този начин? Има ли опасност да се заразя от него и когато правим секс с презерватива? Благодаря ви

Здравейте!

ЧПВ се предава сравнително лесно и презерватива осигурява само частична защита независимо дали половия контакт е генитален или орален. При наличие на брадавици риска е по-голям. За това не трябва да се допуска при поява на брадавица да не се лекуват!

С уважение,
д-р Тодева



Благодаря ви. Значи ли, че ако лекува брадавици,пъпчици или каквото има ,риска е по -малък?

Да!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Юни 2017, 17:08

nonamesif написа:Здравейте!
Преди десет седмици имах полов контакт с жена, която не познавам. Самия акт беше с презерватив, но имаше и орален секс(двустранен). От тогава до сега съм направил два пъти тест за Сифилис и ХИВ, няколко дена след акта и месец и 43 дена след това. При първия тест резултатите бяха отрицателни, а при втория тест за ХИВ (-), а за Сифилис <0,1. На втория месец правих тест само за Сифилис и резултатите бяха 0.069
Питането ми е, имам ли основание да се притеснявам или не? Какъв е периода който трябва да изчакам за да съм сигурен, че резултатите от тестовете са реални?

Здравейте!

При сифилис се отчитат ранни и късни показатели! При съмнение се консултирайте със специалист, за да прецени какъв тест е направен! По принцип за 43 дни е минало достатъчно време за да са надеждни тестовете като резултати!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Юни 2017, 17:13

vht7 написа:Здравейте днес забелязах тези неща по пениса ми, трябва ли да имам онсование да се притеснявам ? Приличат на обикновенни пъпчици, но все пак искам да попитам.
Изображение
Изображение

Здравейте!

Не мога да ви помогна само от снимките! Не изглежда притеснително само от снимките, но все пак не мога да съм категорична! Ако проблема персистира по-добре посетете лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Уретрит

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Юни 2017, 17:17

600SEL написа:Здравейте на всички.
На 12.06 правих секс с презерватив с едно момиче.След няколко часа ми се появи парене на върха на уретрата.На другия ден вече имах уретрит,паренето беше по цялата дължина на уретрата,но без секрет и имах болки при еякулация и лек дискомфорт в тестисите.На 16.06 отидох при личния си лекар който ми изписа Ципрофлоксацин 2x500 за 5 дни, Витамини А и Е, и една таблетка Микомакс.До днес имам леко подобрение нямам болки при еякулация сърбеж и парене имам само на върха на уретрата без секрет.Странно ми се струва това че бях с презерватив и всичко се разви за часове без инкубационен период.За мое успокоение днес си пуснах изледване на урина (ДНК) за хламиди,трихономи,мико и уреаплазми и гонорея.

Здравейте!

Най-добре е да се изследва и еякулат, като за тези тестове е важно поне три дни да не сте пил антибиотика, иначе може и да е потисната патогенната флора!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Varna93 » 13 Юли 2017, 05:28

Здравейте,
преди месец ми се появи червена пъпчица на главата на пениса, след консултация с дерматолог ми изписа клотримазол и бетновате... след дълго мазани с още три крема пъпчицата изчезна но се появиха червени петна и нещо като язвичка , която е твърда на изгода на каналчето на пениса... пуснах си изследвания ||| Заключение :
НЕ СЕ ИЗОЛИРА ПАТОГЕННА АЕРОБНА МИКРОБНА ФЛОРА, ОТРИЦАТЕЛНО ЗА CANDIDA.
HSV 1 IgG 115.5 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
HSV 1 IgM 9.5 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
HSV 2 IgG 4.3 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
HSV 2 IgM 10.2 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
TPHA-Васерман отрицателен (-) отрицателен
VDRL-Васерман отрицателен (-) отрицателен

всички изследвания уж са ми отрицателни, но тези петна се успокояват и при мастурбация и свършване пак се появяват. Ходих на друг специалист който каза че каквото и да е имало вече е излекувано и е претрито от мазила да спра всичко и да потапям пениса в хладка вода със лъжица сода.... но и това не помага . Язвичката я няма и твърдото почти е изчезнала но тези петна не знам какво да ги правя. няма парене или сърбеж , нищо .... просто на моменти когато мастурбирам например се появяват отново и после се успокояват.
Varna93
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2017, 04:55

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот niki678 » 20 Юли 2017, 20:03

Здравейте!

Правих си тест за ХИВ, Хепатит Б, както и за Сифилис. Първите два излязоха отрицателни, но вторият положителен.
Първият тест направих в Рамус, като стойност ми излезе - (+) позитивен- TPHA 4.88, при референтни стойности- <0,9 (негатив); 0,9-1,1 (граничен резултат) и > 1,1 (позитив).
След може би няколко дни си направих още един тест (Васерман) в ЦИБАЛАБ, който също е положителен, а TPHA по него е 1:320.
Само да кажа никога не съм имал подути лимфни възли, вдигал температура скоро (даже не съм и боледувал от 2-3 години), нямал съм шанкър, който доколкото знам е специфичен за тази болест. Общо взето доста странно ми стана, когато разбрах.
Може ли съвет какво да правя? Ясно е, че трябва да посетя специалист, но трябва ли преди това да си пусна някакви други изследвания, за да съм напълно подготвен?
Благодаря предварително за отделеното време.
niki678
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юли 2017, 19:55

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот niki678 » 22 Юли 2017, 11:27

Може ли и малко разяснение за този VDRL тест, който разбрах, че се прави за доказване за активен сифилис?
niki678
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Юли 2017, 19:55

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот biap » 26 Юли 2017, 10:13

Здравейте.

Преди около месец имах случаен контакт(орален, взаимен).Не знам дали си въобрзявам , но на моменти имам усещането за дисомфорт в половия член, нещо като съвсем слабо парене.
Какви изследвания е необходимо да направя?
biap
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2017, 10:02

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юли 2017, 15:25

Varna93 написа:Здравейте,
преди месец ми се появи червена пъпчица на главата на пениса, след консултация с дерматолог ми изписа клотримазол и бетновате... след дълго мазани с още три крема пъпчицата изчезна но се появиха червени петна и нещо като язвичка , която е твърда на изгода на каналчето на пениса... пуснах си изследвания ||| Заключение :
НЕ СЕ ИЗОЛИРА ПАТОГЕННА АЕРОБНА МИКРОБНА ФЛОРА, ОТРИЦАТЕЛНО ЗА CANDIDA.
HSV 1 IgG 115.5 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
HSV 1 IgM 9.5 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
HSV 2 IgG 4.3 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
HSV 2 IgM 10.2 U/ml <20(-) отрицателен; 20-25граничен; >25(+)положителен
TPHA-Васерман отрицателен (-) отрицателен
VDRL-Васерман отрицателен (-) отрицателен

всички изследвания уж са ми отрицателни, но тези петна се успокояват и при мастурбация и свършване пак се появяват. Ходих на друг специалист който каза че каквото и да е имало вече е излекувано и е претрито от мазила да спра всичко и да потапям пениса в хладка вода със лъжица сода.... но и това не помага . Язвичката я няма и твърдото почти е изчезнала но тези петна не знам какво да ги правя. няма парене или сърбеж , нищо .... просто на моменти когато мастурбирам например се появяват отново и после се успокояват.

Здравейте!

Имате ли все още оплаквания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юли 2017, 15:29

niki678 написа:Здравейте!

Правих си тест за ХИВ, Хепатит Б, както и за Сифилис. Първите два излязоха отрицателни, но вторият положителен.
Първият тест направих в Рамус, като стойност ми излезе - (+) позитивен- TPHA 4.88, при референтни стойности- <0,9 (негатив); 0,9-1,1 (граничен резултат) и > 1,1 (позитив).
След може би няколко дни си направих още един тест (Васерман) в ЦИБАЛАБ, който също е положителен, а TPHA по него е 1:320.
Само да кажа никога не съм имал подути лимфни възли, вдигал температура скоро (даже не съм и боледувал от 2-3 години), нямал съм шанкър, който доколкото знам е специфичен за тази болест. Общо взето доста странно ми стана, когато разбрах.
Може ли съвет какво да правя? Ясно е, че трябва да посетя специалист, но трябва ли преди това да си пусна някакви други изследвания, за да съм напълно подготвен?
Благодаря предварително за отделеното време.

Здравейте!

Сифилисът може да протече и без шанкър, макар и по-рядко! Моят съвет е да посетите дерматолог и да се започне адекватно лечение! При нужда ще ви назначат още тестове!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта