Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 26 Юли 2017, 15:36

biap написа:Здравейте.

Преди около месец имах случаен контакт(орален, взаимен).Не знам дали си въобрзявам , но на моменти имам усещането за дисомфорт в половия член, нещо като съвсем слабо парене.
Какви изследвания е необходимо да направя?

Здравейте!

Направете изследване на еякулат и кръвен тест за хламидии!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот forums7 » 02 Авг 2017, 19:57

Здравейте, бих се радвал да ми помогнете и да отговорите на въпросите ми. След случаен полов акт пред известно време (около 2-3 дена след него) получих обрив по главичката на пениса. Отидох на доктор, който в интерес на истината не излгеждаше много сигурен в диагнозата, а тя беше гъбички. Предписа ми крем - клотримазол и дактакорт. Мазал съм се няколко пъти по няколко седмици с тях, като гледам след като изчезне обрива да мажа през ден-два, за да не придобие резистеност гъбичката. Както и да е...след време се появява пак. Ако не използвам мазила( не използвам вече известно време понеже виждам, че няма постоянен ефект) изчезва в рамките на няклко дена 3-4 макс, но като че ли честотата на появяване е по-голяма. От време на време изпитвам сърбежи, парене и дразнения, появяват се и леки зачервявания, БЕЗ течения и разни подобни. Има ли вариант причината да е някаква друга ( въпреки че се появи след полов акт). Според лекуващия тогава лекар не прилича на полово предзавана инфекция. Правил съм също кръвни изследвания за кръвна захар и т.н. и всичко е наред. Прилагам снимков материал, въпреки че пъпчиците са изключително малки и трудно се забелязват.

Изображение
Изображение
Изображение
forums7
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Авг 2017, 19:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот forums7 » 03 Авг 2017, 14:30

forums7 написа:Здравейте, бих се радвал да ми помогнете и да отговорите на въпросите ми. След случаен полов акт пред известно време (около 2-3 дена след него) получих обрив по главичката на пениса. Отидох на доктор, който в интерес на истината не излгеждаше много сигурен в диагнозата, а тя беше гъбички. Предписа ми крем - клотримазол и дактакорт. Мазал съм се няколко пъти по няколко седмици с тях, като гледам след като изчезне обрива да мажа през ден-два, за да не придобие резистеност гъбичката. Както и да е...след време се появява пак. Ако не използвам мазила( не използвам вече известно време понеже виждам, че няма постоянен ефект) изчезва в рамките на няклко дена 3-4 макс, но като че ли честотата на появяване е по-голяма. От време на време изпитвам сърбежи, парене и дразнения, появяват се и леки зачервявания, БЕЗ течения и разни подобни. Има ли вариант причината да е някаква друга ( въпреки че се появи след полов акт). Според лекуващия тогава лекар не прилича на полово предзавана инфекция. Правил съм също кръвни изследвания за кръвна захар и т.н. и всичко е наред. Прилагам снимков материал, въпреки че пъпчиците са изключително малки и трудно се забелязват.

Изображение
Изображение
Изображение



Добре към днешна дата положението леко се влоши, случвало се е и друг път затова прилагам нови снимки, по ясни и с по изявен обрив:
http://www.img-share.eu/f/images/400/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/400/IM ... sredna.jpg
forums7
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Авг 2017, 19:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Авг 2017, 15:32

forums7 написа:
forums7 написа:Здравейте, бих се радвал да ми помогнете и да отговорите на въпросите ми. След случаен полов акт пред известно време (около 2-3 дена след него) получих обрив по главичката на пениса. Отидох на доктор, който в интерес на истината не излгеждаше много сигурен в диагнозата, а тя беше гъбички. Предписа ми крем - клотримазол и дактакорт. Мазал съм се няколко пъти по няколко седмици с тях, като гледам след като изчезне обрива да мажа през ден-два, за да не придобие резистеност гъбичката. Както и да е...след време се появява пак. Ако не използвам мазила( не използвам вече известно време понеже виждам, че няма постоянен ефект) изчезва в рамките на няклко дена 3-4 макс, но като че ли честотата на появяване е по-голяма. От време на време изпитвам сърбежи, парене и дразнения, появяват се и леки зачервявания, БЕЗ течения и разни подобни. Има ли вариант причината да е някаква друга ( въпреки че се появи след полов акт). Според лекуващия тогава лекар не прилича на полово предзавана инфекция. Правил съм също кръвни изследвания за кръвна захар и т.н. и всичко е наред. Прилагам снимков материал, въпреки че пъпчиците са изключително малки и трудно се забелязват.

Изображение
Изображение
Изображение



Добре към днешна дата положението леко се влоши, случвало се е и друг път затова прилагам нови снимки, по ясни и с по изявен обрив:
http://www.img-share.eu/f/images/400/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/400/IM ... sredna.jpg

Здравейте!

Подхода Ви към проблема е крайно погрешен и точно от него може да се развие резистентност! Съветвам Ви да се консултирате със специалист, на който да имате доверие, за да се постигне трайно излекуване!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот forums7 » 03 Авг 2017, 22:13

Добре, ще го направя, а дали е възможно причината да е друга, например някоя друга предавана по полов път болест, има ли сходства ?
forums7
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Авг 2017, 19:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Asen » 08 Авг 2017, 11:46

Здравейте Д-р Тодева, търся второ мнение. След като не се чуствах добре няколко седмици и ми излязоха пъпки по ръцете и краката отидох на кожен лекар, направих си тестове за ППБ и се оказа сифилис - Васерман ++++. Лекарката ми обясни, че лечението е или с инжекции или с антибиотик на таблетки, но т.к. трудно се намирал пеницилин и трябвало да се внася от чужбина избрах варианта с антибиотици на таблетки. Изписами Уназин 2X2 375мг за 15 дни, след това Доксициклин 2X1 на 12 ч. за 10 дни. И също имунобор, микомакс и мазане с низорал. Въпросът ми е, т.к. се порових в интернет този правилна ли е комбинацията с антибиотици и по-специално Уназин, който не пище да се прилага за сифилис? От днес започнах да го пия. Благодаря за отговора.
Asen
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2017, 11:36

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот bubolina80 » 11 Авг 2017, 21:26

Здравейте д-р Тодева, след скоро направено изследване за хламидии и следният резултат:

Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
Хламидия трахоматис IgM 3.9(-)negative NTU <9 negative; bordline 9-11; > 11 positive
Хламидия трахоматис IgG 1.98(+)positive <0,8 negative; 0,8-1,1 borderline; > 1,1 positive

ми беше изписано лечение от АГ- специалист с азитрокс табл. 500 мг. по следната схема: 1-ви ден- 2 табл., 2-ри и 3-ти ден- по 1 табл. След 14 дни същата доза, а след още 14 дни пак, тоест три поредни курса през 14 дни. Притеснява ме дългия срок между всеки курс. Според Вас дали предписаната терапия е правилна при тези резултати?

Благодаря предварително!
bubolina80
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Авг 2017, 21:20

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2017, 16:45

Asen написа:Здравейте Д-р Тодева, търся второ мнение. След като не се чуствах добре няколко седмици и ми излязоха пъпки по ръцете и краката отидох на кожен лекар, направих си тестове за ППБ и се оказа сифилис - Васерман ++++. Лекарката ми обясни, че лечението е или с инжекции или с антибиотик на таблетки, но т.к. трудно се намирал пеницилин и трябвало да се внася от чужбина избрах варианта с антибиотици на таблетки. Изписами Уназин 2X2 375мг за 15 дни, след това Доксициклин 2X1 на 12 ч. за 10 дни. И също имунобор, микомакс и мазане с низорал. Въпросът ми е, т.к. се порових в интернет този правилна ли е комбинацията с антибиотици и по-специално Уназин, който не пище да се прилага за сифилис? От днес започнах да го пия. Благодаря за отговора.

Здравейте!

Извинявам се за късният отговор! Предполагам, че проблемът е решен! Не мога да коментирам лечението от колегата! Съветвам Ви, ако имате притеснения, по-скоро да ги обсъдите с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2017, 16:48

bubolina80 написа:Здравейте д-р Тодева, след скоро направено изследване за хламидии и следният резултат:

Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
Хламидия трахоматис IgM 3.9(-)negative NTU <9 negative; bordline 9-11; > 11 positive
Хламидия трахоматис IgG 1.98(+)positive <0,8 negative; 0,8-1,1 borderline; > 1,1 positive

ми беше изписано лечение от АГ- специалист с азитрокс табл. 500 мг. по следната схема: 1-ви ден- 2 табл., 2-ри и 3-ти ден- по 1 табл. След 14 дни същата доза, а след още 14 дни пак, тоест три поредни курса през 14 дни. Притеснява ме дългия срок между всеки курс. Според Вас дали предписаната терапия е правилна при тези резултати?

Благодаря предварително!

Здравейте!

Извинявам се за късният отговор! Предполагам, че проблемът е решен! Не мога да коментирам лечението от колегата! Съветвам Ви, ако имате притеснения, по-скоро да ги обсъдите с лекуващия лекар! По принцип схеми на лечение има различни, а и наличието само на IgG като позитивно не е толкова притеснително!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Temnikova » 30 Авг 2017, 20:22

Здравейте, имам приятел от 8 месеца, преди един ми откриха хламидия, лечението ми беше ципрофлоксацин 14дена,
Пратих приятеля ми да се изследва също, но на него тестът му е отрицателен.
Той отиде в медицински център АмериМед, а аз в болница Пълмед.
Има ли значение лабораторията? Възможно ли е това? Той да няма а аз не, и ако е какви са причините?
Temnikova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:18

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron