Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Авг 2017, 14:42

Temnikova написа:Здравейте, имам приятел от 8 месеца, преди един ми откриха хламидия, лечението ми беше ципрофлоксацин 14дена,
Пратих приятеля ми да се изследва също, но на него тестът му е отрицателен.
Той отиде в медицински център АмериМед, а аз в болница Пълмед.
Има ли значение лабораторията? Възможно ли е това? Той да няма а аз не, и ако е какви са причините?

Здравейте!

За съжаление не мога да коментирам, без да съм видяла резултатите и кои показатели точно са тествани!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Chochi » 04 Сеп 2017, 16:52

Интересува ме следният въпрос:Мъжът ми е правил платен секс,с презерватив,но аз искам да знам има ли опасност от заразни венерически болести и т.н. и в какъв срок ще се появят симптоми,ако има такива?Благодаря!
Chochi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 16:50

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот kucheto » 06 Сеп 2017, 21:59

Здравейте!
Вчера на 05.09.2017 бях на стриптийз бар след купон и под въздействието на алкохол една от танцьорките ме нави да ми направи орална любов. Направи я с презерватив и не се е докосвала с устни до кожата на пениса и скротума. Въпросът е, че се панирам за подобни неща и принципно не съм си и помислял за подобно нещо и сега ми е отвратено, но съм адски притеснен дали има шанс да съм хванал някаква болест. Какви тестове са нужни, къде да ги направя и след колко време. Не съм забелязал момичето да има рани и подобни неща по устата.
Днес цял ден чета за подобни случаи и доколкото разбирам би трябвало да не се притеснявам, но ще ми бъде полезно да чуя специалист.
Ще ви бъда много благодарен, ако ми отговорите.
kucheto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Сеп 2017, 21:44

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2017, 15:06

Chochi написа:Интересува ме следният въпрос:Мъжът ми е правил платен секс,с презерватив,но аз искам да знам има ли опасност от заразни венерически болести и т.н. и в какъв срок ще се появят симптоми,ако има такива?Благодаря!

Здравейте!

При използване на презерватив рискът от повечето инфекции е сведен до абсолютен минимум. Но ако все пак се появят някакви оплаквания при вас или партньора посетете специалист.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2017, 15:13

kucheto написа:Здравейте!
Вчера на 05.09.2017 бях на стриптийз бар след купон и под въздействието на алкохол една от танцьорките ме нави да ми направи орална любов. Направи я с презерватив и не се е докосвала с устни до кожата на пениса и скротума. Въпросът е, че се панирам за подобни неща и принципно не съм си и помислял за подобно нещо и сега ми е отвратено, но съм адски притеснен дали има шанс да съм хванал някаква болест. Какви тестове са нужни, къде да ги направя и след колко време. Не съм забелязал момичето да има рани и подобни неща по устата.
Днес цял ден чета за подобни случаи и доколкото разбирам би трябвало да не се притеснявам, но ще ми бъде полезно да чуя специалист.
Ще ви бъда много благодарен, ако ми отговорите.

Здравейте!

При използване на презерватив рискът от повечето инфекции е сведен до абсолютен минимум. Но ако все пак се появят някакви оплаквания посетете специалист.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот pokerami » 12 Сеп 2017, 21:23

Здравейте Д-р Тодева
Мъж съм на 30 години
Страдам от Трихомони неповлияващите се към стандартните лечение с обичайните дози метронидазол и тинидазол.Какво бихте ме посъветвали какво се прави при такива случай.Изключвам реинфекция защото нямам партнъорка.
pokerami
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Авг 2016, 15:27

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Asen » 13 Сеп 2017, 01:55

Dr Violina Todeva написа:
Asen написа:Здравейте Д-р Тодева, търся второ мнение. След като не се чуствах добре няколко седмици и ми излязоха пъпки по ръцете и краката отидох на кожен лекар, направих си тестове за ППБ и се оказа сифилис - Васерман ++++. Лекарката ми обясни, че лечението е или с инжекции или с антибиотик на таблетки, но т.к. трудно се намирал пеницилин и трябвало да се внася от чужбина избрах варианта с антибиотици на таблетки. Изписами Уназин 2X2 375мг за 15 дни, след това Доксициклин 2X1 на 12 ч. за 10 дни. И също имунобор, микомакс и мазане с низорал. Въпросът ми е, т.к. се порових в интернет този правилна ли е комбинацията с антибиотици и по-специално Уназин, който не пище да се прилага за сифилис? От днес започнах да го пия. Благодаря за отговора.

Здравейте!

Извинявам се за късният отговор! Предполагам, че проблемът е решен! Не мога да коментирам лечението от колегата! Съветвам Ви, ако имате притеснения, по-скоро да ги обсъдите с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте д-р Тодева, обсъдих го, т.е. смених лекаря. И след 25 дни с Уназин и доксициклин резултът пак остана положителен. Сега съм на 10 дни инжекции с Цефтриаксон 2гр. по препоръка на лекарите от Дерматологичната клиника на Александровска болница. Пък ше видим, дано вече да се оправи....
Asen
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2017, 11:36

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Сеп 2017, 16:09

pokerami написа:Здравейте Д-р Тодева
Мъж съм на 30 години
Страдам от Трихомони неповлияващите се към стандартните лечение с обичайните дози метронидазол и тинидазол.Какво бихте ме посъветвали какво се прави при такива случай.Изключвам реинфекция защото нямам партнъорка.

Здравейте!

Съветвам Ви да направите микробиология в две различни лаборатории и да обсъдите с вашия лекуващ лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Сеп 2017, 16:11

Asen написа:
Dr Violina Todeva написа:
Asen написа:Здравейте Д-р Тодева, търся второ мнение. След като не се чуствах добре няколко седмици и ми излязоха пъпки по ръцете и краката отидох на кожен лекар, направих си тестове за ППБ и се оказа сифилис - Васерман ++++. Лекарката ми обясни, че лечението е или с инжекции или с антибиотик на таблетки, но т.к. трудно се намирал пеницилин и трябвало да се внася от чужбина избрах варианта с антибиотици на таблетки. Изписами Уназин 2X2 375мг за 15 дни, след това Доксициклин 2X1 на 12 ч. за 10 дни. И също имунобор, микомакс и мазане с низорал. Въпросът ми е, т.к. се порових в интернет този правилна ли е комбинацията с антибиотици и по-специално Уназин, който не пище да се прилага за сифилис? От днес започнах да го пия. Благодаря за отговора.

Здравейте!

Извинявам се за късният отговор! Предполагам, че проблемът е решен! Не мога да коментирам лечението от колегата! Съветвам Ви, ако имате притеснения, по-скоро да ги обсъдите с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте д-р Тодева, обсъдих го, т.е. смених лекаря. И след 25 дни с Уназин и доксициклин резултът пак остана положителен. Сега съм на 10 дни инжекции с Цефтриаксон 2гр. по препоръка на лекарите от Дерматологичната клиника на Александровска болница. Пък ше видим, дано вече да се оправи....

Здравейте!

Смятам, че е добре да следвате препоръките на специалистите от Александровска болница!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот pokerami » 22 Сеп 2017, 22:19

pokerami написа:
Здравейте Д-р Тодева
Мъж съм на 30 години
Страдам от Трихомони неповлияващите се към стандартните лечение с обичайните дози метронидазол и тинидазол.Какво бихте ме посъветвали какво се прави при такива случай.Изключвам реинфекция защото нямам партнъорка.

Здравейте!

Съветвам Ви да направите микробиология в две различни лаборатории и да обсъдите с вашия лекуващ лекар!

С уважение,
д-р Тодева

Резултатите са положителни в различни лаборатории ,обиколил съм доста.Явно става въпрос за резистенция,към медикантите недействат.Има ли други алтернативи за лечение .Венозно лечение или вносни медикаменти?

Благодаря !
pokerami
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Авг 2016, 15:27

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта