Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот cvetina » 23 Сеп 2017, 08:27

Здравейте
На мъжът ми му правиха тест за хламидия и е положителен (съответно и аз имам)
Неговота спермограма е влошена и въпросът ми е
След ката се излекуваме да очакваме подобрения .
Аз съм изследвала проходимост па маточни тръби и всичко е наред.
Според вас може ли да зачена нормално.
И моля да ми кажете Вие как бихте провели лечението.
Благодаря Ви предварително
cvetina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Сеп 2017, 08:20

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Сеп 2017, 16:52

pokerami написа:pokerami написа:
Здравейте Д-р Тодева
Мъж съм на 30 години
Страдам от Трихомони неповлияващите се към стандартните лечение с обичайните дози метронидазол и тинидазол.Какво бихте ме посъветвали какво се прави при такива случай.Изключвам реинфекция защото нямам партнъорка.

Здравейте!

Съветвам Ви да направите микробиология в две различни лаборатории и да обсъдите с вашия лекуващ лекар!

С уважение,
д-р Тодева

Резултатите са положителни в различни лаборатории ,обиколил съм доста.Явно става въпрос за резистенция,към медикантите недействат.Има ли други алтернативи за лечение .Венозно лечение или вносни медикаменти?

Благодаря !

Здравейте!

Предвид всички постове, които имате явно често получавате различни инфекции и често се лекувате за тях. Това може да е причината за резистентност!
Моят съвет е да се консултирате със специалист лично като носите цялата си медицинска документация по проблема, за да се вземе правилно решение за лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот пепи 87 » 05 Окт 2017, 12:26

Здравейте,

преди 8-9 дена сутринта преди уриниране забелязах капчица "слуз" на уретера. Предположих, че става въпрос за венерически проблем въпреки, че нямах парене и болки при уриниране, както и че секса е винаги с презерватив. На следващия ден сутринта отново забелязах същото нещо, както и през целия ден преди уриниране. От тогава симптома не се появи - до днес, придружен с лека болка в тестиса и често уриниране. Какво може да е това забога, днес вече започнах да пия Ципрофлоксацин тъй като предполагам е нещо венерическо, а и нямам възможност да отида на преглед в момента. Възможно ли е да е Трипер, предаден от орални контакти? Моля за информация и съвет.

Поздрави!
пепи 87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Окт 2017, 12:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Окт 2017, 15:39

пепи 87 написа:Здравейте,

преди 8-9 дена сутринта преди уриниране забелязах капчица "слуз" на уретера. Предположих, че става въпрос за венерически проблем въпреки, че нямах парене и болки при уриниране, както и че секса е винаги с презерватив. На следващия ден сутринта отново забелязах същото нещо, както и през целия ден преди уриниране. От тогава симптома не се появи - до днес, придружен с лека болка в тестиса и често уриниране. Какво може да е това забога, днес вече започнах да пия Ципрофлоксацин тъй като предполагам е нещо венерическо, а и нямам възможност да отида на преглед в момента. Възможно ли е да е Трипер, предаден от орални контакти? Моля за информация и съвет.

Поздрави!

Здравейте!

Без да се направи изследване на еякулат не може да се каже каква е инфекцията. Към момента, след като сте започнал лечение с ципрофлоксацин теста може да не покаже реални резултати. Относно оралния секс и той крие риск от предаване на инфекции. Съветът ми е да се консултирате с лекар и след като приключи лечението все пак да се направят необходимите тестове!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот пепи 87 » 05 Окт 2017, 17:04

Благодаря Ви, още утре ще направя необходимото посещение при лекар. А все пак възможно ли е това да е трипер или симптомите сочат към друга зараза?
пепи 87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Окт 2017, 12:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот пепи 87 » 06 Окт 2017, 11:49

Здравейте отново, днес посетих специалист по кожно-венерически заболявания и след описание на симптомите от моя страна, лекаря определи диагноза - Катар. Назначи ми лечение за 5 дена, като след вторичен преглед се надявам да е правилно назначеното и всичко да е излекувано. Благодаря за дискусията.
пепи 87
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Окт 2017, 12:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Окт 2017, 15:05

пепи 87 написа:Здравейте отново, днес посетих специалист по кожно-венерически заболявания и след описание на симптомите от моя страна, лекаря определи диагноза - Катар. Назначи ми лечение за 5 дена, като след вторичен преглед се надявам да е правилно назначеното и всичко да е излекувано. Благодаря за дискусията.

Желая Ви бързо оздравяване!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Temnikova » 10 Окт 2017, 21:10

Здравейте, знам че не е по темата но виждам че няма раздел Унг консултация.
Надявам се да мога да получа отговор.
имам малка дилема за която исках да попитам но според мен не си струва да посещавам лекар за нея. Става въпрос, че си намерих приятел, който се оказа че преди години е бил болен от инф. Мононуклеоза- искам да знам мога ли да се заразя от него ако го целуна, например?
Знам че въпросът е глупав, но не съм лекар, затова ще се радвам да ми разясните ситуацията.
Според мен щом е изкарал вируса отдавна вече е в неактивна фаза в организма му и все пак ви питам, защото не искам да си навличам излишни боледувания и този сезон.
Какъв е шанса да може да ми предаде вируса?
Temnikova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Авг 2017, 20:18

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот ton4o_kostadinov » 14 Окт 2017, 10:58

Здравейте!Искам да се консултирам ,относно възстановяване след операция на кожа.Поради слепване ми беше премахната кожата върху главата на половия орган.Казаха ми да нося само широки боксерки от памук сигурно,за да не се опъват конците и да зарастне спокойно.Купих си доста чифтове боксерки, но не разбрах колко да ги нося.Изминаха почти три месеца от процедурата ,отдавна паднаха конците и всичко си зарастна безпроблемно.Сега да продължавам ли да си нося боксерките и за напред или трябва да ги сменя със слипове?Питам защото ,когато обуя слиповете главата само се допира до тях,а в боксерките непрекъснато се търка.Това постоянно триене ще и се отрази ли по някакъв начин и няма ли тя да се протрива и наранява?Или това търкане въпреки ,че е постоянно не е толкова грубо за да има значение?От друга страна пък боксерките знам ,че са полезни за тестисите ,защото не ги придърпват към тялото и загряват, както слиповете.
И другия ми въпрос е ,възможно ли е от това търкане да получа семеизпразване ,без да е умишлено или то не е толкова силно за да го предизвика , а и като няма сексуална възбуда,това няма как да стане?
ton4o_kostadinov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Окт 2017, 10:52

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот root29 » 16 Окт 2017, 15:11

Здравейте, преди три години започнах да си нося главичката на пениса постоянно оголена за по голяма хигиена, но реших да прекратя това защото понякога при изпотяване се появяваше неприятна миризма по бельото като мислех,че това е от рецепторите на препуциома,който отделят тази миризма при изпотяване но се оказа, че тази миризма е от запарване на скротума. Откакто престанах да си държа пениса постоянно оголен се появи един проблем а той е,че когато го заголя за да го измия и след това върна кожичката обратно след тридесет минути започва едно щипане по препуциомът предимно от ляво, сякаш е претъркан. Въпросът ми е възможно ли е това да е вследствие на дългото носене на оголената главичка, вследствие на което явно препуциомът се е изсушил и сега когато съм го върнал обратно се появява това щипане, усешането е също като от претъркване.След известно време например около час то изчезва, но ако заголя главичката и върна обратно препуциома напред се появява отново. Може би трябва известно време да не го пипам за да може да се омекоти самата кожичка, вероятно когато го оголя тъй като кожичката е изсушена с разранява леко и за това усещам това щипане. Раничка не се вижда и не е толкова зачервено. Възможно ли е това да са гъбички?
root29
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Окт 2017, 20:13

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron