Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 20 Окт 2017, 18:32

Здравейте поради съмнения направих тест за сифилис, но така и не разбрах положителен или отрицателен е, моля за помощ...
Прикачени файлове
Screenshot_20171020-181812~2.jpeg
Screenshot_20171020-181812~2.jpeg (26.86 KiB) Прегледано 416 пъти
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот georgeth » 22 Окт 2017, 12:46

Здравейте.Направих си профилактични кръвни изследвания и стойността на Хламидия трахоматис IgA е 0.9-гранична. Бих искал да питам да е повод за притеснение? Всичко останало е в норма. Благодаря предварително
georgeth
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Окт 2017, 12:37

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2017, 16:24

georgeth написа:Здравейте.Направих си профилактични кръвни изследвания и стойността на Хламидия трахоматис IgA е 0.9-гранична. Бих искал да питам да е повод за притеснение? Всичко останало е в норма. Благодаря предварително

Здравейте!

Имате ли оплаквания или данни за инфекция при партньора? Какъв е повода да правите тестовете? Имайте предвид, че лабораторните тестове не са диагноза и е важна да се съпоставят повече данни и показатели!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2017, 16:26

vht7 написа:Здравейте поради съмнения направих тест за сифилис, но така и не разбрах положителен или отрицателен е, моля за помощ...

Здравейте!

От това, което сте снимал не са попълнени вашите резултати, а само референтните стойности!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2017, 16:31

root29 написа:Здравейте, преди три години започнах да си нося главичката на пениса постоянно оголена за по голяма хигиена, но реших да прекратя това защото понякога при изпотяване се появяваше неприятна миризма по бельото като мислех,че това е от рецепторите на препуциома,който отделят тази миризма при изпотяване но се оказа, че тази миризма е от запарване на скротума. Откакто престанах да си държа пениса постоянно оголен се появи един проблем а той е,че когато го заголя за да го измия и след това върна кожичката обратно след тридесет минути започва едно щипане по препуциомът предимно от ляво, сякаш е претъркан. Въпросът ми е възможно ли е това да е вследствие на дългото носене на оголената главичка, вследствие на което явно препуциомът се е изсушил и сега когато съм го върнал обратно се появява това щипане, усешането е също като от претъркване.След известно време например около час то изчезва, но ако заголя главичката и върна обратно препуциома напред се появява отново. Може би трябва известно време да не го пипам за да може да се омекоти самата кожичка, вероятно когато го оголя тъй като кожичката е изсушена с разранява леко и за това усещам това щипане. Раничка не се вижда и не е толкова зачервено. Възможно ли е това да са гъбички?

Здравейте!

Ако проблема продължава все пак е добре да посетите специалист, за да се изключи инфекция!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2017, 16:37

ton4o_kostadinov написа:Здравейте!Искам да се консултирам ,относно възстановяване след операция на кожа.Поради слепване ми беше премахната кожата върху главата на половия орган.Казаха ми да нося само широки боксерки от памук сигурно,за да не се опъват конците и да зарастне спокойно.Купих си доста чифтове боксерки, но не разбрах колко да ги нося.Изминаха почти три месеца от процедурата ,отдавна паднаха конците и всичко си зарастна безпроблемно.Сега да продължавам ли да си нося боксерките и за напред или трябва да ги сменя със слипове?Питам защото ,когато обуя слиповете главата само се допира до тях,а в боксерките непрекъснато се търка.Това постоянно триене ще и се отрази ли по някакъв начин и няма ли тя да се протрива и наранява?Или това търкане въпреки ,че е постоянно не е толкова грубо за да има значение?От друга страна пък боксерките знам ,че са полезни за тестисите ,защото не ги придърпват към тялото и загряват, както слиповете.
И другия ми въпрос е ,възможно ли е от това търкане да получа семеизпразване ,без да е умишлено или то не е толкова силно за да го предизвика , а и като няма сексуална възбуда,това няма как да стане?

Здравейте!

Носете бельо, което ви е удобно и свободно! Не би трябвало да получите еякулация, освен ако стимула не е силен или не е имало голям период на въздържание!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2017, 17:00

Temnikova написа:Здравейте, знам че не е по темата но виждам че няма раздел Унг консултация.
Надявам се да мога да получа отговор.
имам малка дилема за която исках да попитам но според мен не си струва да посещавам лекар за нея. Става въпрос, че си намерих приятел, който се оказа че преди години е бил болен от инф. Мононуклеоза- искам да знам мога ли да се заразя от него ако го целуна, например?
Знам че въпросът е глупав, но не съм лекар, затова ще се радвам да ми разясните ситуацията.
Според мен щом е изкарал вируса отдавна вече е в неактивна фаза в организма му и все пак ви питам, защото не искам да си навличам излишни боледувания и този сезон.
Какъв е шанса да може да ми предаде вируса?

Здравейте!

След като е минало толкова време нямате повод за притеснения!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот georgeth » 29 Окт 2017, 15:38

Dr Violina Todeva написа:
georgeth написа:Здравейте.Направих си профилактични кръвни изследвания и стойността на Хламидия трахоматис IgA е 0.9-гранична. Бих искал да питам да е повод за притеснение? Всичко останало е в норма. Благодаря предварително

Здравейте!

Имате ли оплаквания или данни за инфекция при партньора? Какъв е повода да правите тестовете? Имайте предвид, че лабораторните тестове не са диагноза и е важна да се съпоставят повече данни и показатели!

С уважение,
д-р Тодева

Не, нямам оплаквания. Направих профилактични изследвания без причина. Съпругата ми бе хоспитализирана скоро по друга причина и при нея всичко е отрицателно...
georgeth
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Окт 2017, 12:37

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 29 Окт 2017, 23:47

Здравейте, преди година след полов контакт получих обрив по главичката на пениса. След лекарски преглед ми поставиха диагноза кандидоза. След неуспешно лечение, ми стана ясно, че явно не е това, защото около месец и половина, два имах почти непрекъснато обрив появява се, скрива се, нямах възможност да посетя лекар ( мазилата успокояваха и скирваха обрива, след спиране се появяваха в рамките на няколко дена). С времето поотшумя за около 2 месеца се появи се няколко пъти, обаче след този период пак започна почти непрекъснато да се излиза. Отидох при дург лекар - неговата диагноза хепрес. Проблема е, че ацикловир помага само за облекчаване на симптомите ( както при медикаментите против гъбички) , обривът пак се появява. 2-3-4 дена е там, после се скрива отново за толкова и после пак същата история. Странното е, че не излизат типичните за херпес мехурчета и т.н. Започва с дискомфорт и лек сърбеж, зачервява се и се образуват нещо като пъпчици ( без течност и връх ). Четох, че обикновенно рецидивите намаляват своя интензитет в следствие на изградени от имунитета антитела, за една година не би ли трябвало рецидивите да намалеят от само себе си. Като цяло съм изложен на почти всекидневен стрес ( възможно ли да е причина)Не е нормално за година да имам почти постоянно хепрес, възможно ли е да е грешна диагнозата. Другото което ме притеснява, получих състояние близко до менингит ( приеха ме за съмнения но ги отрекоха в последствие ) Чета, че има вероятност херпесът да е причинител на такива състояния. Но пък кръвната картина показа нормални стойности. Възможно ли е диагнозата да е сгрешена ? Вече не издържам искам да се отърва от тези обриви, или поне да намаля честотата...въобще нарушава ми целия начин на живот..моля за помощ..
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 30 Окт 2017, 00:02

vht7 написа:Здравейте, преди година след полов контакт получих обрив по главичката на пениса. След лекарски преглед ми поставиха диагноза кандидоза. След неуспешно лечение, ми стана ясно, че явно не е това, защото около месец и половина, два имах почти непрекъснато обрив появява се, скрива се, нямах възможност да посетя лекар ( мазилата успокояваха и скирваха обрива, след спиране се появяваха в рамките на няколко дена). С времето поотшумя за около 2 месеца се появи се няколко пъти, обаче след този период пак започна почти непрекъснато да се излиза. Отидох при дург лекар - неговата диагноза хепрес. Проблема е, че ацикловир помага само за облекчаване на симптомите ( както при медикаментите против гъбички) , обривът пак се появява. 2-3-4 дена е там, после се скрива отново за толкова и после пак същата история. Странното е, че не излизат типичните за херпес мехурчета и т.н. Започва с дискомфорт и лек сърбеж, зачервява се и се образуват нещо като пъпчици ( без течност и връх ). Четох, че обикновенно рецидивите намаляват своя интензитет в следствие на изградени от имунитета антитела, за една година не би ли трябвало рецидивите да намалеят от само себе си. Като цяло съм изложен на почти всекидневен стрес ( възможно ли да е причина)Не е нормално за година да имам почти постоянно хепрес, възможно ли е да е грешна диагнозата. Другото което ме притеснява, получих състояние близко до менингит ( приеха ме за съмнения но ги отрекоха в последствие ) Чета, че има вероятност херпесът да е причинител на такива състояния ( Въпреки, че лекуващият лекар ми каза, че уврежда локално и причинава дискомфорт и т.н.) но пък кръвната картина показа нормални стойности. Възможно ли е диагнозата да е сгрешена ? Вече не издържам искам да се отърва от тези обриви, или поне да намаля честотата...въобще нарушава ми целия начин на живот..моля за помощ..


ПС: най-вероятно хепресът от тип 1, защото го получих след орален секс
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта