Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Окт 2017, 16:26

georgeth написа:
Dr Violina Todeva написа:
georgeth написа:Здравейте.Направих си профилактични кръвни изследвания и стойността на Хламидия трахоматис IgA е 0.9-гранична. Бих искал да питам да е повод за притеснение? Всичко останало е в норма. Благодаря предварително

Здравейте!

Имате ли оплаквания или данни за инфекция при партньора? Какъв е повода да правите тестовете? Имайте предвид, че лабораторните тестове не са диагноза и е важна да се съпоставят повече данни и показатели!

С уважение,
д-р Тодева

Не, нямам оплаквания. Направих профилактични изследвания без причина. Съпругата ми бе хоспитализирана скоро по друга причина и при нея всичко е отрицателно...

Здравейте!

Съветвам Ви да повторите изследванията и ако отново има гранични стойности посетете специалист! По принцип по-уместно би било първо да посетите специалист, за да се направи преглед и при необходимост предварително да се увеличат показателите за тестове!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Окт 2017, 16:56

vht7 написа:
vht7 написа:Здравейте, преди година след полов контакт получих обрив по главичката на пениса. След лекарски преглед ми поставиха диагноза кандидоза. След неуспешно лечение, ми стана ясно, че явно не е това, защото около месец и половина, два имах почти непрекъснато обрив появява се, скрива се, нямах възможност да посетя лекар ( мазилата успокояваха и скирваха обрива, след спиране се появяваха в рамките на няколко дена). С времето поотшумя за около 2 месеца се появи се няколко пъти, обаче след този период пак започна почти непрекъснато да се излиза. Отидох при дург лекар - неговата диагноза хепрес. Проблема е, че ацикловир помага само за облекчаване на симптомите ( както при медикаментите против гъбички) , обривът пак се появява. 2-3-4 дена е там, после се скрива отново за толкова и после пак същата история. Странното е, че не излизат типичните за херпес мехурчета и т.н. Започва с дискомфорт и лек сърбеж, зачервява се и се образуват нещо като пъпчици ( без течност и връх ). Четох, че обикновенно рецидивите намаляват своя интензитет в следствие на изградени от имунитета антитела, за една година не би ли трябвало рецидивите да намалеят от само себе си. Като цяло съм изложен на почти всекидневен стрес ( възможно ли да е причина)Не е нормално за година да имам почти постоянно хепрес, възможно ли е да е грешна диагнозата. Другото което ме притеснява, получих състояние близко до менингит ( приеха ме за съмнения но ги отрекоха в последствие ) Чета, че има вероятност херпесът да е причинител на такива състояния ( Въпреки, че лекуващият лекар ми каза, че уврежда локално и причинава дискомфорт и т.н.) но пък кръвната картина показа нормални стойности. Възможно ли е диагнозата да е сгрешена ? Вече не издържам искам да се отърва от тези обриви, или поне да намаля честотата...въобще нарушава ми целия начин на живот..моля за помощ..


ПС: най-вероятно хепресът от тип 1, защото го получих след орален секс

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка на обрива? Моят съвет е докато имате обрив да посетите специалист! За съжаление само по описанието Ви не мога да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 31 Окт 2017, 21:33

Dr Violina Todeva написа:
vht7 написа:
vht7 написа:Здравейте, преди година след полов контакт получих обрив по главичката на пениса. След лекарски преглед ми поставиха диагноза кандидоза. След неуспешно лечение, ми стана ясно, че явно не е това, защото около месец и половина, два имах почти непрекъснато обрив появява се, скрива се, нямах възможност да посетя лекар ( мазилата успокояваха и скирваха обрива, след спиране се появяваха в рамките на няколко дена). С времето поотшумя за около 2 месеца се появи се няколко пъти, обаче след този период пак започна почти непрекъснато да се излиза. Отидох при дург лекар - неговата диагноза хепрес. Проблема е, че ацикловир помага само за облекчаване на симптомите ( както при медикаментите против гъбички) , обривът пак се появява. 2-3-4 дена е там, после се скрива отново за толкова и после пак същата история. Странното е, че не излизат типичните за херпес мехурчета и т.н. Започва с дискомфорт и лек сърбеж, зачервява се и се образуват нещо като пъпчици ( без течност и връх ). Четох, че обикновенно рецидивите намаляват своя интензитет в следствие на изградени от имунитета антитела, за една година не би ли трябвало рецидивите да намалеят от само себе си. Като цяло съм изложен на почти всекидневен стрес ( възможно ли да е причина)Не е нормално за година да имам почти постоянно хепрес, възможно ли е да е грешна диагнозата. Другото което ме притеснява, получих състояние близко до менингит ( приеха ме за съмнения но ги отрекоха в последствие ) Чета, че има вероятност херпесът да е причинител на такива състояния ( Въпреки, че лекуващият лекар ми каза, че уврежда локално и причинава дискомфорт и т.н.) но пък кръвната картина показа нормални стойности. Възможно ли е диагнозата да е сгрешена ? Вече не издържам искам да се отърва от тези обриви, или поне да намаля честотата...въобще нарушава ми целия начин на живот..моля за помощ..


ПС: най-вероятно хепресът от тип 1, защото го получих след орален секс

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка на обрива? Моят съвет е докато имате обрив да посетите специалист! За съжаление само по описанието Ви не мога да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева


Ходил съм при специалист, лечението му нямаше ефект. Ето снимки:
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/311/IM ... sredna.jpg

Понякога обривът става по интензивен и зачервен, болка няма, имало е само няколко пъти, но като цяло сърбеж и дискомфорт. Имам чувството че всякакви мазила помагат, в случая облекчават нещата, било то ацикловир или противогъбични препарати.
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vht7 » 04 Ное 2017, 02:47

Dr Violina Todeva написа:
vht7 написа:
vht7 написа:Здравейте, преди година след полов контакт получих обрив по главичката на пениса. След лекарски преглед ми поставиха диагноза кандидоза. След неуспешно лечение, ми стана ясно, че явно не е това, защото около месец и половина, два имах почти непрекъснато обрив появява се, скрива се, нямах възможност да посетя лекар ( мазилата успокояваха и скирваха обрива, след спиране се появяваха в рамките на няколко дена). С времето поотшумя за около 2 месеца се появи се няколко пъти, обаче след този период пак започна почти непрекъснато да се излиза. Отидох при дург лекар - неговата диагноза хепрес. Проблема е, че ацикловир помага само за облекчаване на симптомите ( както при медикаментите против гъбички) , обривът пак се появява. 2-3-4 дена е там, после се скрива отново за толкова и после пак същата история. Странното е, че не излизат типичните за херпес мехурчета и т.н. Започва с дискомфорт и лек сърбеж, зачервява се и се образуват нещо като пъпчици ( без течност и връх ). Четох, че обикновенно рецидивите намаляват своя интензитет в следствие на изградени от имунитета антитела, за една година не би ли трябвало рецидивите да намалеят от само себе си. Като цяло съм изложен на почти всекидневен стрес ( възможно ли да е причина)Не е нормално за година да имам почти постоянно хепрес, възможно ли е да е грешна диагнозата. Другото което ме притеснява, получих състояние близко до менингит ( приеха ме за съмнения но ги отрекоха в последствие ) Чета, че има вероятност херпесът да е причинител на такива състояния ( Въпреки, че лекуващият лекар ми каза, че уврежда локално и причинава дискомфорт и т.н.) но пък кръвната картина показа нормални стойности. Възможно ли е диагнозата да е сгрешена ? Вече не издържам искам да се отърва от тези обриви, или поне да намаля честотата...въобще нарушава ми целия начин на живот..моля за помощ..


ПС: най-вероятно хепресът от тип 1, защото го получих след орален секс

Здравейте!

Можете ли да приложите снимка на обрива? Моят съвет е докато имате обрив да посетите специалист! За съжаление само по описанието Ви не мога да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева


Още снимки, съвсем в началото на обрива:
http://www.img-share.eu/f/images/436/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/436/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/436/IM ... sredna.jpg
http://www.img-share.eu/f/images/436/IM ... sredna.jpg
vht7
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Ное 2016, 16:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот vivi111111 » 10 Ное 2017, 20:16

Здравейте!Искам да попитам каква ни била причината за зачервяване на кожата по големите срамни устни,с дребни червени пъпки по местата и отичане.Имам и болка на местата с пъпките.Прилагам снимки. Благодаря!
Прикачени файлове
IMG_20171110_183232.jpg
IMG_20171110_183232.jpg (215.15 KiB) Прегледано 332 пъти
IMG_20171110_182952.jpg
IMG_20171110_182952.jpg (223.9 KiB) Прегледано 332 пъти
IMG_20171110_183347.jpg
IMG_20171110_183347.jpg (223.27 KiB) Прегледано 332 пъти
vivi111111
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2017, 19:48

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Ное 2017, 17:39

vivi111111 написа:Здравейте!Искам да попитам каква ни била причината за зачервяване на кожата по големите срамни устни,с дребни червени пъпки по местата и отичане.Имам и болка на местата с пъпките.Прилагам снимки. Благодаря!

Здравейте!

Качеството на снимките не позволява да направя коментар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот svetlio17vt » 20 Ное 2017, 17:33

Здравейте!
Имам запитване относно тест за сифилис.
Понеже съм прекарал това инфекциозно заболяване преди десет години,но до ден днешен изследванията си излизат позитивни,за което съм си правил не еднократно допълнително изследване което да докаже за мое спокойствие,че всичко е наред.И това е така за щастие.
Но понеже кандидатствам за нова работа,длъжността при която изисква този тест,има ли документ който да може да бъде направен от медицинско лице,че нито съм болен нито съм заразен,макар теста да е положителен и след десет години вече,какъв е този документ и на какъв специалист мога да възложа задачата?
Благодаря! :)
svetlio17vt
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Ное 2017, 17:27

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Ное 2017, 18:02

svetlio17vt написа:Здравейте!
Имам запитване относно тест за сифилис.
Понеже съм прекарал това инфекциозно заболяване преди десет години,но до ден днешен изследванията си излизат позитивни,за което съм си правил не еднократно допълнително изследване което да докаже за мое спокойствие,че всичко е наред.И това е така за щастие.
Но понеже кандидатствам за нова работа,длъжността при която изисква този тест,има ли документ който да може да бъде направен от медицинско лице,че нито съм болен нито съм заразен,макар теста да е положителен и след десет години вече,какъв е този документ и на какъв специалист мога да възложа задачата?
Благодаря! :)

Здравейте!

Съветвам Ви да разговаряте с кожния лекар, който Ви следи! Той ще направи необходимите изследвания и оформяне на документацията за медицинското свидетелство за работа!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Лилиии » 23 Ное 2017, 21:07

Приятелят ми има странен обрив, можетели да ме посаветвате нещо?
Прикачени файлове
received_1990969931183362.jpeg
received_1990969931183362.jpeg (59.44 KiB) Прегледано 261 пъти
Лилиии
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2017, 21:01

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот If only » 03 Дек 2017, 22:59

Здравейте, аз съм момиче на 21 години. Това лято получих HP вирус тип 16. Започнах да се лекувам началото на октомври три месеца със силаут крем. Вземам респивакс за засилване на имунната ми система. Вдруги ден ще ходя на преглед, но аз не усещам промяна знам че не съм се излекувала една приятелка има същия вирус и вече за трети път повтаря курса със същия крем за три месеца. Вземам и едни перли, които са американски продукт специално за жени да увеличи и лактобацилите ми, които също са под нормата. Пиша ви защото не искам да продължавам да се лекувам без ефект. Какво бихте ме посъветвали. Вече съм отчаяна много е трудно и дискомфортно да си болен от това. Не съм себе си и ми е много тежко. Отчаяна съм. Дали има някакъв друг начин на лечение без значение от парите. Просто искам да се излекувам вече, а с моя лекар не може да се говори имам чувството че всеки път иска да ме изгони по набързо. Много ще се радвам ако ми отговорите и ми помогнете по някакъв начин. Благодаря ви приятна вечер.
If only
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Дек 2017, 22:48

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта