Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Здравейте Д-р Тотева

Мнениеот Hrisi Nikolova » 07 Дек 2017, 07:04

Моля помогнете!Преди няколко дни на приятеля ми му поставиха диагноза кондиломи.Помолих го да отиде на лекар,защото ми сподели,че от известно време не си чувства изобщо пениса.От скоро сме заедно..няколко пъти сме имали сексуални контакти и не се получават нещата до край.Възможно ли е това да е причината...заради диагнозата или има друга причина? Благодаря
Hrisi Nikolova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Дек 2017, 06:48

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот kpgigov » 18 Дек 2017, 02:20

Преди време имах инфекция на пикочните пътища и бяха ми предписали НИТРОКСОЛИН за профилактика след прием на антибиотик.
Сега имам същият проблем(enterococcus faecalis) и пия Таваник, 14 дни по една таблетка.
Имам останали блистери НИТРОКСОЛИН и бих искал да го пия профилактично, но не помня какъв е препоръчителният период на прием, и по колко таблетки, след приключването на антибиотика.
Моля да ме посъветвате колко и как да приемам медикамента.
Също така проблем ли е да се пие с алкохол и ПИАСКЛЕДИН.
Благодаря предварително
kpgigov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2017, 02:18

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот kpgigov » 18 Дек 2017, 03:08

Добър вечер,

Миналта година по това време бях диагностициран с Enterococcus faecalis, чрез изследване на еякулат, но исзследванията на приятелката ми бяха отрицателни. След лечение с Tavanic, клотримазол и уругут симтомите (възпалителни лезии на препуциума и главичката и зачестено уриниране) изчезнаха.
Преди месец тези симптоми, както и Enterococcus faecalis се завърнаха и пак изследванията са положителни само при мен.

Половият контакн при вагинален/анален секс е с презерватив, при орален - не.

Въпросът ми е, как може съм инфектиран с въпросната бактерия при положение, че цитонамазката на приятелката ми е отрицателна?

Има ли по-точен диагностичен метод за установяване на Enterococcus faecalis, примерно кръвни изследванията?

Също така в Wikipedia пише, че в множество случай бактерията гнезди в коррентият канал на зъб, ако найстина тя има огнище в някой от зъбите, това как би могло да се диагностицира и третира?

Считам, че има резон в тази хипотеза, тъй като тя претърпя инцидент преди две години, в последствие на който носи протеза на предините четири зъба.
kpgigov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2017, 02:18

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2017, 12:55

Лилиии написа:Приятелят ми има странен обрив, можетели да ме посаветвате нещо?

Здравейте!

Най-вероятно има вирусни брадавици и трябва да посетите лекар, за да се изпише лечение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2017, 13:09

If only написа:Здравейте, аз съм момиче на 21 години. Това лято получих HP вирус тип 16. Започнах да се лекувам началото на октомври три месеца със силаут крем. Вземам респивакс за засилване на имунната ми система. Вдруги ден ще ходя на преглед, но аз не усещам промяна знам че не съм се излекувала една приятелка има същия вирус и вече за трети път повтаря курса със същия крем за три месеца. Вземам и едни перли, които са американски продукт специално за жени да увеличи и лактобацилите ми, които също са под нормата. Пиша ви защото не искам да продължавам да се лекувам без ефект. Какво бихте ме посъветвали. Вече съм отчаяна много е трудно и дискомфортно да си болен от това. Не съм себе си и ми е много тежко. Отчаяна съм. Дали има някакъв друг начин на лечение без значение от парите. Просто искам да се излекувам вече, а с моя лекар не може да се говори имам чувството че всеки път иска да ме изгони по набързо. Много ще се радвам ако ми отговорите и ми помогнете по някакъв начин. Благодаря ви приятна вечер.

Здравейте!

За съжаление не мога да бъда категорична с препоръки, без да съм запозната с Вашия проблем! Това, което мога да Ви посъветвам е да правите редовно цитонамазки на 6 месеца. При наличие на активни лезии, да се обработват и периодично да приемате имуностимуланти. Ако Вашия лекар не може да отговори на въпросите потърсете друг, за да Ви разясни какъв точно е Вашия проблем и какво да правите!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Здравейте Д-р Тотева

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2017, 13:19

Hrisi Nikolova написа:Моля помогнете!Преди няколко дни на приятеля ми му поставиха диагноза кондиломи.Помолих го да отиде на лекар,защото ми сподели,че от известно време не си чувства изобщо пениса.От скоро сме заедно..няколко пъти сме имали сексуални контакти и не се получават нещата до край.Възможно ли е това да е причината...заради диагнозата или има друга причина? Благодаря

Здравейте!

Кондиломите трябва да се лекуват, защото се разнасят! Обикновено не са причина за проблеми със сексуалния контакт, но е добре да споделите с лекуващия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2017, 13:30

kpgigov написа:Добър вечер,

Миналта година по това време бях диагностициран с Enterococcus faecalis, чрез изследване на еякулат, но исзследванията на приятелката ми бяха отрицателни. След лечение с Tavanic, клотримазол и уругут симтомите (възпалителни лезии на препуциума и главичката и зачестено уриниране) изчезнаха.
Преди месец тези симптоми, както и Enterococcus faecalis се завърнаха и пак изследванията са положителни само при мен.

Половият контакн при вагинален/анален секс е с презерватив, при орален - не.

Въпросът ми е, как може съм инфектиран с въпросната бактерия при положение, че цитонамазката на приятелката ми е отрицателна?

Има ли по-точен диагностичен метод за установяване на Enterococcus faecalis, примерно кръвни изследванията?

Също така в Wikipedia пише, че в множество случай бактерията гнезди в коррентият канал на зъб, ако найстина тя има огнище в някой от зъбите, това как би могло да се диагностицира и третира?

Считам, че има резон в тази хипотеза, тъй като тя претърпя инцидент преди две години, в последствие на който носи протеза на предините четири зъба.

Здравейте!

Би могло да се направи микробиология и от устата!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот flashdancenow » 21 Дек 2017, 12:49

Здравейте, във връзка с пъпка в интимната област, отстрани на срамната устна към слабините; напипва се като топче, прилагам снимка, бихте ли ме консултирали от какво естество е и на какво би могла да се дължи?
Благодаря ви
Прикачени файлове
20171221_114445.jpg
20171221_114445.jpg (396.07 KiB) Прегледано 390 пъти
flashdancenow
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2017, 11:14

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Дек 2017, 16:46

flashdancenow написа:Здравейте, във връзка с пъпка в интимната област, отстрани на срамната устна към слабините; напипва се като топче, прилагам снимка, бихте ли ме консултирали от какво естество е и на какво би могла да се дължи?
Благодаря ви

Здравейте!

Не мога да отговоря категорично само от снимка, без преглед и без да съм запозната подробно с Вашето здравословно състояние! Най-вероятно е враснал косъм, но би могла причината да е друга!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот flashdancenow » 21 Дек 2017, 18:40

Благодаря ви за бързия отговор. Само исках да добавя че приложих йодасепт маз и след няколко часа пъпката се беше спукала и изтекла малко кафеникава течност, след което отново снимах мястото.
Моля ви посъветвайте ме, имам ли повод за притеснение и неизбежен ли е прегледа, или мога да прилагам антисептика?
Прикачени файлове
20171221_173757.jpg
20171221_173757.jpg (611.61 KiB) Прегледано 372 пъти
flashdancenow
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2017, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта