Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот kliment » 03 Авг 2014, 15:16

Доктор Тодева,здравейте!Аз се казвам Климент ,на 17 години от гр.Провадия.Имам въпрос относно това,какво бельо да нося.Ще Ви обясня от къде идва колебанието ми.Когато бях съвсем малък кожичката покриваше главичката на пениса ми напълно ,като само отпред имаше кръгло отворче.Постепенно с навлизането ми в пубертета това отворче ставаше все по-голямо и главичката започна да се показва все повече през него.Когато започнах да получавам ерекции ,нещата се промениха още повече.В момента ,когато пениса ми е в отпуснато състояние кожичката покрива главичката само до половината ,а останалата част стърчи навън и е оголена.Когато получа ерекция кожичката автоматично се смъква и нагъва зад главичката.Разликата идва от вида на бельото.Ако обуя слипове или ластични боксерки ,след като ерекцията отмине кожичката успява да се прехвърли обратно върху главичката и да я покрие наполовина.Ако обуя широки боксерки от чист памук ,главичката стои винаги напълно оголена ,а кожичката нагъната зад нея.Явно прилепналото бельо успява да издърпа и задържа кожичката обратно върху главичката ,а широкото я прибира назад...По Биология в 8 клас учехме ,че мъжа трябва да носи широко бельо ,за да не се загряват тестисите.Искам да Ви попитам има ли значение това дали главичката е наполовина покрита от кожичката или е напълно оголена и кое е по-добре за нея? Какво бельо ме съветвате да нося,кое по-добре според Вас?
kliment
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2014, 15:06

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Авг 2014, 13:59

kliment написа:Доктор Тодева,здравейте!Аз се казвам Климент ,на 17 години от гр.Провадия.Имам въпрос относно това,какво бельо да нося.Ще Ви обясня от къде идва колебанието ми.Когато бях съвсем малък кожичката покриваше главичката на пениса ми напълно ,като само отпред имаше кръгло отворче.Постепенно с навлизането ми в пубертета това отворче ставаше все по-голямо и главичката започна да се показва все повече през него.Когато започнах да получавам ерекции ,нещата се промениха още повече.В момента ,когато пениса ми е в отпуснато състояние кожичката покрива главичката само до половината ,а останалата част стърчи навън и е оголена.Когато получа ерекция кожичката автоматично се смъква и нагъва зад главичката.Разликата идва от вида на бельото.Ако обуя слипове или ластични боксерки ,след като ерекцията отмине кожичката успява да се прехвърли обратно върху главичката и да я покрие наполовина.Ако обуя широки боксерки от чист памук ,главичката стои винаги напълно оголена ,а кожичката нагъната зад нея.Явно прилепналото бельо успява да издърпа и задържа кожичката обратно върху главичката ,а широкото я прибира назад...По Биология в 8 клас учехме ,че мъжа трябва да носи широко бельо ,за да не се загряват тестисите.Искам да Ви попитам има ли значение това дали главичката е наполовина покрита от кожичката или е напълно оголена и кое е по-добре за нея? Какво бельо ме съветвате да нося,кое по-добре според Вас?

Здравейте, kliment!

Съветвам Ви да носите такова бельо каквото Ви е удобно. Не се притеснявайте излишно, а ако имате промени по гениталиите след носене на бельо постете уролог или дерматовенеролог.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Jordan » 09 Авг 2014, 14:07

Здравейте д-р Тодева, в срамната ми област се появиха едни малки розови пъпчици. Според информацията, която открих из интернет това май са полови брадавици но не съм специалист и няма как да съм сигурен. Сметнах за добре да направя снимка. Ако снимката Ви е достатъчна кажете какво лекарство да си взема и трябва ли да говоря с последният си полов партньор. Ако не препоръчайте ми някой специалист, при който да отида да ме прегледа. Само да уточня че работя от понеделник до петък от 9 до 18 без почивните дни. С др. думи мога да отида събота и неделя на преглед. И най-важното колко горе долу колко да си подготвя за прегледа ? Благодаря Ви предварително за отделеното внимание !
Jordan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Авг 2014, 13:42

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Авг 2014, 12:01

Jordan написа:Здравейте д-р Тодева, в срамната ми област се появиха едни малки розови пъпчици. Според информацията, която открих из интернет това май са полови брадавици но не съм специалист и няма как да съм сигурен. Сметнах за добре да направя снимка: Ако снимката Ви е достатъчна кажете какво лекарство да си взема и трябва ли да говоря с последният си полов партньор. Ако не препоръчайте ми някой специалист, при който да отида да ме прегледа. Само да уточня че работя от понеделник до петък от 9 до 18 без почивните дни. С др. думи мога да отида събота и неделя на преглед. И най-важното колко горе долу колко да си подготвя за прегледа ? Благодаря Ви предварително за отделеното внимание !

Здравейте, Jordan!

Да, от това, което се вижда на снимката най-вероятно имате полови брадавици. Те са силно заразни и трябва да се лекуват. Лечението е чрез лекарства по рецепта или локално обгаряне и поради тази причина личната консултация с лекар е задължителна. Да, споделете и с половия партньор за Вашия проблем.
Не разполагам с информация за работното време и цените на колегите в различните градове, а освен това до голяма степен зависи и какво лечение ще предпочете всеки един от тях. Аз преглеждам в град Стара Загора и ако желаете може да се обадите на някой от телефоните ми да уговорим час за преглед.
Премахнала съм Вашата снимка, за да не се разглежда от всички потребители.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Jordan » 10 Авг 2014, 13:15

Много съм Ви благодарен за бързият отговор! Бих искал да попитам още нещо. Интересно ми е как съм се заразил с тях. Последният път когато правих секс беше точно на 11.06.2014 когато замина приятелката ми на стаж в чужбина а оттогава не съм имал др. полов партньор. А що се отнася преди нея секс правих 2013 година декември месец. Освен от нея няма от кой др. нали? Има ли др. начин по, който да се прихванат? Друго ,което ми е любопитно е какво е положението при нея? Някъде четох че жената може да бъде само приносител ако не се бъркам? Силно се надявам да не се налага да говоря с нея . Имали някаква дори и минимална вероятност това да не е венерическа болест?
Jordan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Авг 2014, 13:42

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Jordan » 10 Авг 2014, 22:30

здравейте отново , тъй като става дума за здравето ми реших да не чакам и директно да отида при специалист. Намерих отворен кабинет в неделя и отидох. Доктора беше категоричен още щом ги видя - молуски. Доста неща ми бяха обяснени но искам пак да задам някой въпроси. Приятелката ми е информирана така ,че за нея вече нищо не ме вълнува. Това което искам да знам е каква е вероятността всичко да е минало докато дойде време за 2-рия преглед на 10 септември? Какво да правя за да подсиля имунитета . Предварително да подчертая , че пия имуностимулатор , не пия и не пуша (на 100% понеже тренирам професионално ). Искам да знам има ли някакви добри практики и храни, които да ям за да ударя едно рамо на тялото за да се справи с този проблем.
Jordan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Авг 2014, 13:42

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Авг 2014, 10:56

Jordan написа:Много съм Ви благодарен за бързият отговор! Бих искал да попитам още нещо. Интересно ми е как съм се заразил с тях. Последният път когато правих секс беше точно на 11.06.2014 когато замина приятелката ми на стаж в чужбина а оттогава не съм имал др. полов партньор. А що се отнася преди нея секс правих 2013 година декември месец. Освен от нея няма от кой др. нали? Има ли др. начин по, който да се прихванат? Друго ,което ми е любопитно е какво е положението при нея? Някъде четох че жената може да бъде само приносител ако не се бъркам? Силно се надявам да не се налага да говоря с нея . Имали някаква дори и минимална вероятност това да не е венерическа болест?
здравейте отново , тъй като става дума за здравето ми реших да не чакам и директно да отида при специалист. Намерих отворен кабинет в неделя и отидох. Доктора беше категоричен още щом ги видя - молуски. Доста неща ми бяха обяснени но искам пак да задам някой въпроси. Приятелката ми е информирана така ,че за нея вече нищо не ме вълнува. Това което искам да знам е каква е вероятността всичко да е минало докато дойде време за 2-рия преглед на 10 септември? Какво да правя за да подсиля имунитета . Предварително да подчертая , че пия имуностимулатор , не пия и не пуша (на 100% понеже тренирам професионално ). Искам да знам има ли някакви добри практики и храни, които да ям за да ударя едно рамо на тялото за да се справи с този проблем.

Здравейте, Jordan!

Да, напълно възможно е да имате молуски. Те също са заразни и трябва да се лекуват. Добре сте направил, че сте посетил специалист, за да започнете лечение. Би следвало до 10 септември с лечение да са преминали. Това, че приемате имуностимулатор е достатъчно в допълнение към локалното третиране. Естествено, колкото по-балансирано се храните, толкова по-добре това се отразява на общото здравословно състояние.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Jordan » 11 Авг 2014, 11:45

Извинявам се ,че препълних темата с моите въпроси.Искам последно да питам колко време трябваше да мажа с йодната тинтура. И ако през това време изкочи някоя нова да я замажа с йод нали?
Jordan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Авг 2014, 13:42

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот radiev » 12 Авг 2014, 16:27

Д-р Тодева , Здравейте. От доста време съм притеснен , поради причината ,че имам нещо като бели пъпчици по пениса си . Абсолютно същите като тези на снимката http://prikachi.com/images.php?f=images ... 79779u.jpg . Искам да попитам .. проблем ли са и мога ли да ги премахна , смущават ме , мен и партъора ми :) .
radiev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Авг 2014, 16:24

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Авг 2014, 10:57

Jordan написа:Извинявам се ,че препълних темата с моите въпроси.Искам последно да питам колко време трябваше да мажа с йодната тинтура. И ако през това време изкочи някоя нова да я замажа с йод нали?

Здравейте, Jordan!

Уточнете добре лечението си с лекуващия лекар. Ако не сте сигурен какво Ви е казал му се обадете.
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта