Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Парене по главичката на пениса.

Мнениеот sims.test » 21 Ное 2018, 19:50

Здравейте, мъж съм на 22 години. Преди около година правих незащитен секс с момиче не след дълго се появи парене по главичката на пениса. Ходех на уролог, той ми направи изледвания на сперма и урина и се откри, че имам Klebsiella pneumoniae http://kachi-snimka.info/images-2013/viu1542809613s.PNG (въпреки че резултатите не бяха много сигурни защото е можело да има замърсяване), тогава той ми изписа антибиотик не помня как се казваше. Помогна закратко или плацебо ефекта да е влязал за малко в сила, но не мина много време и отново се появи паренето (нямал съм сексуални контакти през това време). Но вече бях в чубжбина по работа и нямаше много какво да направя. Когато се прибрах си пуснах отново излесдване за Еякулат и урина http://www.img-share.eu/f/images/571/Capture2PNGTg0dTGtbWB5R2UiUAJ2e1542814538.png- липсва растеж и урината е стерилна. Отидох отново на уролог и ми назначи изледвания за Хламидия - отново отрицателни. Последния път като ходих при уролог ми изписа крем Канестен и хапчета МИКОМАКС, които до някъде облекчиха симптомите, но без дългосрочен ефект. Още се мажа с крема но паренето си остава въпреки,че когато се мажа намалява.

Симптомите и до момента са :
Парена на главичката - не точно изразено .. т.е може да пари за 5-10 минути или за 1 час и интервала между паренията често варира.
Сравнително рядко неприятна миризма,повечето пъти се усеща само ако се потърка главичката с пръст и после се помирише.
Много рядко получавам като леко шипване точно на върха на главичката за около 2-3 секунди.
Някой път когато уринирам докато ми пари все едно се охлажда и облекчава паренето друг път то докарава паренето, а трети нищо не се случва.
Единственото облекчение за паренето е старателното измиване с вода до няколко минути изчезва до следващия интервал.
Няма секрети или жълта течност.


Моля за помощ това парене намалява стандарта ми на живот и се страхувам и за сексуалния си живот. Ще бъда много благодарен ако някой помогне или даде съвет. Благодаря предварително и ползвайте презервативи особено със случайни партьори.
sims.test
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2018, 17:06

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот siilvii » 28 Ное 2018, 09:03

Здравеите д-р Тодева искам да попитам по за тестовете на сифилис ,кои от всички изброени е наи точен и в какви стадии наи вече за ТРНА кога и какви точни резултати дава.Ако си в напреднал стадии винаги ли се прави този тест? Предварително ви благодаря за от деленото време :wink: :wink: :wink:
siilvii
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Ное 2018, 08:53

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот seb_367 » 01 Дек 2018, 13:06

Здравейте! Пуснах си наскоро чисто профилактично изследване за полово предавани болести. Нямам оплаквания досега и не съм имал. Това са резултатите. Те показват, че всичко е отрицателно, но все пак бих искал да попитам дали има някакъв повод за притеснение за резултата при Хламидия трахоматис IgG. Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Untitled.jpg
Untitled.jpg (24.99 KiB) Прегледано 435 пъти
seb_367
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2018, 13:01

Re: Парене по главичката на пениса.

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 11:47

sims.test написа:Здравейте, мъж съм на 22 години. Преди около година правих незащитен секс с момиче не след дълго се появи парене по главичката на пениса. Ходех на уролог, той ми направи изледвания на сперма и урина и се откри, че имам Klebsiella pneumoniae http://kachi-snimka.info/images-2013/viu1542809613s.PNG (въпреки че резултатите не бяха много сигурни защото е можело да има замърсяване), тогава той ми изписа антибиотик не помня как се казваше. Помогна закратко или плацебо ефекта да е влязал за малко в сила, но не мина много време и отново се появи паренето (нямал съм сексуални контакти през това време). Но вече бях в чубжбина по работа и нямаше много какво да направя. Когато се прибрах си пуснах отново излесдване за Еякулат и урина http://www.img-share.eu/f/images/571/Capture2PNGTg0dTGtbWB5R2UiUAJ2e1542814538.png- липсва растеж и урината е стерилна. Отидох отново на уролог и ми назначи изледвания за Хламидия - отново отрицателни. Последния път като ходих при уролог ми изписа крем Канестен и хапчета МИКОМАКС, които до някъде облекчиха симптомите, но без дългосрочен ефект. Още се мажа с крема но паренето си остава въпреки,че когато се мажа намалява.

Симптомите и до момента са :
Парена на главичката - не точно изразено .. т.е може да пари за 5-10 минути или за 1 час и интервала между паренията често варира.
Сравнително рядко неприятна миризма,повечето пъти се усеща само ако се потърка главичката с пръст и после се помирише.
Много рядко получавам като леко шипване точно на върха на главичката за около 2-3 секунди.
Някой път когато уринирам докато ми пари все едно се охлажда и облекчава паренето друг път то докарава паренето, а трети нищо не се случва.
Единственото облекчение за паренето е старателното измиване с вода до няколко минути изчезва до следващия интервал.
Няма секрети или жълта течност.


Моля за помощ това парене намалява стандарта ми на живот и се страхувам и за сексуалния си живот. Ще бъда много благодарен ако някой помогне или даде съвет. Благодаря предварително и ползвайте презервативи особено със случайни партьори.

Здравейте!

Моята препоръка е да направите контролно изследване на микробиология на еякулат, защото последният е от месец март! Трябва да има въздържание 72 часа, за да е по-достоверен резултата! Външни изменения по главичката имате ли?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 11:52

siilvii написа:Здравеите д-р Тодева искам да попитам по за тестовете на сифилис ,кои от всички изброени е наи точен и в какви стадии наи вече за ТРНА кога и какви точни резултати дава.Ако си в напреднал стадии винаги ли се прави този тест? Предварително ви благодаря за от деленото време :wink: :wink: :wink:

Здравейте!

За скрининг обикновено се назначават TPHA и VDRL. При съмнение задължително се консултирайте с лекар специалист, за да се прецени в конкретния случай какви тестове да бъдат назначени!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 12:44

seb_367 написа:Здравейте! Пуснах си наскоро чисто профилактично изследване за полово предавани болести. Нямам оплаквания досега и не съм имал. Това са резултатите. Те показват, че всичко е отрицателно, но все пак бих искал да попитам дали има някакъв повод за притеснение за резултата при Хламидия трахоматис IgG. Благодаря предварително!

Здравейте!

Нямате основание за притеснение!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот siilvii » 05 Дек 2018, 13:06

Здравеите д-р Тодева назначиха ми тест ТРНА на които пише отрицателен резултат ( по малки от 1.8 )трябваше ли да ми назначат и друг тест казаха че това е тестът за всички стадии без първите 3 седмици .
Благодаря!!!
siilvii
 
Мнения: 6
Регистриран на: 28 Ное 2018, 08:53

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 13:19

siilvii написа:Здравеите д-р Тодева назначиха ми тест ТРНА на които пише отрицателен резултат ( по малки от 1.8 )трябваше ли да ми назначат и друг тест казаха че това е тестът за всички стадии без първите 3 седмици .
Благодаря!!!

Здравейте!

Може да се доверите на Вашия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот user3313 » 10 Дек 2018, 14:29

Здравейте, д-р Тодева. Пиша Ви във връзка с моя проблем.
Декември 2016 бях диагностициран със сифилис. Минах курс на лечение с Депосилин, при диагнозата RPR - положителен, TPHA - положителен, Трепонема IgG + IgM - 34 (>11 = Положителен). След серия от тестове Трепонемата започна да пада, RPR си оставаше положителен.
Септември 2018 - RPR - отрицателен, Трепонема - 24,5.
Декември 2018 - RPR двукратно измерен - отрицателен, Трепонема - 34,6. Имах незащитен орален секс края на юни. Дали пак съм заразен и ако да, защо RPR не е положителен?
Ще се побъркам от притеснение
user3313
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Яну 2018, 17:36

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот stoqn_iv » 11 Дек 2018, 16:39

Здравейте, искам да попитам какъв е риска от полово предавани болести и инфекции при орален секс с презерватив?
stoqn_iv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2018, 16:37

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта