Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Авг 2014, 10:58

radiev написа:Д-р Тодева , Здравейте. От доста време съм притеснен , поради причината ,че имам нещо като бели пъпчици по пениса си . Абсолютно същите като тези на снимката http://prikachi.com/images.php?f=images ... 79779u.jpg . Искам да попитам .. проблем ли са и мога ли да ги премахна , смущават ме , мен и партъора ми :) .

Здравейте, radiev!

Снимката е с много лошо качество! Изпратете друга снимка или посетете лично специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот gan4o_ » 15 Авг 2014, 14:29

Здравейте доктор Тодева,
аз съм момче на 24г. Правих секс без презерватив с едно момиче след употребата на голямо количество алкохол. Това се случи на на 07.08.2014г. Сега ме гони изключително голямо чувство на вина и страх от възможност от заразяване с венерически болести - ужастно е, немога да спя вечер от притеснение,нямам апетит и изгубих всякакво сексуално желание .Искам да се изследвам за възможно заразяване с венерическа болест, но незнам колко време след сексуалния акт трябва да се направят тестове за да разбера възможно най-скоро резултатите? Има ли някои от болестите които мога да изключа от списъка с изследвания при положение,че нямам здравословни оплаквания и няма признаци на нито 1 вирус. Знам,че едни видове болести могат да се изследват около 10 дена след акта но незнам кои са. Знам също и че СПИН и сифилис се изследват след като са минали поне 2 месеца от акта. Сърдечно Ви моля за вашата помощ за създаването на списък с излседвания и кога да се направят. Изпаднал съм в огромна паника и искам да се отърся възможно най-скоро като се убедя,че не съм се заразил с нищо. Момичето с което бях твърди,че няма никакви заболявания а за мен това беше първият път който правих секс без презерватив ,което ме успокоява до известна степен ,но познавайки я знам че е имала доста сексуални партньори и немога да съм сигурен, че не ме лъже или че няма заболяване за което тя не подозира.
На 12.08.2014г (5 дена след контакта) имам лека болка в канала на пениса, но нямам болка при уриниране.
gan4o_
 
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Апр 2014, 15:20

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот sas111 » 17 Авг 2014, 17:44

Ситуацията е следната. Френска без презерватив от жена, която прави секс за пари - не и е всекидневно занимание, но все пак и скъсан презерватив по време на вагинален секс, пак с нея. Това, което направих бе да си залея члена моментално със 70% спирт. Просто нищо друго не ми мина през главата. Мисълта ми е след колко дни да отида да си направая изследвания и какви точно изследвания да си направуя дори и без да имам оплаквания? Притеснява ме не толкова френската без презерватив, въпраки наличието на сериозни рискове, колкото скъсаният презерватив, което естествено бе остановено след няколко минути
Благодаря.
sas111
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Яну 2014, 12:02

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот sas111 » 17 Авг 2014, 17:47

gan4o_ написа:Здравейте доктор Тодева,
аз съм момче на 24г. Правих секс без презерватив с едно момиче след употребата на голямо количество алкохол. Това се случи на на 07.08.2014г. Сега ме гони изключително голямо чувство на вина и страх от възможност от заразяване с венерически болести - ужастно е, немога да спя вечер от притеснение,нямам апетит и изгубих всякакво сексуално желание .Искам да се изследвам за възможно заразяване с венерическа болест, но незнам колко време след сексуалния акт трябва да се направят тестове за да разбера възможно най-скоро резултатите? Има ли някои от болестите които мога да изключа от списъка с изследвания при положение,че нямам здравословни оплаквания и няма признаци на нито 1 вирус. Знам,че едни видове болести могат да се изследват около 10 дена след акта но незнам кои са. Знам също и че СПИН и сифилис се изследват след като са минали поне 2 месеца от акта. Сърдечно Ви моля за вашата помощ за създаването на списък с излседвания и кога да се направят. Изпаднал съм в огромна паника и искам да се отърся възможно най-скоро като се убедя,че не съм се заразил с нищо. Момичето с което бях твърди,че няма никакви заболявания а за мен това беше първият път който правих секс без презерватив ,което ме успокоява до известна степен ,но познавайки я знам че е имала доста сексуални партньори и немога да съм сигурен, че не ме лъже или че няма заболяване за което тя не подозира.
На 12.08.2014г (5 дена след контакта) имам лека болка в канала на пениса, но нямам болка при уриниране.

Четох някъде, че спирт над 50 градуса обива вируса на СПИН. Далеч не съм експерт. При мен това като чели бе единственото, което можеше да направя.
sas111
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Яну 2014, 12:02

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот sas111 » 17 Авг 2014, 17:56

Ethyl alcohol, at concentrations of 60%–80%, is a potent virucidal agent inactivating all of the lipophilic viruses (e.g., herpes, vaccinia, and influenza virus) and many hydrophilic viruses (e.g., adenovirus, enterovirus, rhinovirus, and rotaviruses but not hepatitis A virus (HAV) 58 or poliovirus) 49. Isopropyl alcohol is not active against the nonlipid enteroviruses but is fully active against the lipid viruses 72. Studies also have demonstrated the ability of ethyl and isopropyl alcohol to inactivate the hepatitis B virus(HBV) 224, 225 and the herpes virus, 490 and ethyl alcohol to inactivate human immunodeficiency virus (HIV) 227, rotavirus, echovirus, and astrovirus 491.
sas111
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Яну 2014, 12:02

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Авг 2014, 11:59

gan4o_ написа:Здравейте доктор Тодева,
аз съм момче на 24г. Правих секс без презерватив с едно момиче след употребата на голямо количество алкохол. Това се случи на на 07.08.2014г. Сега ме гони изключително голямо чувство на вина и страх от възможност от заразяване с венерически болести - ужастно е, немога да спя вечер от притеснение,нямам апетит и изгубих всякакво сексуално желание .Искам да се изследвам за възможно заразяване с венерическа болест, но незнам колко време след сексуалния акт трябва да се направят тестове за да разбера възможно най-скоро резултатите? Има ли някои от болестите които мога да изключа от списъка с изследвания при положение,че нямам здравословни оплаквания и няма признаци на нито 1 вирус. Знам,че едни видове болести могат да се изследват около 10 дена след акта но незнам кои са. Знам също и че СПИН и сифилис се изследват след като са минали поне 2 месеца от акта. Сърдечно Ви моля за вашата помощ за създаването на списък с излседвания и кога да се направят. Изпаднал съм в огромна паника и искам да се отърся възможно най-скоро като се убедя,че не съм се заразил с нищо. Момичето с което бях твърди,че няма никакви заболявания а за мен това беше първият път който правих секс без презерватив ,което ме успокоява до известна степен ,но познавайки я знам че е имала доста сексуални партньори и немога да съм сигурен, че не ме лъже или че няма заболяване за което тя не подозира.
На 12.08.2014г (5 дена след контакта) имам лека болка в канала на пениса, но нямам болка при уриниране.

Здравейте, gan4o_!

Съветвам Ви да посетите лично специалист! Необходима е консултация и преглед и след това да се определи какви изследвания да направите. По принцип това, че сексуалния Ви партньор има множество партньори не означава, че задължително трябва да Ви предаде инфекция. Естествено при такива случайни контакти се доверете на презерватива, за да нямате в последствие притеснения.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Авг 2014, 12:04

sas111 написа:Ситуацията е следната. Френска без презерватив от жена, която прави секс за пари - не и е всекидневно занимание, но все пак и скъсан презерватив по време на вагинален секс, пак с нея. Това, което направих бе да си залея члена моментално със 70% спирт. Просто нищо друго не ми мина през главата. Мисълта ми е след колко дни да отида да си направая изследвания и какви точно изследвания да си направуя дори и без да имам оплаквания? Притеснява ме не толкова френската без презерватив, въпраки наличието на сериозни рискове, колкото скъсаният презерватив, което естествено бе остановено след няколко минути
Благодаря.

Здравейте, sas111!

Съветвам Ви да не прилагате такива агресивни средства върху гениталиите си, защото дори да постигнете дезинфекция на цената на увреждане на кожата и полулигавиците, няма как да постигнете дезинфекция в уретрата. Имайте предвид, че оралният секс също не е безопасен, дори и за СПИН!
След като половият контакт е с рисков партньор посетите специалист, за да Ви назначат изследвания в определен срок от време.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот sas111 » 18 Авг 2014, 15:54

Dr Violina Todeva написа:
sas111 написа:Ситуацията е следната. Френска без презерватив от жена, която прави секс за пари - не и е всекидневно занимание, но все пак и скъсан презерватив по време на вагинален секс, пак с нея. Това, което направих бе да си залея члена моментално със 70% спирт. Просто нищо друго не ми мина през главата. Мисълта ми е след колко дни да отида да си направая изследвания и какви точно изследвания да си направуя дори и без да имам оплаквания? Притеснява ме не толкова френската без презерватив, въпраки наличието на сериозни рискове, колкото скъсаният презерватив, което естествено бе остановено след няколко минути
Благодаря.

Здравейте, sas111!

Съветвам Ви да не прилагате такива агресивни средства върху гениталиите си, защото дори да постигнете дезинфекция на цената на увреждане на кожата и полулигавиците, няма как да постигнете дезинфекция в уретрата. Имайте предвид, че оралният секс също не е безопасен, дори и за СПИН!
След като половият контакт е с рисков партньор посетите специалист, за да Ви назначат изследвания в определен срок от време.

С уважение,
д-р Тодева


Удачно ли би било ако нямам симтоми да изчакам 7-10 дена.Благодаря. Още вчера същия ден, вечерта имах чувствителна болка при уриниране вечерта в областа на главичката, но съм имал полов контатки в продължение на няколко часа. Днес е едвам усезаемо и то не при всяко ориниране. Изминал е един ден.
Благодаря!

.... И друго да ви попитам: Имате ли представа и познания при такива "кризисни" ситуации дали е удачно да се прави промивка на половите органи - мъжките имам в предвид със Сребърна или кислородна вода с тампон. Естествено в подходящи граници от гледна точка на концентрация и прочие. Отговорът на този въпрос също предполагам,ч е не би бил еднозначен, но ми е интересно вашето мнение. Ясно е че минималното нещо, което може да се направи е незабавна промивка било то само вода, вода и сапун, чувал съм за калиев перманганат
Благодаря отново!
sas111
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Яну 2014, 12:02

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Авг 2014, 12:15

sas111 написа:
Dr Violina Todeva написа:
sas111 написа:Ситуацията е следната. Френска без презерватив от жена, която прави секс за пари - не и е всекидневно занимание, но все пак и скъсан презерватив по време на вагинален секс, пак с нея. Това, което направих бе да си залея члена моментално със 70% спирт. Просто нищо друго не ми мина през главата. Мисълта ми е след колко дни да отида да си направая изследвания и какви точно изследвания да си направуя дори и без да имам оплаквания? Притеснява ме не толкова френската без презерватив, въпраки наличието на сериозни рискове, колкото скъсаният презерватив, което естествено бе остановено след няколко минути
Благодаря.

Здравейте, sas111!

Съветвам Ви да не прилагате такива агресивни средства върху гениталиите си, защото дори да постигнете дезинфекция на цената на увреждане на кожата и полулигавиците, няма как да постигнете дезинфекция в уретрата. Имайте предвид, че оралният секс също не е безопасен, дори и за СПИН!
След като половият контакт е с рисков партньор посетите специалист, за да Ви назначат изследвания в определен срок от време.

С уважение,
д-р Тодева


Удачно ли би било ако нямам симтоми да изчакам 7-10 дена.Благодаря. Още вчера същия ден, вечерта имах чувствителна болка при уриниране вечерта в областа на главичката, но съм имал полов контатки в продължение на няколко часа. Днес е едвам усезаемо и то не при всяко ориниране. Изминал е един ден.
Благодаря!

.... И друго да ви попитам: Имате ли представа и познания при такива "кризисни" ситуации дали е удачно да се прави промивка на половите органи - мъжките имам в предвид със Сребърна или кислородна вода с тампон. Естествено в подходящи граници от гледна точка на концентрация и прочие. Отговорът на този въпрос също предполагам,ч е не би бил еднозначен, но ми е интересно вашето мнение. Ясно е че минималното нещо, което може да се направи е незабавна промивка било то само вода, вода и сапун, чувал съм за калиев перманганат
Благодаря отново!

Здравейте, sas111!

Ако нямате оплаквания може да изчакате две седмици до посещение при специалист! Измиването с вода и сапун, или промивка с калиев перманганат могат да имат ефект само срещу по-банални причинители. Ето защо се старайте да не допускате инциденти.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот IDimitrov » 22 Авг 2014, 12:03

Здравейте,искам да попитам когато мжена рпави ан мъж френска лубов с презерватив какви за болестите с които жената може да зарави мъжа.Благодаря предварително
Пзодрави
IDimitrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2014, 11:57

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта