Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот jovic » 19 Окт 2019, 14:58

Здравейте,
обръщам се с вас, т.к. от доста време живея в досаден стрес, свързан с кондиломите, които хванах и липсата на адекватна информация в нета и срама на някои доктори. Гей мъж съм - активен и пасивен. Първо брадавици ми се появиха в аналната област, но с кондилин се справих с тях. Пиех също Биозин. Но с това не се спря. Излязоха малки пъпчици и на пениса ми. Доста малки наистина, но ги нямаше преди. Също заради някакъв щам на папиломата ми излязоха и на ръцете брадавици, които изгорих. С ужас установих, че това е плъзнало по цялото ми тяло и имаше и под езика. И тях изгорихме. Сега пия изопринозин. Лекарката ми предписа и Алдара - суперскъпо, но от него не виждам особен резултат. Ситуацията е такава, че през времето на лечение (от май насам) съм спал с няколко момчета и много се терзая дали не съм ги заразил. Досега никой не ме е питал дали не е хванал нещо от мен, но това ме изнервя. Не намирам точна информация в нета. Фактически при орален секс не съм слагал презерватив, но при анален - винаги. И в двете роли. Може ли да споделите кой е най-безопасния начин да правя секс. Доколкото разбрах това е нелечимо, но при дълго третиране вирусът отслабва или нещо подобно. Благодаря ви предварително за разбирането и информацията.
jovic
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Окт 2019, 14:55

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот avast8 » 22 Окт 2019, 22:37

Здравейте , от август се боря с klebsiella pneumoniae, изследването е от натривка от главата на пениса. Първото ми лечение беше с антибиотик не успешно , направих пак изследване и антибиотика е станал резистентен към бактерията , последва 2ри антибиотик съащтата работа , ефект никакъв проблем си стои. Лекарката реши да не ми изписва 3ти антибиотик а ми изписа 2 мазила в които не виждам смисъл мажех се 5 дена и другата седмица ще ида пак на контролен преглед и съм сигурен, че пак ще имам бактерията. Как се лекува това чудя , като от 2 антибиотика до сега няма ефект и се приспособява към тях.
avast8
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот pikachu » 12 Ное 2019, 01:37

Здравейте. Преди година и половина ми се появиха миниатюрни кондиломи от вътрешната страна на малките устни. Веднага отидох на гинеколог. От тогава до сега правихме 2-3 пъти изследвания за папилома вирус и излизат чисти. Горихме кондиломите няколко пъти чрез мазане, падат и до емсец се появяват отново. Пролетта от самосебе си някои паднаха веднъж, но сега забелязах, че са се разрастнали и вече има и отвън, където се събират малките и големите срамни устни. Също така 2 месеца приемах изопринозин. Моля ви, дайте ми съвет какво да правя, при какъв лекар да отида.
pikachu
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2019, 01:33

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот feelthemove » 12 Ное 2019, 16:41

Здравейте д-р Тодева!
От около месец ми се появиха петна по члена с бял цвят, нещо като избледняване на кожата, все едно е загубила пигмент, при ерекция кожата леко ме опъва и наболява.
Посетих кожен лекар скоро, имах опасение за lichen sclerosus, но ваша колежка ми каза, че не прилича на лихен и ми каза да я посетя след около 20 дена и през този период не ми изписа нищо за мазане, което малко ме озадачи, по нейни думи това е травматично, но минаха около 2 седмици промяна почти не наблюдавам та до контролния преглед реших да се допитам и до вас, прилагам снимка за да добиете представа.

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1573566372b.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1573566446y.jpg
feelthemove
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2019, 16:30

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2019, 13:04

jovic написа:Здравейте,
обръщам се с вас, т.к. от доста време живея в досаден стрес, свързан с кондиломите, които хванах и липсата на адекватна информация в нета и срама на някои доктори. Гей мъж съм - активен и пасивен. Първо брадавици ми се появиха в аналната област, но с кондилин се справих с тях. Пиех също Биозин. Но с това не се спря. Излязоха малки пъпчици и на пениса ми. Доста малки наистина, но ги нямаше преди. Също заради някакъв щам на папиломата ми излязоха и на ръцете брадавици, които изгорих. С ужас установих, че това е плъзнало по цялото ми тяло и имаше и под езика. И тях изгорихме. Сега пия изопринозин. Лекарката ми предписа и Алдара - суперскъпо, но от него не виждам особен резултат. Ситуацията е такава, че през времето на лечение (от май насам) съм спал с няколко момчета и много се терзая дали не съм ги заразил. Досега никой не ме е питал дали не е хванал нещо от мен, но това ме изнервя. Не намирам точна информация в нета. Фактически при орален секс не съм слагал презерватив, но при анален - винаги. И в двете роли. Може ли да споделите кой е най-безопасния начин да правя секс. Доколкото разбрах това е нелечимо, но при дълго третиране вирусът отслабва или нещо подобно. Благодаря ви предварително за разбирането и информацията.

Здравейте!

Заразяването с папилома вирус може да причини сериозен дискомфорт. Колкото повече партньори имате като брой, толкова по-голям риск има да се увеличи броят на щамовете, с които сте заразен. Освен това презервативът не ви осигурява защита и предпазване от пренасяне. Най-сигурно е да спазвате моногамност като едновременно се лекувате. Трябва да подобрите и имунния статус.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2019, 13:07

avast8 написа:Здравейте , от август се боря с klebsiella pneumoniae, изследването е от натривка от главата на пениса. Първото ми лечение беше с антибиотик не успешно , направих пак изследване и антибиотика е станал резистентен към бактерията , последва 2ри антибиотик съащтата работа , ефект никакъв проблем си стои. Лекарката реши да не ми изписва 3ти антибиотик а ми изписа 2 мазила в които не виждам смисъл мажех се 5 дена и другата седмица ще ида пак на контролен преглед и съм сигурен, че пак ще имам бактерията. Как се лекува това чудя , като от 2 антибиотика до сега няма ефект и се приспособява към тях.

Здравейте!

Направете контролна микробиология, за да се види каква е чувствителността и дали все още има в секрета клебсиела.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2019, 13:16

pikachu написа:Здравейте. Преди година и половина ми се появиха миниатюрни кондиломи от вътрешната страна на малките устни. Веднага отидох на гинеколог. От тогава до сега правихме 2-3 пъти изследвания за папилома вирус и излизат чисти. Горихме кондиломите няколко пъти чрез мазане, падат и до емсец се появяват отново. Пролетта от самосебе си някои паднаха веднъж, но сега забелязах, че са се разрастнали и вече има и отвън, където се събират малките и големите срамни устни. Също така 2 месеца приемах изопринозин. Моля ви, дайте ми съвет какво да правя, при какъв лекар да отида.

Здравейте!

Докато имате брадавици трябва да се лекувате. Това е задължително правило. Може да посещавате както вашия гинеколог, така и кожен лекар. Изопринозинът също е добро средство на избор.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2019, 13:36

feelthemove написа:Здравейте д-р Тодева!
От около месец ми се появиха петна по члена с бял цвят, нещо като избледняване на кожата, все едно е загубила пигмент, при ерекция кожата леко ме опъва и наболява.
Посетих кожен лекар скоро, имах опасение за lichen sclerosus, но ваша колежка ми каза, че не прилича на лихен и ми каза да я посетя след около 20 дена и през този период не ми изписа нищо за мазане, което малко ме озадачи, по нейни думи това е травматично, но минаха около 2 седмици промяна почти не наблюдавам та до контролния преглед реших да се допитам и до вас, прилагам снимка за да добиете представа.

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1573566372b.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1573566446y.jpg

Здравейте!

На колко години сте? Имал ли сте някаква инфекция или проблем в тази зона? След полов контакт ли се получи? Имате ли придружаващи заболявания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот avast8 » 28 Ное 2019, 17:46

Dr Violina Todeva написа:
avast8 написа:Здравейте , от август се боря с klebsiella pneumoniae, изследването е от натривка от главата на пениса. Първото ми лечение беше с антибиотик не успешно , направих пак изследване и антибиотика е станал резистентен към бактерията , последва 2ри антибиотик съащтата работа , ефект никакъв проблем си стои. Лекарката реши да не ми изписва 3ти антибиотик а ми изписа 2 мазила в които не виждам смисъл мажех се 5 дена и другата седмица ще ида пак на контролен преглед и съм сигурен, че пак ще имам бактерията. Как се лекува това чудя , като от 2 антибиотика до сега няма ефект и се приспособява към тях.

Здравейте!

Направете контролна микробиология, за да се види каква е чувствителността и дали все още има в секрета клебсиела.

С уважение,
д-р Тодева


Оказа се, че проблема идва от урината, пуснах за изследване и там се откри клебсиела. Проблема е, че от август лекувам с различни антибиотици но стават резистентни. Какво може да ме посъветвате , да отида на уролог и той евентуално пак да ми изпише нов антибиотик? До сега ходих на кожен само и микробиологията които взимаха само бяха натривка от гланц пениса. Как да разбера кой е правилния антибиотик и да се приключи с 4 месечния кошмар, какво може да се влоши за този период след като още съм неизлекуван. Благодаря
avast8
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот feelthemove » 29 Ное 2019, 01:01

Dr Violina Todeva написа:
feelthemove написа:Здравейте д-р Тодева!
От около месец ми се появиха петна по члена с бял цвят, нещо като избледняване на кожата, все едно е загубила пигмент, при ерекция кожата леко ме опъва и наболява.
Посетих кожен лекар скоро, имах опасение за lichen sclerosus, но ваша колежка ми каза, че не прилича на лихен и ми каза да я посетя след около 20 дена и през този период не ми изписа нищо за мазане, което малко ме озадачи, по нейни думи това е травматично, но минаха около 2 седмици промяна почти не наблюдавам та до контролния преглед реших да се допитам и до вас, прилагам снимка за да добиете представа.

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1573566372b.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1573566446y.jpg

Здравейте!

На колко години сте? Имал ли сте някаква инфекция или проблем в тази зона? След полов контакт ли се получи? Имате ли придружаващи заболявания?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте на 30 години съм, инфекция не съм имал в областа и не мисля, че се е получило след полов акт.
Придружаващи заболявания нямам някакви по осезаеми, имам от дълги години някакъв лишей , разноцветен мисля се води локализиран по гърба.
След контролния преглед ми изписаха някво мазило ТЕРЕЗИЕНОЙЛ в което не намирам никаква логика, понеже чета, че е за белези и разни изгаряния, нямам идея вече какво да правя, кажете ми на вас прилича ли ви на лихен склерозус, понеже доколкото проучих се диагностицира дори и само при оглед, а с по съмнителни случаи се налага биопсия, която е болезнена.
Надявах се дерматоложката, която ме прегледа да постави дисгноза, понеже работи в онко диспансер и е с голям опит, но уви.. травматично било та за месец и повече да беше минало ли..
feelthemove
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2019, 16:30

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта