Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2019, 12:08

avast8 написа:
Dr Violina Todeva написа:
avast8 написа:Здравейте , от август се боря с klebsiella pneumoniae, изследването е от натривка от главата на пениса. Първото ми лечение беше с антибиотик не успешно , направих пак изследване и антибиотика е станал резистентен към бактерията , последва 2ри антибиотик съащтата работа , ефект никакъв проблем си стои. Лекарката реши да не ми изписва 3ти антибиотик а ми изписа 2 мазила в които не виждам смисъл мажех се 5 дена и другата седмица ще ида пак на контролен преглед и съм сигурен, че пак ще имам бактерията. Как се лекува това чудя , като от 2 антибиотика до сега няма ефект и се приспособява към тях.

Здравейте!

Направете контролна микробиология, за да се види каква е чувствителността и дали все още има в секрета клебсиела.

С уважение,
д-р Тодева


Оказа се, че проблема идва от урината, пуснах за изследване и там се откри клебсиела. Проблема е, че от август лекувам с различни антибиотици но стават резистентни. Какво може да ме посъветвате , да отида на уролог и той евентуално пак да ми изпише нов антибиотик? До сега ходих на кожен само и микробиологията които взимаха само бяха натривка от гланц пениса. Как да разбера кой е правилния антибиотик и да се приключи с 4 месечния кошмар, какво може да се влоши за този период след като още съм неизлекуван. Благодаря

Здравейте!

Има ли антибиограма теста, който сте пуснал?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2019, 13:00

feelthemove написа:
Dr Violina Todeva написа:
feelthemove написа:Здравейте д-р Тодева!
От около месец ми се появиха петна по члена с бял цвят, нещо като избледняване на кожата, все едно е загубила пигмент, при ерекция кожата леко ме опъва и наболява.
Посетих кожен лекар скоро, имах опасение за lichen sclerosus, но ваша колежка ми каза, че не прилича на лихен и ми каза да я посетя след около 20 дена и през този период не ми изписа нищо за мазане, което малко ме озадачи, по нейни думи това е травматично, но минаха около 2 седмици промяна почти не наблюдавам та до контролния преглед реших да се допитам и до вас, прилагам снимка за да добиете представа.

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bwy1573566372b.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1573566446y.jpg

Здравейте!

На колко години сте? Имал ли сте някаква инфекция или проблем в тази зона? След полов контакт ли се получи? Имате ли придружаващи заболявания?

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте на 30 години съм, инфекция не съм имал в областа и не мисля, че се е получило след полов акт.
Придружаващи заболявания нямам някакви по осезаеми, имам от дълги години някакъв лишей , разноцветен мисля се води локализиран по гърба.
След контролния преглед ми изписаха някво мазило ТЕРЕЗИЕНОЙЛ в което не намирам никаква логика, понеже чета, че е за белези и разни изгаряния, нямам идея вече какво да правя, кажете ми на вас прилича ли ви на лихен склерозус, понеже доколкото проучих се диагностицира дори и само при оглед, а с по съмнителни случаи се налага биопсия, която е болезнена.
Надявах се дерматоложката, която ме прегледа да постави дисгноза, понеже работи в онко диспансер и е с голям опит, но уви.. травматично било та за месец и повече да беше минало ли..

Здравейте!

Върнала съм отговор на е-емейла.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот avast8 » 13 Дек 2019, 07:08

Dr Violina Todeva написа:Има ли антибиограма теста, който сте пуснал?

С уважение,
д-р Тодева


Всички тестове които съм правил са с антибиограма, антибиотика който ми изписват не е резистентен но след приема му 7 дневно лечение на новото изследване вече става резистентен и изобщо не ми действат антибиотиците. Тази бактерия няма унищожаване вече не знам какво да правя
avast8
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:11

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Дек 2019, 13:52

avast8 написа:
Dr Violina Todeva написа:Има ли антибиограма теста, който сте пуснал?

С уважение,
д-р Тодева


Всички тестове които съм правил са с антибиограма, антибиотика който ми изписват не е резистентен но след приема му 7 дневно лечение на новото изследване вече става резистентен и изобщо не ми действат антибиотиците. Тази бактерия няма унищожаване вече не знам какво да правя

Здравейте!

Би следвало ако наистина се касае за лихен склерозус да нямате нужда от антибиотично лечение, подхода в този случай е друг, но ми е трудно да дам категорични препоръки само от снимките.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Юлето » 22 Дек 2019, 16:21

Здравейте! Питането касае младеж на 35 г., който при профилактични изследвания има следните резултати: сифилис, спин, хепатит В, хепатит С- ОТРИЦАТЕЛНИ,
но ХЛАМИДИЯ ТРАХОМАТИС IgG- 3.38 при референтни стойности до ДО 0.90 .
IgA- 0.46 /в норма/при референтни стойности до 0.90. Няма никакви оплаквания. Ходил е на венеролог- не бил за тях и са го препратили при уролог.Трябва ли да се направят допълнителни изследвания и ако трябва какви? Какво лечение трябва да се проведе? Прегледът при уролога ще е след празниците, няма часове сега. Има пуснати и други изследвания, ако се налага, ще ги споделя. Благодаря ВИ!
Юлето
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Дек 2019, 15:48

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Яну 2020, 12:09

Юлето написа:Здравейте! Питането касае младеж на 35 г., който при профилактични изследвания има следните резултати: сифилис, спин, хепатит В, хепатит С- ОТРИЦАТЕЛНИ,
но ХЛАМИДИЯ ТРАХОМАТИС IgG- 3.38 при референтни стойности до ДО 0.90 .
IgA- 0.46 /в норма/при референтни стойности до 0.90. Няма никакви оплаквания. Ходил е на венеролог- не бил за тях и са го препратили при уролог.Трябва ли да се направят допълнителни изследвания и ако трябва какви? Какво лечение трябва да се проведе? Прегледът при уролога ще е след празниците, няма часове сега. Има пуснати и други изследвания, ако се налага, ще ги споделя. Благодаря ВИ!

Здравейте!

Какъв е повода да се направят тези тестове? По принцип само положителни стойности на ИгГ за хламидия не налагат лечение, но ако има оплаквания и/или други причини трябва да се прецени спрямо тях!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Юлето » 02 Яну 2020, 22:10

За много години! Дано има повече лекари като Вас!
Сърдечно благодаря за отговора! Да си призная, не очаквах толкова бърза консултация...
При пускане на профилактични изследвания -хормони на щитовидната жлеза , младежът е решил да си направи изследванията от пакет "Спокойствие". Оказва се,че ХЛАМИДИЯ ТРАХОМАТИС IgG- 3.38 при референтни стойности до 0.90 .
IgA- 0.46 /в норма/при референтни стойности до 0.90.
Няма никакви оплаквания. Венерологът го е изпратил при уролог,който му е изписал антибиотик АЗИТРОКС
500 мг за 9 дни.Вчера ,01.01.2020 г.,приключи с антибиотика и трябва да отиде на контролен преглед на 24.01. 2020г като отново пусне IgG. Трябва ли да се пуснат някакви допълнителни изследвания и ако трябва КАКВИ? Изписан му е и ГЕРИТАМИН. Моля за Вашето мнение относно лечението и какво ще следва оттук нататък като изследвания и лечение. /Имам предвид за в бъдеще/ Все още не е семеен и няма деца. Четохме, че понякога тази хламидия води до безплодие.
Ще съм Ви безкрайно благодарна! Хубави дни!
Юлето
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Дек 2019, 15:48

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот danito_bg1 » 08 Яну 2020, 20:50

Здравейте. Имам проблем от известно време след секс или мастурбация ми се зачервява кожичката на главичката.Изпратил съм снимка горе долу да видите за какво става на въпрос. Също така самата главичка ми се зачервява от време на време. Ще съм благодарен ако можете да помогнете
danito_bg1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Яну 2020, 20:36

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Димитрова » 17 Яну 2020, 13:56

Добър ден! Моля за помощ, вече не знам какво да правя и за какво да се изследвам. На 22-23 ХII ми се появи сърбеж и дискомфорт във вагиналната област,реших ,че може да е от подсичане,защото под панталона ходя с чоропогащник.Но понеже продължи на 25-ти XII се разгледах с увеличително огледало и видях някаква раничка точно под входа на влагалището с размер около 2 см. и до нея 2-3 бели връхчета приличащи на парченца извара. Самата раничка беше като леко надигната кожа с белезникаво бяла повърхност.Понеже бяха почивни дни на 27-ми декември отидох в дежурния кабинет на кожно-венерическия диспансер и дежурната лекарка ми постави диагноза генитален херпес,каза че не е страшно,щял сам да си мине и да правя промивки със смрадлика и сода. Понеже бях втрещена как така да не правя нищо друго ,ми каза да го мажа ако искам със Зовиракс.Взе ми вагинален секрет за изследване за кандида,бактериална флора и трихомони. Понеже изчетох много мнения на Ваши колеги по форумите за генитален херпес ,не ми изглеждаше да е това,затова си записах час за преглед при един от двамата гинеколози,на които имам доверие.Междувременно ми излязоха резултатите: не се изолират бактерии , не се изолира кандида и трихомони-отрицателни. Докато си чаках часа за преглед си пуснах кръвни проби и ще Ви напиша и резултатите за: хламидия трихоматис IgA-0.08 Ratio,хламидия трихоматис IgG-0.30 Ratio (до 0,90-1,10-сива зона), херпес симплекс тип 2 IgM <0.5 Index,херпес симплекс тип 2 IgG <0.5 Index (до 0,90-1,10-сива зона), хепатит В,хепатит С,сифилис,хив(антиген-антитяло)-са отрицателни. Направих си 4-5 промивки със смрадлка и сода за тези 7-8 дни и се мазах някъде 5 пъти със Зовиракс.На 07.01 отидох на гинеколог,каза ми че това в никакъв случай не е херпес,защото той за първи път избива страшно и не може да се сбърка. Каза,че не прилича на нищо конкретно,но че полово предаваните болести имат сходни симптоми,взе ми секрет за хламидия трихоматис и неисерия гонорея, да се мажа с Бетазон трио и никакви промивки със сода. Ако са отрицателни резултатите-да вземем биопсия и да го търсим какво е. Резултатите излязоха- отрицателни.Пуснах си и ПКК+глюкоза-всичко е в норма(глюкоза 5,45 при ДГ 3,3 И ГГ 6,2). За информация-не водя безразборен полов живот,няколко години изобщо,миналата година имах партньор ,с когото имах няколко контакта, 3 от тях без предпазни средства -2 през август и 1 на 14-ти септември. Отношенията са ни прекратени. Това във връзка с инкубационните периоди. Въпросната раничка продължава да си стои,белите връхчета до нея вече ги няма,тя си е леко безникава отгоре,сърби и пари леко,нямам миризми на риба или на нещо друго,имам малко повече бял секрет в самото влагалище. Моля Ви,кажете какво да правя,какво да изследвам,кои от пробите могат да дадат фалшиво отрицателен резултат? Извинете за дългото обяснение,но искам да имате цялата информация. Не знам какво ми е и се притеснявам,че не мога да се лекувам,защото не знаем какво е. От години съм на противозачатъчни,в момента на Трирегол от 2 години,защото имам ендометриоза ,а миналата година ми открихо и аденомиоза-ако хормоналните лекарства имат връзка. Моля,помогнете с мнение и съвет!
Димитрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2020, 15:48

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Stoyan Z » 22 Яну 2020, 14:50

Здравейте. Така моята история.
Два дни след небезопасен секс ми се появи зачервяване на уретрата с лек сърбеж и подуване,отидох на уролог предписа ми Тридерм,който го мазах 3 дни и се върнах за вторичен преглед и ми каза,че всичко е наред. След месец и половина симптомите не бяха изчезнали и реших да си направя изследвания в микробиология/уретрален секрет/ и ми излезе,че имам стафилококи хаемолитикус (-) масивен разстеж,показах го на личната ми докторка и ми изписа зинат 2х1 за 8 дни го пих(леко подобрение имах) и отидох на контролен преглед и ме прати на уролог..Той ми каза,че не виждал нищо притеснително и ме прати на венеролог,който ми предписа бепантен крем за мазане вече 9 ден го мажа,но не виждам промяна..Сега не знам как да процедирам и се чудя дали да не си направя изследване на еякулат.. Ваши мнения?
Stoyan Z
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2020, 14:25

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта