Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Mario696 » 27 Юли 2020, 07:50

Здравейте от много време ме мъчи един въпрос .Може да прозвучи смешен обаче немога да намеря отговор.Имам приятелка която има хламидия ,в момента я лекува .Въпроса ми е хламидия може ли да се предаде от нея на мен от орален секс , от устата и на пениса ми.Съжалявам ако звучи грубо или смешно ама ме мъчи този въпрос
Mario696
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2020, 07:45

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Razbitcomet1 » 28 Юли 2020, 10:43

Здравейте. Мъж на 27 години, от няколко месеца ми се появяват странни червени всякаш лющещи се петна по кожата на корема. По големи мазах с крем против гъбички и някои поизбледнаха, но като цяло си стоят. От два дни излезнаха и нови (прикачвам снимки)
https://ibb.co/NL79gTY
https://ibb.co/g97VTXd
https://ibb.co/DQhwPnz

Моля за съдействие, какво може да е това?
Razbitcomet1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юли 2020, 10:40

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот dobrinka » 29 Юли 2020, 15:51

Здравейте докторе,
правих си профилактичен преглед и изследвания.
Резултатите от изследването за сифилис са 0,10 /референтни <0.90 отрицателни; от 0,9 до 1,10 гранични; >1.10 положителни/. Симптоми нямам.
Какво точно означава това число 0,10 и имам ли повод за пристеснение? Партньорът ми също прави такива изследвания- от около 7 месеца сме заедно. Неговия резултат е същия. Симптоми няма.
Благодаря Ви.
dobrinka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2020, 15:38

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот eujbeta » 12 Окт 2020, 16:18

Здравейте, през Април приятелят ми влезе в болница и го диагностицираха със сифилис. Моите изследвания сочеха отрицателен васерман и ми бе направено още едно изследване, което показваше 1:80. Всички листчета останаха при лекуващият лекар на приятеля ми. Тя ми назначи 5 дни Акцеф, след което 1 инжекция Депосилин. 40 дни по-късно отидох при същата лекарка, която ми пусна повторни изследвания по метод CLIA, като резултата беше 13,7. Референтните стойности са < 0.9 (-)negative; 0.9-1.1 граничен резултат; >1.1 (+) positive. След този резлутат лекарката ми каза да бия още една инжекция Депосилин(в края на месец Май). Прези Юли си направих още едно изследване по метода CLIA и антителата бяха се вдигнали на 15,6. Реших да постъпя в болница. Лекувах се 7 дни с пеницилин. От 3 до 10 август. В последния ден от престоя ми в болница докторката ми каза, че Васермана е отрицателен и че антитела също липсват и че мога спокойно да дарявам кръв. На 17 август аз реших да си пусна изследвания сама, които показаха Сифилис положителен и антитела 1:80.
Въпросът ми е какво трябва да следя от тук нататък. Възможно ли е инфекцията да се върне при повишаване на антителата? Заразна ли съм? Какво мога да очаквам като развитие на моята инфекция? Нужно ли е допълнително лечение?
Благодаря!
eujbeta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Окт 2020, 16:12

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Kotona » 24 Окт 2020, 17:59

Здравейте искам да попитам скоро бях с човек който има сифилис разбрах в последствие , целунах го по главата и най много да сме се барали не на голо , от както разбрах започнаха да ми излизат афти в устата който са неболезнени и адски много се притеснявам помогнете мк
Kotona
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2020, 17:56

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Starwarsfen » 06 Фев 2021, 13:29

Здравейте при мастурбация от главичката на пениса ми излизат бели неща. Прилагам снимка. Какво може да е и при какъв специалист да отида?
Прикачени файлове
IMG_20210206_121450.jpg
IMG_20210206_121450.jpg (530.97 KiB) Прегледано 649 пъти
Starwarsfen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2021, 13:22

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:41

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот IvkaIvanova » 08 Фев 2022, 17:01

Здравейте. Искам да попитам приятелката ми като и иьследват вагиналната честота и излиза, че има спори и Leuc, има ли вероятност тези спори и аз да ги имам или са само при жените? И ако може и при мъжете да ги има, то какви изследвания трябва да си пусна за да проверя? Хубав ден!
IvkaIvanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2022, 16:59

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Monika83 » 17 Фев 2022, 14:05

Здравейте д-р Тодева,страдам от хронично течение,на резултати на микробиология се появяват периодично гъбички.Правила съм пакет за полово преносими заболявания от 12 причинителя ПСР тест за хламидия,трихомони,уреаплазма,микоплазма,гонорея,херпес симплекс1-2 сифилис,от които само гарднерелаа е положителен.Отделно съм правила кръвен тест за хламидия IgG,койтo e 0.36 при норма 0.9 и IgM 0.14 при норма 0.9.Въпросът ми е трябва ли да направя изследване и на IgA?
Monika83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2022, 13:53

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта