Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Полово предавани болести - онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Мар 2014, 14:51

Тук може да зададете въпроси и притеснения за полово предавани инфекции или друг проблем по гениталиите. Нека заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот kev1n » 14 Мар 2014, 13:14

Здравейте !

Пиша ви отностно полов проблем. От 2-3 дни имам малки червени пъпчици на главичката на пениса и лек сърбеш към тях. С приятелката ми правим редовно секс, без предпазни мерки. Преди 1 месец си правих тест със секрет от простатната жлеза . Уролога ми каза, че нямам венерически болести. Излезе ,че имам (Левкоцити- Масово) (Летицинови телца - намален брой ) (Еритроцити 2-3 на поле ) . Каквото и да означават тези неща той ми каза че имам възпаление на простатната жлеза и ми изписа лекарства и вливания на антибиотик. Изпих лекарствата , но имах проблем с вливанията и успях само едно шишенце да влея. Въпроса ми е дали това възпаление може да е причината за пъпчиците . (Приятелката ми също се е изледвала и няма проблеми. Четох ,че е възможно от протъркване , но вие най-добре ще ми отговорите. В момента съм в друга държава и немога да посетя уролог . Благодаря ви предварително !
kev1n
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Мар 2014, 13:00

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Мар 2014, 18:54

kev1n написа:Здравейте !

Пиша ви отностно полов проблем. От 2-3 дни имам малки червени пъпчици на главичката на пениса и лек сърбеш към тях. С приятелката ми правим редовно секс, без предпазни мерки. Преди 1 месец си правих тест със секрет от простатната жлеза . Уролога ми каза, че нямам венерически болести. Излезе ,че имам (Левкоцити- Масово) (Летицинови телца - намален брой ) (Еритроцити 2-3 на поле ) . Каквото и да означават тези неща той ми каза че имам възпаление на простатната жлеза и ми изписа лекарства и вливания на антибиотик. Изпих лекарствата , но имах проблем с вливанията и успях само едно шишенце да влея. Въпроса ми е дали това възпаление може да е причината за пъпчиците . (Приятелката ми също се е изледвала и няма проблеми. Четох ,че е възможно от протъркване , но вие най-добре ще ми отговорите. В момента съм в друга държава и немога да посетя уролог . Благодаря ви предварително !

Здравейте, kev1n!

Много е възможно това, което описвате да е гъбична инфекция. Ще Ви посоча един удобен линк за повече информация: гъбички на половите органи.
Най-вероятно точно антибиотичното лечение преди това е създало предпоставка в последствие за развитие на гъбички. На Вашата партньорка правено ли е микробиологично изследване? Добре ще е да се проведе лечение и да посетите лекар.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот kev1n » 17 Мар 2014, 02:11

Благодаря ви. Намерих проблема и той е именно "Кандидозен баланит и баланопостит". Понеже не мога да отида на лекар , възможно ли е да ми препоръчате някакъв антибиотик без рецепта? Благодаря ви отново!
kev1n
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Мар 2014, 13:00

Re: Полово предавани инфекции - онлайн консултация с венерол

Мнениеот Guli » 19 Мар 2014, 18:40

Здравейте!

Пише относно едни образования, който имам от доста години. Става въпрос за Fordyce spots (не знам как се превежда точно на Български). Сигурен съм, че в моя случай са те. Появиха се когато бях малък. Общо взето от прочетеното в интернет разбирам че това са мастни образования, които са безвредни но бих желал да започна някакво лечение с цел да ги премахна. Общо взето до колкото разбирам всяко от тези петънца се дължи на мастна тъкан, която обаче е по надълбоко и не може да се изтиска. Ако може да дадете някакъво напъдствие и евентолно начин за лечение.
Guli
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Мар 2014, 23:26

Re: Полово предавани инфекции - онлайн консултация с венерол

Мнениеот kev1n » 19 Мар 2014, 20:46

Добър ден. Понеже не получих ваш отговор, искам да ви кажа,че се поразрових в интернет и проблема който имам е баланопостит. Пъпчиците който бяха прераснаха в голямо зачервено нещо на почти цялата главичка на пениса. Купих си флуканазол 150 мг и крем (myleuGYNE 1% ) Моля ви , дайте някакъв съвет. Нямам възможност да отида на лекар :oops:
kev1n
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Мар 2014, 13:00

Re: Полово предавани инфекции - онлайн консултация с венерол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2014, 16:15

Guli написа:Здравейте!

Пише относно едни образования, който имам от доста години. Става въпрос за Fordyce spots (не знам как се превежда точно на Български). Сигурен съм, че в моя случай са те. Появиха се когато бях малък. Общо взето от прочетеното в интернет разбирам че това са мастни образования, които са безвредни но бих желал да започна някакво лечение с цел да ги премахна. Общо взето до колкото разбирам всяко от тези петънца се дължи на мастна тъкан, която обаче е по надълбоко и не може да се изтиска. Ако може да дадете някакъво напъдствие и евентолно начин за лечение.

Здравейте, Guli!

След като желаете да бъдат премахнати тези образувания трябва да посетите лекар. Прилагат се средства с локално агресивно действие. Изборът се определя от много фактори, както от това до каква степен са изразени при Вас, така и от техниката, с която разполага специалиста! Не можете да ги премахнете с изстискване.
Аз лично не бих Ви препоръчала да ги отстранявате!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани инфекции - онлайн консултация с венерол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2014, 16:22

kev1n написа:Добър ден. Понеже не получих ваш отговор, искам да ви кажа,че се поразрових в интернет и проблема който имам е баланопостит. Пъпчиците който бяха прераснаха в голямо зачервено нещо на почти цялата главичка на пениса. Купих си флуканазол 150 мг и крем (myleuGYNE 1% ) Моля ви , дайте някакъв съвет. Нямам възможност да отида на лекар :oops:

Здравейте, Kev1n!

Аз лично не препоръчвам провеждане на самолечение. Добре е да се проведе лечение не само при Вас, но и при партньорката.
Все пак би следвало, ако наистина се касае за кандидозен баланопостит това, което сте взел да Ви помогне. Аз изказах предположение въз основа на Вашето описание за оплакванията Ви!

Съжалявам за забавянето на отговора си, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот kev1n » 22 Мар 2014, 01:52

д-р Тодева Здравейте. Вече ми е неудобно да задавам толкова много въпроси, но нямам към кого друг да се обърна. На листовката на френския флуканазол пише,че лекарстовото трябва да се приема от 100 до 200мг на ден. Аз пия по 150гр утре трябва да ми е четвъртия ден . Прочетох и на листовката в интернет и там пише, че трябва да се пие веднъж месечно. Проблема не отшумява, моля изкажете мнение .
kev1n
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Мар 2014, 13:00

Re: Полово предавани болести - онлайн консултация с венероло

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Мар 2014, 15:35

kev1n написа:д-р Тодева Здравейте. Вече ми е неудобно да задавам толкова много въпроси, но нямам към кого друг да се обърна. На листовката на френския флуканазол пише,че лекарстовото трябва да се приема от 100 до 200мг на ден. Аз пия по 150гр утре трябва да ми е четвъртия ден . Прочетох и на листовката в интернет и там пише, че трябва да се пие веднъж месечно. Проблема не отшумява, моля изкажете мнение .

Здравейте, kev1n!

В този случай най-вероятно не се касае за гъбична инфекция или ако е гъбична не е чувствителна на провежданото лечение. Точно поради тази причина не е уместно провеждане на самолечение. Не приемайте повече флуконазол и то по начина по, който го правите.
Посетете лекар, нека да Ви прегледат и ако е необходимо да вземат изследване. Много често това, което пациентите описват не съответства на реалния проблем.
Докато посетите лекар специалист може да правите промивки или бани със смрадлика или бледо розов разтвор на калиев перманганат.
Желая Ви бързо оздравяване!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта