Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Юни 2017, 20:06

Lisandra написа:Е, тя си ходи редовно на прегледи, даже е малко маниачка на тази тема.
А и го изпрати при нашата лекарка, та нямаше да бъде много дискретно.

Евала й правя на твоята приятелка. Признавам си, ч еникога не съм постъпвала по такъв начин с моята половинка, а може би е трябвало! :) А какво мислите за такива прегледи когато вече сте двойка от дълго време? Дали постоянно инфекциите са от изневери, не, нали? Една микробиология както се пускаме ние, дали има подобно изследване за мъжете?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 22 Юни 2017, 17:54

Не знам дали винаги са от изневери, но знам, че мен бившия така ме зарази, та имай едно наум.
Що не го пратиш на венеролог?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Ваня Стойчева » 28 Юни 2017, 10:14

В семействата има ли нужда от това, нали се предполага, че жената ако е носителка, то и мъжа има някакви проблеми - т.е. същите. Не всичкизарази са от изневери, някои може да не се пренасят от друг човек, а да си бактерии... :roll: Задължително ли е даси пращаме мъжете на венеролог?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 28 Юни 2017, 11:48

И аз бях доверчива, ама бившия ми лепна хламидия. При нея няма симптоми, а в същото време води до безплодие. Ако докторката не ме беше накарала да се изследвам, още можеше да си я нося. За мен е задължително и двамата да се изследваме.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Юни 2017, 11:52

Lisandra написа:И аз бях доверчива, ама бившия ми лепна хламидия. При нея няма симптоми, а в същото време води до безплодие. Ако докторката не ме беше накарала да се изследвам, още можеше да си я нося. За мен е задължително и двамата да се изследваме.

Имаш предвид постоянно при връзката, прпимерно 2 пъти в годината караш сегашния си партньор да ходите на изследвания? :)
Аз не го правя, и там го написах, имам 100% доверие на мъжа си и засега не ми е давал поводи за съмнение, стои си у нас и на работа =) може би един ден, ако почне да излиза повече, ще почна да се съмнявам... :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Lisandra » 28 Юни 2017, 12:18

Един път в годината го пращам, аз си пускам горе долу на 6 месеца. След морето задължително си правя изследвания. Може и прекалено да ви се струва, но така ми е спокойно.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот skyfly » 28 Юни 2017, 18:49

Lisandra написа:Един път в годината го пращам, аз си пускам горе долу на 6 месеца. След морето задължително си правя изследвания. Може и прекалено да ви се струва, но така ми е спокойно.

A той не го ли приема като проверка за изневяра?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Doktoricata » 29 Юни 2017, 15:45

И аз това си помислих, ако ме пращат на лекар за изследване значи ми нямат доверие.
За след морето съм съгласна, там от много неща може да се получи инфекция, профилактично даже трябва да се ходи.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот S_Milenska » 30 Юни 2017, 10:43

Профилактиките са много важни, но пък така отнесен икъм мъжете не знам дали лесно ще го приемат. Ако е предизвикателство "айде, отивай и ще правим после секс без презерватив", биха се навили.Но ако го кажем на съпруга си "що не отидеш да се прегледаш дали не си закачил някоя венерическа болест" няма ли да ни гледа като изтърсак?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Отговорни ли са българките за интимното си здраве, знаят ли как да се грижат за него? А вие?

Мнениеот Doktoricata » 06 Юли 2017, 17:22

Ами, не знам, ама що защо все ние трябва да ходим, може така за разнообразие веднъж и те да отидат. :mrgreen:
От друга страна нашите прегледи са си задължителни!
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта