От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот qwerryyy » 14 Мар 2017, 15:44

Гледах видео, в което правеха кюфтенцата от карфиол, настърган и подсушен, яйца, малко пармезан, след това се оформяха и се пекоха върху хартия за печене.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Snejna » 15 Мар 2017, 15:23

qwerryyy написа:Гледах видео, в което правеха кюфтенцата от карфиол, настърган и подсушен, яйца, малко пармезан, след това се оформяха и се пекоха върху хартия за печене.

Звучи много добре, дали ще се получи от броколи? :) искам да направя нещо подобно, а у нас ми се размята една глава с броколи, карфиол не съм яла от години.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Мар 2017, 20:17

Много интересни идеи! Харесват ми едни кюфтенца, които са с кайма и вътре с кашкавал и оформени обаче като пънчета или как да го кажа, цилиндри ахаха не знам!!! :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Mon_ton » 03 Юни 2017, 19:42

Може ли някой точно да ми обясни как се правят магданозени кюфтенца, кюфтенца от коприва или от спанак? Изобщо тези зеленолистни кюфтенца.???
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Malina » 23 Юни 2017, 13:15

Вчера малката гостува на баба си и си поиграх. Направих кюфтенца от червени печени чушки и микс с патладжани. Станаха толкова вкусни, със сирене добавих, кашкавал, яйце, омесих добре, малко брашно и изпържих в съвсем малко мазнина. На мен ми харесаха, тези с яйце бяха като пълнени чушки, много вкусни. А патладжани обичам всякак.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Алиса_В » 15 Ное 2018, 12:44

Аз харесвам кюфтенцата от нахут. Любими са ми, а и не изискват много време.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Stefany_Nik » 23 Ное 2018, 11:02

Наскоро за първи път ядох кюфтенца с киноа и тиквички. Аз не съм фен на новите храни, които сега са така модерни, ама кюфтенцата бяха безумно вкусни! :cool:
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Dalia » 29 Ное 2018, 18:38

Аз съм правила от тиквички, от спанак и от коприва. Горе-долу по един и същи начин всичките. Тези с тиквичките,са с настъргани и добре изцедени тиквички омесени с яйце, галета и сиренце и ги пържем. Спанакът и копривата се измива, нарязват на ситно и отново объркани с галета, яйце и сиренце, но става течна смес , която се сипва в нагорещено олио с лъжица.
Правя и картофени по обикновен начин, но печени във фурната, защото така повече ги харесваме.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: От какво можем да приготвим едни по-различни кюфтенца?

Мнениеот Dalia » 29 Ное 2018, 18:46

qwerryyy написа:Гледах видео, в което правеха кюфтенцата от карфиол, настърган и подсушен, яйца, малко пармезан, след това се оформяха и се пекоха върху хартия за печене.

Кюфтета не съм правила , но паниран е любим н анашето семейство. Измивам го , разделам го н арозички, които малко бланширам във вряла подсолена вода и потапям в яйце и галета и пържа. Много е вкусно особено с чесново сосче :wink:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта