Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Сеп 2017, 13:59

Моля ви, помогнете ми! Косата ми се омазнява страшно бързо! Мила съм я днес и утре вече през деня ще съм с мазна коса, срамувам се да излизам понякога, а не искам да я мия всеки ден, но просто вова се налага, ако искам косата ми да е с добър външен вид! :shock: Тук не говорим, че аз не желая да се къпя, говорим, че 20 часа, след като съм я измила тя вече е мазна! Не използвам никакви балсами, мия се с хед енд шолдърс в момента, заради пърхот, но омазняването на косата ми е отвратително! Не знам от шампоана ли е, но пък сега поне пърхот нямам!
Не знам каква козметика да използвам, затова реших да пробвам с природни средства да се справя с мазната коса! Моля ви, дайте някой съвет!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот Lisica » 07 Сеп 2017, 15:58

Според мен трябва да спреш да използваш този шампоан, вземи си някой друг и си прави натурални маски за коса - с яйца, с лимон.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот nefertiti » 07 Сеп 2017, 17:30

Смени шампоана, пробвай по-качествена медицинска козметика. Ако няма ефект, консултирай се със специалист.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот Mon_ton » 08 Сеп 2017, 09:35

И моята коса много се омазнява, може би защото това лято беше много горещо и страшно много ми се омазняваше косата, постоянно бях потна. Надявам се сега като стане по-хладно да се оправи положението. Не знам какво да направя и аз, уж сухите шампоани помагали, но тя като се омазнява за ден, какъв ти сух шампоан да ползвам.
Една колежка ми каза да натърквам лимон в скалпа ...
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот Malina » 19 Сеп 2017, 18:35

казаха ми, че се мие с вода и водка, но още не съм пробвала. Смесва се в равни количества и се мие... после не се изполива.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот Pipilota » 25 Окт 2017, 11:37

И при мен е такова положението, от както мина лятоот, косата ми се омазнява за ден, налага се да я мия през ден, а за добър вид - всеки ден. И дори след като я измия, часове по-късно вече се вижда омазняване с корените, направо не знам! Чудя се вече да не да е няккаъв хормонален проблем..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Окт 2017, 12:57

С домашен сапун ми казаха също, че ставало. Аз вчера пробвах със сода за хляб, наиситна малко поне се поизчисти, иначе от ставането имах чувството, че е мазна. Ще видя утре как ще се държи, ако има ефект, продължавам със содата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот skyfly » 02 Ное 2017, 12:52

Изключи за малко шампоана и пробвай да се миеш само със сода за известно време. Първите дни ще ти е странно, но щ евидиш много бързо подобрение.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот Jully » 09 Ное 2017, 11:55

Пробвай с хума, прави чудеса с косата. Може да помогне и за омазнаяването, не съм пробвала, но не пречи да опиташ, няма как да навредиш.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Косата ми е много мазна, как да я нормализирам с натурални продукти?

Мнениеот kalina_216 » 12 Ное 2017, 10:00

+1 за хумата, действа страхотно на косата, какъвто и й е проблема, хумата го решава. :) Зелената е по-подходяща за мазна коса, но каквато и да вземете, все ще е добре
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта