Хроничен рефлукс дори с лечение

Хроничен рефлукс дори с лечение

Мнениеот stoilz » 20 Сеп 2017, 23:42

Здравейте,
Аз съм мъж на 21 години и имам проблем с рефлукса на киселини, откакто се помня - дори като дете имах парене зад гръдната кост.
Преди година-две реших да отида на специалист за да ме лекуват. Първо ходих при специалист в Русе, който направи гастроскопия - каза, че има само гастрит, и че няма нищо страшно, та предписа ми ИПП-та (Нексиум) да пия и толкова. Въпреки лечението, няколко месеца след това изведнъж се появиха и болки горе в корема, тъпа и постоянна болка, която е меко казано тормозеща. Правиха ми изследване във ВМА, където установиха хроничен гастрит (без изменения) и плъзгаща хиатална херния. Лечението - отново ИПП.
Та месеци и месеци след това - продължавам да си взимам ИПП-тата, и както болките горе в корема (гастрита), така и рефлукса си продължават. Пазя диета, не ям мазно, пържено, избягвам всякакви подправки, домати, чесън, лук и т.н. - в общи линии ям ориз, картофи, пиле, фрикасета и някои плодове и зеленчуци (моркови, тиквичка, пъпеш, праскови, ябълки, сини сливи). Спрях да пия кафе и алкохол, както и цигарите.
А да не говоря че изпих половината растителен свят - то не бяха жълти кантариони, кори от бряст, лайка...
Преди месец поради влошаване на рефлукса (затруднение при преглъщане) и пак заради болките, гастро-ентеролога ме прати за хоспитализация (в Русе) в отделение за (поредната) гастроскопия... при която установи хроничен гастрит с езофагит (въпреки лечението за рефлукса с ППИ-тата вече имам и ерозии!!). Не откри хеликобактер.

Някой би ли споделил мнение как се е излекувал или е подобрил хроничен рефлукс и гастрит, който не се поддава на конвенционалното лечение с диета и омепразол? Някой подлагал ли се е на антирефлуксна операция? Ако да, какво и колко се плаща и къде я правят?

Благодаря предварително!
stoilz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Сеп 2017, 23:28

Re: Хроничен рефлукс дори с лечение

Мнениеот mari0602 » 21 Сеп 2017, 10:45

Здравейте, не съм мед. лице , но от личен опит и много проучване разбрах , че щом има ерозий нищо не помага така добре освен диетата, която вие правите. Нексиума само временно успокява и после наново. Ефекта от дългото приемане на това лек. е много лош. Затова аз лично си помагам единственно с билките от аптеката на Поп Богомил - София. Никакъв Нексиум, защото комбинацията с жълт кантарион е опасна ! Пият се всеки ден , дълго време за да има ефект. Повярявайте ми, давам ви съвет като майка . Аз отавна имам същият проблем.
mari0602
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2017, 10:35


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта