Слънцето помага на детските очи

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Слънцето помага на детските очи

Мнениеот rossitta » 02 Апр 2013, 11:11

child.jpg
child.jpg (5.26 KiB) Прегледано 581 пъти
Зимата свърши, а добрата новина е, че излагането на слънчева светлина пази децата от късогледство. Да, очите ни са по уязвими през зимата, показва проучване на Университета на Гуанчжоу, чиято цел е да провери дали дневната светлина пречи на детското зрение. Учените открили, че излагането на слънце забавя развитието на късогледството. Ето защо проблемите на очите на малчуганите намаляват през лятото, когато сме по – дълго изложени на дневна светлина. Добрата новина е, че пролетта дойде, така че извадете маратонките от гардероба и излизайте по – често на разходки с децата. Въпреки, че е чудно... :roll: Винаги сме си мислили, че слънцето има точно обратното влияние върху зрението ни, а то какво излезе…. Учените анализирали данните на 200 деца от Дания на възраст между 8 и 15 години. Продължителността на деня в страната е между седем часа през зимата и достига 18 часа през лятото. Резултатите показали, че късогледството на децата прогресирало с 0.32 диоптъра през шестте зимни месеца. В по - слънчевите периоди пък зрението на малчуганите се влошавало с 0.28 диоптъра.
Дали това твърдение е вярно? Вярвате ли, че слънцето помага на детските очи? А ние защо се крием зад слънчеви очила? И все пак е пролет…Обичате ли пролетните разходки?
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот ninars » 02 Апр 2013, 11:22

Хмм, всички знаем колко полезно е слънчицето - витамин Д, настроение и т.н., но точно към очите...винаги съм смятала, че ги прави по - уязвими.
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот geriva » 05 Апр 2013, 13:47

ninars написа:но точно към очите...винаги съм смятала, че ги прави по - уязвими.

И аз си имам своите съмнения. Затова детето ми от малко има слънчеви очила. Носи ги винаги, при силно слънце и особено, ако сме на плажа.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот Siss » 12 Апр 2013, 12:03

Не вярвам, че слънцето е полезно нито за детските, нито за нашите очи!
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот Evgenia » 22 Май 2013, 11:47

Слънцето и витамин D, съдържащ се в слънчевите лъчи помагат при астма, доказаха още британски лекари. ;)
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот franky » 14 Фев 2017, 16:25

Слънцето вече не е такова, каквото е било преди време. Доста вреди нанася вече и не съм сигурна, че специално за очите е добре да са децата, а и ние, без очила.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот asdddwww » 14 Фев 2017, 16:51

franky написа:Слънцето вече не е такова, каквото е било преди време. Доста вреди нанася вече и не съм сигурна, че специално за очите е добре да са децата, а и ние, без очила.

Защо? да няма да стоиш да го гледаш в продължение на 20 часа... Просто идеята е да престанете да си държите децата затворени в къщите, а да излизат повече.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот roksana » 14 Фев 2017, 23:37

Като почнете да се втелявате! Това било вредно, онова било вредно. Ами сега да седнем и да мрем ли? То ограничения за какво ли няма! Радвайте се на слънцето, водата, природата докато ги има, че после не знам какво ще дойде.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2017, 13:36

roksana написа:Като почнете да се втелявате! Това било вредно, онова било вредно. Ами сега да седнем и да мрем ли? То ограничения за какво ли няма! Радвайте се на слънцето, водата, природата докато ги има, че после не знам какво ще дойде.

ъъъъъ... да ти кажа, какво ти провокира коментара не можах да видя. :roll: Всъщност тук думите често се изопачават, и това докарва до неразбирателства. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Слънцето помага на детските очи

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2017, 11:21

Има логика, не само децата, но всички хора трябва да подлагат на всякакви неща очите си - говоря за естествени и полезни процеси,като слънце, зима, нощ и т.н. Тренирането на зрението не е някаква шега или нещо непостижимо.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта