Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот kauda » 14 Юли 2017, 09:52

Вчера в новините слушах, че някакво българче в САЩ се е самоубило заради играта. :( Много гадно, надявам се че няма да има такива случаи и че децата няма да се замесват в подобни игри. Предизвикателство е, но те винаги могат да откажат.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2017, 11:59

Точно за синия кит не знам, но игри с предизвикателство не са малко... някакво дете, четох, че изяло 23 шоколадчета провит запек..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Frac » 23 Мар 2018, 18:13

За съжаление децата в подрастваща възраст са доста лабилни и подвластни на такива игри. Аз мисля, че има такава вълна, която съм сигурна, че след време ще продължи с друго име. Вчера по новините съобщиха за приложение на тази игра по телефона, което подканвало да се инсталира. Случаят е с дете от 4 кл., което е сигнализирало.
Мнобо опасен свят стана, колкото и да обясняваш на детето си, не се знае от къде и с какво може да се забърка.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Мар 2018, 15:41

Така е трябва да се внимава, а всичко това се прави с желание да бъдат по-интересни и по-приети, а колкото си по-лош и бунтар, толкова повече те приемат и харесват. НИкак не им е лесно на децата и докато ние едно време пиехме и бягахме от училище, то в момента е много по-трудно да си готин.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот buba_18 » 26 Мар 2018, 16:49

Според мен тази игра същестувува. Гледам "откраднат живот " и наскоро в една от сериите имаше момче, което трябваше да достигне до финала на играта тоест да се самоубие. Аз вярвам, че има такива игри, които на подсъзнателно или не ниво се опитват да влияят на подрастващите по един или друг начин, както и ги променят. Правят ги по-враждебно настроени. Смятам, че трябва да се разнищи цялата тая история с конкретната игра, защото има нещо гнило в Русия( в случая)
buba_18
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Фев 2018, 09:49

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот sad » 29 Мар 2018, 17:31

Вероятността подобна сериозна "игра" да стигне до медиите ми се струва нищожна. Виж медиите да си украсят нещо ми се струва много вероятно.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Мар 2018, 20:10

Мен ме е страх от всякакви такива предизвикателства, децата се подхлъзват и имат желание да се покажат като по-готини! Трудно може да научиш някое дете да не се влияе от хорското мнение, но е почти невъзможно...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Frac » 04 Апр 2018, 13:11

За съжаление синият кит е модерен днес, но след време ще се появи нещо друго, кой знае какво, което отново ще ни държи настръхнали. Трябва да имаме добър контакт и взаимно доверие с децата си.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Вярвате ли на съществуването на играта "Син кит"?

Мнениеот Stark » 17 Авг 2018, 14:00

Това харесване в интернет като нищо да довлече проблеми на хората малко по малко...
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта