Ядете ли яйца редовно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот Jully » 16 Ное 2017, 12:29

От една телевизия пуснали тест за да проверят дали в пилешкото месо има добавени хормони и антибиотици.
Според резултатите, нямало такива положителни проби, т.е. нямало нито един производител, който влага антибиотици в месото си.
И изобщо химия в храната, да се фурсират пилетата да растат, вашето мнение какво е?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот Monika_Spasova » 17 Ное 2017, 10:46

Според изследването, имало антибиотици в суровото месо. След сваряване антибиотици нямало в месото. :roll: А за хормони, всички казват, че било много скъпо да се инжектират пилетата с хормони. От друга страна ни говорят, че момичетата съзряват бързо, заради пилешкото месо. Къде е истината - не знам.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот Pipilota » 17 Ное 2017, 12:25

не може да е толкова лигаво и чорбаливо това месо и да няма примеси в него. Виждала съм как се продава месо в Англия, то е напълно сухо, няма такива кървящи и лигави течности по него.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот kikimoraa » 18 Ное 2017, 14:52

За хормони не знма, но смеските са такива, че пилетата растат за дни, вместо за месеци, както би се случвало естествено. Не се доверявам, миришат ми лошо и на мърша, не ги харесвам и ги избягвам, предпочитам свинско и телешко, както и патешко. Последното пък не може да се гледа по фабрики, а само свободно отглеждане се прилага при патиците.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Ное 2017, 14:52

Все пак естранно, че самите пилета имат кофти дъх, растат бързо и размера им е един - особен. Склонна съм да се съмнявам в качеството на пилетата, макар че казват друго. Така или иначе, аз ям доста рядко пилешко месо, но има хора които консумират ежедневно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот nefertiti » 28 Ное 2017, 13:22

Сигурна съм, че пилешкото не е читаво. От тези боклуци в храната ни само се разболяваме, трупаме кг, целулит. Положението е страшно, после за да се избавим от тези неща трябва да се пречистваме, да спортуваме активно и да се подлагаме на какви ли не процедури за поддържане на тялото.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот Elica » 28 Ное 2017, 13:25

Затова човек трябва да мисли как се храни, да има достатъчно зеленчуци в менюто си, вместо да се нахвърля върху каквото намери, само и само да се засити.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот vanusha » 29 Ное 2017, 11:59

Мисля, че са доста тунинговани, не може пилешкото да е толкова воднисто, толкова лигаво, да има този особен аромат, да расте за дни и в същото време да е толкова евтино...
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот svetoslav80 » 11 Мар 2018, 16:32

Съжалявам че нямам снимка, но преди няколко години като ходих на село, врабчетата, които крадяха от храната на кокошките бяха станали направо клутуристи. Супер напомпано врабче - мутант. Известно време даже се чудех дали наистина са врабчета или някакъв друг вид, ама врабчета си бяха. Та нямам друго обяснение, освен че в смеските са слагали хормони. Но това беше преди около 5 години, сега не знам.
svetoslav80
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2018, 16:27

Re: Има ли хормони и антибиотици в пилешкото според вас?

Мнениеот Mon_ton » 12 Мар 2018, 12:38

Някои твърдят, че хормоните били твърде скъпи, за да се влагат в пилешкото месо.. :roll: Вярвате ли? По-скоро аз не вярвам да има хормони, а по-скоро смески, които са изключително набухани с подобрители и нахубватели.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта