Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Francheska.Arnaudqn » 30 Ное 2017, 13:55

Здравейте, от една седмица изпитвам ужасно силна болка в главата,но болката е точно по средата на главата, на моменти е ужасно силна и пулсираща болка, никога не съм изпитвала такава болка, имам и силен световъртеж и замаяност. И с болкоуспокояващи не ми минават. На какво може да се дължи личния лекар го няма в отпуска е и няма към кого да се обърна. Благодаря предварително П.С Забравих да кажа, че съм на 22 години
Francheska.Arnaudqn
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Ное 2017, 13:30

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Stef5 » 21 Дек 2017, 11:46

Здравейте.
Имам много дълъг сън - 12 часа. По препоръка на д-р Симеонова (невролог) от Токуда почнах да пия 160мг Тебокан за да намаля съня. Имах странични ефекти така че го намалих на 80мг и сега съня ми е 10ч 30мин, но имам известно главоболие при събуждане. То намалява като стана от леглото, и още повече намалява като пия кафе. Но пак го има. Мисля си че може да е от ниско кръвно.

Да отбележа че пия Солиан 500мг и Есобел 30мг дневно - и двете директно след ставане.

Също, като пия Акутил вместо Тебокан (Акутила съдържа 60мг Гинко Билоба), го няма проблема с главоболието, но го няма и съкращаването на съня.

Можете ли да дадете съвет?
Stef5
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Юни 2016, 17:21

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Яну 2018, 22:43

Francheska.Arnaudqn написа:Здравейте, от една седмица изпитвам ужасно силна болка в главата,но болката е точно по средата на главата, на моменти е ужасно силна и пулсираща болка, никога не съм изпитвала такава болка, имам и силен световъртеж и замаяност. И с болкоуспокояващи не ми минават. На какво може да се дължи личния лекар го няма в отпуска е и няма към кого да се обърна. Благодаря предварително П.С Забравих да кажа, че съм на 22 години


Здравейте,

Главоболието може да е отделно състояние или проява на друго заболяване ! Уместно е да бъдете прегледани от лекар за преценяване на съпътстващи отклонения и назначаване на изследвания !

успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 09 Яну 2018, 22:48

Stef5 написа:Здравейте.
Имам много дълъг сън - 12 часа. По препоръка на д-р Симеонова (невролог) от Токуда почнах да пия 160мг Тебокан за да намаля съня. Имах странични ефекти така че го намалих на 80мг и сега съня ми е 10ч 30мин, но имам известно главоболие при събуждане. То намалява като стана от леглото, и още повече намалява като пия кафе. Но пак го има. Мисля си че може да е от ниско кръвно.

Да отбележа че пия Солиан 500мг и Есобел 30мг дневно - и двете директно след ставане.

Също, като пия Акутил вместо Тебокан (Акутила съдържа 60мг Гинко Билоба), го няма проблема с главоболието, но го няма и съкращаването на съня.

Можете ли да дадете съвет?


Здравейте,

Повишената сънливост и продължителен сън може да е проява на друго страдание или да е конституционно, т. е. да имате необходимост от повече сън !
Последното обаче може да се обсъжда след изключващо на прилежащо заболяване !
Съветвам Ви да се обърнете към колегата, който познава състоянието Ви !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Alexander » 14 Яну 2018, 19:05

Здравейте!Не знам дали съм избрал правилния раздел,но все пак ще пиша.От миналата година януари,започнаха проблеми със здравето.Проблеми който описвам така : виене на свят /замайване( не постоянно),кръвното ми играе ту на горе ту на долу(пак не постоянно),започна да ми става лошо от пътувания с кола(не да ми се гади,виене на свят и падане на кръвно),от време на време крайниците ми все едно тръгва да отказва за милисекунди,напрежение в главата (от скоро).Ходих на лекари и то не един път..кръв,урина,сърце,гърди,екограф на коремна област,невролог + скенер на главата и дори отидох на психолог.Всички ми казват ,че нищо ми няма.Органите са ми добре,кръвната картина също,дробовете и главата нямало нищо обезпокояващо.За психическото ми състояние до колкото се усещам,нямам тревоги....Работа имам,добре платена,имам си приятелка...чувствам се щастлив,а и съм млад още(31г).За подсъзнателно ниво не знам вече,там специалист би трябвало да каже!Питам за съвет,защото не знам какво да правя вече.Не е постоянно!Има дни в които се чувствам прекрасно,и спирам да мисля дори за това.Та ако мога да получа съвет,бих бил много благодарен !
Alexander
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2018, 18:40

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот K.Mincgeva » 22 Яну 2018, 03:54

Здравей те.Имам здравословен проблем,които не знам как да реша.От един месец съм болна от един месец съм болна и вместо да се оправям аз се влошавам.Започнах с шум в ухото и дразнен от светлина.Лекуваха ме за възпален слухов нерв.После се оказа ,че вдигам кръвно изписаха ми таблетки за кръвно.Оказа се ,че са слаби ..изписаха по силни.Свалих кръвното доближих двете граници.и след лечението ме боля много глава от ляво и с тежаст от ляво.Имам около очите кръгове и ми се гади .Изписаха ми лекарства за мигрена Няколко дена съм с поносимо главоболие Пия и лекарства за крувно
Тази вечер имах лека кашлица ,трудно преглъщах и пак кръвно.Шумът се премести някъде горе в главата като са чува като звънче.Исках да ме вкарат в болница да ме изследват да разбера каво ми е,но отказват за главоболие не се лежи в болница
K.Mincgeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2018, 03:41

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот nadqvideva » 26 Яну 2018, 00:47

Добра вечер д- р Савов! Пиша Ви относно въпрос свързан с брат ми. Той лежа в болницата за психично здраве в Бургас. От там излезе с диагноза параноидна шизофриния и лечение с Haldol 3*2, Acineton 2*1. Получи треперене на дясната ръка и крак подобно на треперенето при паркинсон. Става дума за млад човек на 36години. Други симптоми, който се появиха са високо кръвно и хипертония. Проблема неврологичен ли е или трябва да се сменят лекарствата. Благодаря за вниманието!
nadqvideva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Яну 2018, 00:19

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Martina83 » 18 Фев 2018, 21:41

Здравейте. Моят проблем е следният - когато говоря усещам като вибрации в главата и сякаш замайване. Много неприятно. Имам и постоянен шум в ушите. Ходих на кардиолог - сърцето е здраво, скенер на главата - всичко е ок. Моля ви кажете ми на какво се дължи това ужасно усещане когато приказвам.
Martina83
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2018, 21:31

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Фев 2018, 22:11

Alexander написа:Здравейте!Не знам дали съм избрал правилния раздел,но все пак ще пиша.От миналата година януари,започнаха проблеми със здравето.Проблеми който описвам така : виене на свят /замайване( не постоянно),кръвното ми играе ту на горе ту на долу(пак не постоянно),започна да ми става лошо от пътувания с кола(не да ми се гади,виене на свят и падане на кръвно),от време на време крайниците ми все едно тръгва да отказва за милисекунди,напрежение в главата (от скоро).Ходих на лекари и то не един път..кръв,урина,сърце,гърди,екограф на коремна област,невролог + скенер на главата и дори отидох на психолог.Всички ми казват ,че нищо ми няма.Органите са ми добре,кръвната картина също,дробовете и главата нямало нищо обезпокояващо.За психическото ми състояние до колкото се усещам,нямам тревоги....Работа имам,добре платена,имам си приятелка...чувствам се щастлив,а и съм млад още(31г).За подсъзнателно ниво не знам вече,там специалист би трябвало да каже!Питам за съвет,защото не знам какво да правя вече.Не е постоянно!Има дни в които се чувствам прекрасно,и спирам да мисля дори за това.Та ако мога да получа съвет,бих бил много благодарен !


Здравейте,
Уместно е уточняване на състоянието. Възможно е да се дължи на вариациите в артериалното налягане, стрес и др.
Съветвам Ви, ако оплакванията продължават да потърсите второ мнение !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Фев 2018, 22:15

K.Mincgeva написа:Здравей те.Имам здравословен проблем,които не знам как да реша.От един месец съм болна от един месец съм болна и вместо да се оправям аз се влошавам.Започнах с шум в ухото и дразнен от светлина.Лекуваха ме за възпален слухов нерв.После се оказа ,че вдигам кръвно изписаха ми таблетки за кръвно.Оказа се ,че са слаби ..изписаха по силни.Свалих кръвното доближих двете граници.и след лечението ме боля много глава от ляво и с тежаст от ляво.Имам около очите кръгове и ми се гади .Изписаха ми лекарства за мигрена Няколко дена съм с поносимо главоболие Пия и лекарства за крувно
Тази вечер имах лека кашлица ,трудно преглъщах и пак кръвно.Шумът се премести някъде горе в главата като са чува като звънче.Исках да ме вкарат в болница да ме изследват да разбера каво ми е,но отказват за главоболие не се лежи в болница


Здравейте,
Считам че е уместна хоспитализация за диагностично уточнение и лечение. Ако има правилна преценка - може да Ви хоспитализарат в правилна клиника/отделение - неврология или кардиология !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта