Живели ли сте сами?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Pipilota » 29 Сеп 2017, 10:11

rali06 написа:На повечето жени им е мечта да живеят с половинката, а на мен въобще! Сигурна съм, че ще започне да ме дразни много, ако прекарваме повече време заедно. Да не говорим за битовизмите и другите глупости.

Какво ще правиш, когато дойде времето да заживеете заедно? Признавам си, че е много трудно да свикнеш с някой и с неговото приссътвиет, особено, ако си живял сам,това се отнася за мъже, жени, съквартиранти, приятели дори на гости, баби и т.н. Затова може би е предимство, че ние българите се изнасяме от нас, когато си имаме половинка. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот kauda » 16 Яну 2018, 12:58

В момента съм сама, чувствам се страхотно, мина периода, в който се страхувах, че съм самичка, вече си стоя спокойно у дома сама. Гледам си филмчета, готвя си полезна и вкусна храна, не с елишавам от нищо. Имам много познати, които живейки сами спират да си готвят или карат само на фаст фууд. Аз не го правя, гледам си се подобаващо. :cheerleadersmileygirl:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот klarissa » 08 Фев 2018, 12:13

Много отдавна. Но сега ми харесва много повече и все пак всеки трябва да мине през такъв период, че да разчита само на себе си, дори и за елементарни неща, като това да си изпере дрехите и т.н.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Monika_Spasova » 17 Мар 2018, 17:45

ХУбаво е наистина да се научиш как да се справяш сам, иначе, докато тати носи, а мама меси, не можем да се научим как да пестим, да разчитаме на себе си и как да не правим глупости с парите си, пък и да не чакаме на готово. Имам приятелки, не могат да си пуснат пералнята сами...
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Тъжна Луна » 19 Мар 2018, 14:45

kauda написа:В момента съм сама, чувствам се страхотно, мина периода, в който се страхувах, че съм самичка, вече си стоя спокойно у дома сама. Гледам си филмчета, готвя си полезна и вкусна храна, не с елишавам от нищо. Имам много познати, които живейки сами спират да си готвят или карат само на фаст фууд. Аз не го правя, гледам си се подобаващо. :cheerleadersmileygirl:

аз баш така живея. Като цар на безпорядъка и на върха е снажната ми снага, гледайки победоносно и уверявайки себе си - цър съм и гостопар съм шъ знайти, гот ми е на мен сега, да живея ей така.. и фас фуудЪТ на някои хора (кото мен) им влияе пирифектно :lol:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Тъжна Луна » 19 Мар 2018, 14:46

Lisica написа:Повечето от нас почват да живеят отделно от родителите си, когато си намерят половинка. Но това не е за мен, свикнах със самостоялтеност, живеех до скоро със съквартирантка, но тя сега ще се мести да живее с гаджето си. Намерих си по-евтина квартира и мога да си я позволя и да живея там сама. Но никога не съм била сама.. страхувам се, че ще се справя, дали ще ми е добре, или ще се чувствам много самотна? Дали няма да ме е страх от нощта? :oops: Вие живеели ли сте сами, как сте се чувствали, може ли да кажете, че това е било от най-хубавите ви времена или всъщност сте се чувствали самотни и изоставени? Ако искам винаги може да се върна при родителите си, но не искам да правя такава голяма крачка назад, спроед мен.. Вие как мислите, лошо ли е да се живее сам?

Лисица, една година и косур по-късно какво реши последно? Заживя ли сама? Половинка намери ли? На мен ми е любопитно как ти се е развил живота за тая година :)
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот rali06 » 22 Мар 2018, 12:36

Тъпо е да се живее сам, понякога човек има нужда да остане сам, но не за дълго.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот sad » 22 Мар 2018, 14:04

В университета брои ли се?
Освен времето, докато учех, имах 3-4 месеца съвсем сама в празен апартамент, но като цяло откровам чара на живеенето сам, само ако е за кратки периоди (докато другите в дома са по света).
ЗА храната сте прави- когато съм сама за кратки периоди от време не готвя за себе си
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Frac » 22 Мар 2018, 18:11

Аз съм от хората, които обичат да са с компания. Да би било добре да пробвам за по 2-3 дни, но като се познавам, няма да издържа повече. Аз трябва да си разкажа всичко на човека до мен-било приятел, мъж, приятелка. После ще търся компанията на приятели, ще искам да излизам, абе все да съм заобиколена с някой. Лично време около 2-4 часа дневно са ми ок.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Живели ли сте сами?

Мнениеот Chalmers » 22 Мар 2018, 18:14

Не, макар че винаги ми се е искало. В София не можех да си позволя самостоятелна квартира. А и малко се притеснявах, че ще ме налегне параноя през нощта :???: Но ако в някой приличен и безопасен квартал, не бих имала проблем. Колкото до самотата - винаги можеш да поканиш някой съсед за компания :razz:
Аватар
Chalmers
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:09

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта