Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2017, 10:06

Моите бяха родители си бяха доста скучни хора, обикновени и много безинтересни, много консервативни, нямахме как да мръднем настрани в нито едно отношение. :mrgreen:
А моето сега е точно обратното, майка ми все ми прави забележки. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Malina » 04 Окт 2017, 15:55

А ние сега какви ли семейства ще сме, как ли ще ни определят нашите деца един ден? Надявамс е да сме събрали и от двата вида най-доброто и да отгледаме добри и мислещи хора.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот kauda » 15 Окт 2017, 16:32

У дома също бяха доста големи традиционалисти. Не ми даваха много възможности да правя нещо различно. Дори, когато пораснах ме ограничаваха, на 20 години не ми даваха да ходя в София да уча, а да си остана в родния град, за да не съм праивла глупости. :) Отблагодарих им се, като без тяхната благословия, оставих неприятното за мен образование и кандидатствах в чужбина. :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2018, 12:22

Много е трудно да живееш с традиционалисти, изобщо дори не е лесно да се съжителства с подобни хора.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Мар 2018, 11:21

S_Milenska написа:Много е трудно да живееш с традиционалисти, изобщо дори не е лесно да се съжителства с подобни хора.

Taка е, обаче и двете неща си имат своите ползи. Традиционалистите учат на много висок моралл, нещо, което може да се изплъзне на по-либералните родители.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот annamaria » 21 Мар 2018, 12:20

И моите родители са традиционалисти, но си ги обичам такива, защото само в такива семейства наистина цари спокоен дух.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот bonbon » 21 Мар 2018, 18:04

annamaria написа:И моите родители са традиционалисти, но си ги обичам такива, защото само в такива семейства наистина цари спокоен дух.


Спокоен дух и традиционалисти? Където малко да кривнеш от правия път, дори и за нещо дребно, се приема все едно е станала световна война. има си и плюсовете признавам, ама по-често са малко коне с капаци.
bonbon
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2018, 17:56

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Сеп 2018, 11:00

И аз съм с впечатлението, че в такива семейства има голямо напережение и децата често страдат. Не им се дава никаква свобода, изисква се от тях постоянно да живеят в своя "свръх аз", т.е. да отговарят на изискванията на родителите си, на обществоот, а техните желание да остават далеч по-назад. Това създава едно болно общество. По-добре свобода, щастие и доверие, без да се опраделяме като традиционалисти, търсачи, експериментатори или анархисти.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Lana » 10 Дек 2018, 16:29

Моето семейство е либерално. Много се зачита свободата на всеки от членовете, не се намесваме, ако не ни е поискана помощ. Ако я поискат, естествено че се отзоваваме.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Към кой тип семейство бихте причислили вашето?

Мнениеот Rali_hr » 10 Дек 2018, 17:36

Да тръгнеш да се намесваш и едва ли не да даваш акъли на всяка крачка си е непоискано добро. Всеки трябва да се научи да си прави изборите и да си носи последствията след това от тях. Затова ги оставям моите да си чукат главата. Не преча на хобитата на мъжа ми, освен на едно, ама като почна да залита по лов не можах да го преживея :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта