Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Тук можете да зададете въпрос по ендокринология и болести на обмяната на веществата, да споделите мнения за проблеми с жлезите с вътрешна секреция.

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 24 Фев 2018, 23:20

DessyHristova написа:Здравейте, преди няколко дена вдигнах кръвно, преди също съм усещала болки в главата с шумене, но не съм обръщала внимание, защото минава. Този път беше придружено с треперене. Имам и забързан пулс, изпитвам глад, но за тези три дена трябваше поне малко да съм качила, а аз точно обратното- отслабвам. Също така изпитвам огромна тревожност без причина.Личния ми лекар ме прати на изследвания за хормоните на щитовидната жлеза, но всичко е в норма: TSH: 1,421 и fT4: 15,26. Възможно ли е все още проблема да е свързан с хормоните или идва от някъде другаде?

Уважаеми DessyHristova,
в човешкия организъм има много други хормони. Няма как да се направи заключение каква е причината без да се направят изследвания. Посетете лекар за да се прецени какви изследвания трябва да ви се пуснат.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Светослава 2 » 07 Мар 2018, 22:07

Здравейте, направих си изследвания за щитовидна жлеза. резултатите ми са
FT3 2.28 pmol/L

FT4 4.48 pmol/L

TSH 318.90 mkIU/ml
Направих ги профилактично. Притеснявам се, че са извън посочените предпочитани стойности. Трябва ли консултация с ендокринолог?
Светослава 2
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Мар 2018, 21:58

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 08 Мар 2018, 08:14

Светослава 2 написа:Здравейте, направих си изследвания за щитовидна жлеза. резултатите ми са
FT3 2.28 pmol/L

FT4 4.48 pmol/L

TSH 318.90 mkIU/ml
Направих ги профилактично. Притеснявам се, че са извън посочените предпочитани стойности. Трябва ли консултация с ендокринолог?

Уважаеми Светослава 2,
това, че нямате оплаквания, не означава, че няма сериозен проблем. Има хора, които по-дълго могат да толерират промените. Това не означава, че ги няма. Трябва да се стартира лечение, така че посетете лекар максимално бързо.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Светослава 2 » 08 Мар 2018, 17:39

Благодаря за бързият отговор. Посетих ендокринолог. Повтаряме изследванията и стартираме лечение. Желая Ви хубав празник!
Светослава 2
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Мар 2018, 21:58

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот tuigi » 19 Мар 2018, 22:01

Здравейте. Интересувам се дали е удачно да се приемат имуностимулатори от сорта на Ехинацея , пр. Имунобор - бронхо, и евентуално - за колко време, при наличие на Хашимото, предвид че е автоимунно заболяване.
Предварително благодаря за отговора.
tuigi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:56

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Rules95 » 20 Мар 2018, 15:47

Здравейте , докторе!Имам следните оплаквания : тотална липса на апетит , чувство на умора , шум в ушите , липса на либидо , отслбване на концентрацията.Всичко се получи след един грип и самолечение вкъщи.След консултация с ендокринолог и изследване на хормни се установи следното :

TSH - 2.66 (Реф.с.т 0.38-5.33)
FT3 - 4.37 (Реф с.т 2.50-3.90)

FT3 e пошишен.Аз съм човек с поднормено тегло (ИТМ : 18) , доктора каза , че заради този повишен хормон не качвам килограми , но не каза , че от него ми идват тези проблеми.Та тези симптоми , които съм описал горе , възможно ли е да са от този повишен хормон на щитовидната жлеза ?
Rules95
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:07

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 22 Мар 2018, 00:28

tuigi написа:Здравейте. Интересувам се дали е удачно да се приемат имуностимулатори от сорта на Ехинацея , пр. Имунобор - бронхо, и евентуално - за колко време, при наличие на Хашимото, предвид че е автоимунно заболяване.
Предварително благодаря за отговора.

Уважаеми tuigi,
не се препоръчва прием на имуностимулатори при автоимунни заболявания, каквото е и тиреоидитът на Хашимото.
В листовката на Имунобор бронхо има единствено предупреждение да не се приема при бременност и кърмене.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 23 Мар 2018, 00:01

Rules95 написа:Здравейте , докторе!Имам следните оплаквания : тотална липса на апетит , чувство на умора , шум в ушите , липса на либидо , отслбване на концентрацията.Всичко се получи след един грип и самолечение вкъщи.След консултация с ендокринолог и изследване на хормни се установи следното :
TSH - 2.66 (Реф.с.т 0.38-5.33)
FT3 - 4.37 (Реф с.т 2.50-3.90)
FT3 e пошишен.Аз съм човек с поднормено тегло (ИТМ : 18) , доктора каза , че заради този повишен хормон не качвам килограми , но не каза , че от него ми идват тези проблеми.Та тези симптоми , които съм описал горе , възможно ли е да са от този повишен хормон на щитовидната жлеза ?

Уважаеми Rules95,
резултатите, които цитирате са разнопосочни и само върху тях няма как да предположа дали и какво заболяване на щитовидната жлеза. Необходимо е провеждане на по-нататъшно уточнение.
Част от оплакванията могат да се дължат на заболяване на щитовидната жлеза, но други не са характерни. Само след поставяне на диагноза и стартиране на лечение ще се разбере, дали са предизвикани от заболяване на щитовидната жлеза.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Рали » 28 Мар 2018, 02:02

Здравейте, д-р Йорданова, имам топче под езика което след натиск изхвърля слюнка, също така имам топче под брадичката и около него още такива не ме боли но понякога стават по големи и затрудняват преглъщането ми, също имам силен косопад от 2 години и вече оставам без коса, появи ми се и акне и имам поднормено тегло 42 кг съм на 24 години.Въпросът ми е всички тези неща свързани ли са с щитовидната жлеза и какво трябва да направя за всеки един от проблемите. Благодаря за отговора предварително много ще съм Ви благодарна.
Рали
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2018, 01:33

Re: Болести на щитовидната жлеза онлайн консултация ендокринолог

Мнениеот Dr Stella Yordanova » 30 Мар 2018, 14:03

Рали написа:Здравейте, д-р Йорданова, имам топче под езика което след натиск изхвърля слюнка, също така имам топче под брадичката и около него още такива не ме боли но понякога стават по големи и затрудняват преглъщането ми, също имам силен косопад от 2 години и вече оставам без коса, появи ми се и акне и имам поднормено тегло 42 кг съм на 24 години.Въпросът ми е всички тези неща свързани ли са с щитовидната жлеза и какво трябва да направя за всеки един от проблемите. Благодаря за отговора предварително много ще съм Ви благодарна.

Уважаеми Рали,
Щитовидната жлеза е разположена в шията. За да се намери най-добър ориентир е адамовата ябълка. Много рядко е възможно да има малки частици от щитовидна тъкан извън тиреоидеята. Под езика нормално има месесто израстъче, където се завършват отводящите канали на слюнчните жлези.
Не е нормално да има топче, което да затруднява преглъщането. Отидете на лекар за да прецени за какво става въпрос.
Поднорменото тегло може да има много причини, включително и патология на щитовидната жлеза. За да се разбере има или не връзка е необходимо да се проведе скрининг за заболяване на щитовидната жлеза - да се проведе изследване на ТСХ. Ако е извън нормата тогава ще се проведат по-нататъшни изследвания.
Dr Stella Yordanova
 
Мнения: 1261
Регистриран на: 26 Окт 2011, 16:42

ПредишнаСледваща

Назад към Ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта