Интимен проблем - моля за съвет!

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот tinkerbell » 03 Авг 2018, 15:51

Gorica23 написа:
tinkerbell написа:На мен ще ми правят лазерна аблация. Обясниха ми, че при горенето се получава термично увреждане на тъканта, което с лазера се избягва. Затова лазера е за предпочитане.


А с колпоскоп гледаха ли те?



Да, на колпоскопа се видяха цервикални находки и сега чакам хистологичните изследвания.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Leonora » 07 Авг 2018, 17:11

Чакайте, наскоро си правих цитонамазка и никой не ме гледал с колпоскоп. Какво е това?
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Gorica23 » 08 Авг 2018, 15:12

Leonora, колпоскопия е изследване на шийката на матката с увеличителен оптичен уред. Всичко се вижда на монитор в реално време.
Пускам ти линк да прочетеш към болница Свети Лазар, защото там е д-р Бойко Димитров, а той е един от най-големите специалисти.
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/page/ginekologiya
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот tinkerbell » 10 Авг 2018, 15:49

Gorica23 написа:Leonora, колпоскопия е изследване на шийката на матката с увеличителен оптичен уред. Всичко се вижда на монитор в реално време.
Пускам ти линк да прочетеш към болница Свети Лазар, защото там е д-р Бойко Димитров, а той е един от най-големите специалисти.
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/page/ginekologiya


О, страшен лекар е, и аз съм при него. Само чакам резултатите от хистологията...

Leonora, добре е да те видят и с колпоскоп. Коя група ти е цитонамазката?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 13 Авг 2018, 15:30

Последният път като си правих цитонамазка резултатите бяха добри, но не ми правиха такава процедура. Предполагам, че с нея може на сто процента да се докаже или отрече евентуално някакви нарушения на матката.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2018, 17:59

Според мен такива неща се правят при отклонение и при нужда, нали не очаквате, всички изследвания да ви се правят, профилактично? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот renetka » 14 Авг 2018, 12:15

Аз също разбрах, че има възможност за такова иследване на мотачната шейка и честно казано предпочитам следващия път да включа и него в профилактичният преглед, дори и ако резултатите от цитонамазката да се окажат добри.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот annamaria » 14 Авг 2018, 14:46

Просто чрез този метод си по-спокоен за състоянието на шийката и според мен жените в менопауза трябва да си го правят задължително. То тогава и идват проблемите- сухота, изпускане, топли вълни, главоболие- прегледите всяка година трябва да са задължителни.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот renetka » 20 Авг 2018, 15:36

Всяка жена решава сама за себе дали да си направи някакъв допълнителен преглед. Не е излишно шийката на матката да се проверя допълнително с този преглед. С напредването на възрастта при женските въпроси си има риск от усложнения.А менопаузата не е за подценяване, защото точно тя може да отключи неприятни ситуации.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Интимен проблем - моля за съвет!

Мнениеот tinkerbell » 21 Авг 2018, 17:13

Mon_ton написа:Според мен такива неща се правят при отклонение и при нужда, нали не очаквате, всички изследвания да ви се правят, профилактично? :)


Не е само при отклонение, цитонамазката не е достатъчна като метод за диагностика. Колпоскопията хваща първите изменения на шийката на матката.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта