Гризането на нокти - досаден проблем!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот ivan.stoqnov » 03 Юли 2018, 17:02

Моят по-малък син си гризе ноктите, когато е притеснен, а още е в детската градина. С какво ли не сме му ги мазали няма и няма отказване. Ако някоя от вас знае ефективен начин за отказване от този вреден, да не кажа грозен навик, нека да сподели. Последното, което сме правели е да ги мажем с лук и с едно нещо като лак, което жена ми купи от дрогерията, казали ѝ че било горчиво на вкус... Горчиво ли е сладко ли не знам но ноктите пак са изядени... :banghead:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Lollipop » 13 Авг 2018, 12:39

ivan.stoqnov написа:Моят по-малък син си гризе ноктите, когато е притеснен, а още е в детската градина. С какво ли не сме му ги мазали няма и няма отказване. Ако някоя от вас знае ефективен начин за отказване от този вреден, да не кажа грозен навик, нека да сподели. Последното, което сме правели е да ги мажем с лук и с едно нещо като лак, което жена ми купи от дрогерията, казали ѝ че било горчиво на вкус... Горчиво ли е сладко ли не знам но ноктите пак са изядени... :banghead:

Психолог, той може да помогне да се почувства по-уверено детето и постепенно няма да има нужда да търси успокоение в гризането на ноктите си.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2018, 18:00

И аз си мисля, ч еположението е за психолог при по-големите деца, някои споделят, че примерно през ваканциите този проблем го няма.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Frac » 14 Авг 2018, 17:04

Mon_ton написа:И аз си мисля, ч еположението е за психолог при по-големите деца, някои споделят, че примерно през ваканциите този проблем го няма.

Подкрепям, има деца, който вътрешно като се притесняват за нещо и не могат да се справят и намират гризането на нокти като упокоение - то обикновено води до болезненеи рани, но,... трудно е, да.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Авг 2018, 18:05

И не само гризане на нокти, ами всеки един навик - смучене на пръста, чоплене на бузките, гризане на устните, и какво ли още не най-вече са в резултат от стрес.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Rali_hr » 22 Авг 2018, 09:13

Много грозен навик, синът ми също го има. мисля вече за консултации с психолог, много се притеснявам, че това е реакция на случките покрай него, стане ли нещо, което го напряга, гризе ноктите. Цяло лято беше спрял, скара се с едни съседчета и ноктите му изтризани пак. Обещава да спре, но и сам казва, че не усеща, когато го прави.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Гризането на нокти - досаден проблем!

Мнениеот Valya T » 21 Фев 2019, 14:57

Леле, сестра ми си гризеше ноктите даже като ученичка. Помня, че накрая й мазаха ноктите с един горчив лак и така се отказа. Голям проблем е. Човек може да осъзнава вече, че не бива и пак да не може да спре. То си е пристрастяване.
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта