Опитвате ли се да промените хората?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот sad » 03 Апр 2018, 16:39

Мисля че хората се променят при всеки вид общуване. Самоактуализация един вид. Поради това се опитвамд а ограничавам общуването с неприятни хора до културно държание и ненавлизане в лични неща (белким намаля влиянието).
относно жените променящи мъжете - мъже не променям, но се опитвам да променя отношението му, както и своето собствено към него.
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2018, 14:17

и аз мисля, че всеки попива от останалите, обачеи всеки трябва да си има едно на ум, така да се каже и да не се оставя. много добре правиш сад с това разсъжденеи! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот IvanovA_Stef » 02 Ное 2018, 15:23

Май го правя без да се усетя. Като мърморя за това и онова, като очаквам нещо само защото аз бих го направила в подобна ситуация. Несъзнателно е.
Но пък кой не се променя с течение на времето? Особено хора, които живеят заедно. Нали за да се напаснат всеки от тях прави някакъв компромис със себе си, от време на време :)
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот Милинка » 02 Ное 2018, 16:34

Опитвам се да променя приятеля си и по-точно не него, а неговото благородство, от което всеки път си пати. То е мн добре да си добър, но повечето хора злоупотребяват с добротата му и после той се чувства зле, а аз ядосана. :evil:
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот flip » 02 Ное 2018, 16:57

Милинка написа:Опитвам се да променя приятеля си и по-точно не него, а неговото благородство, от което всеки път си пати. То е мн добре да си добър, но повечето хора злоупотребяват с добротата му и после той се чувства зле, а аз ядосана. :evil:


Това трябва той сам да го осъзнае. Вероятно ще се случи с годините, ако е млад и зелен още :grin:
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот Innerlane » 02 Ное 2018, 18:59

Аз не вярвам, че хората на зряла възраст се променят - още повече чрез "мрънкане", като каквото се приемат обикновено настоятелните, добронамерени съвети на отсрещната страна. Никога не съм започвала връзка или приятелство с идеята как ще успея да "подобря", "просветля" или "излекувам" отсрещната страна. Животът не е "Петдесет нюанса сиво".
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот flip » 07 Ное 2018, 15:16

Пълна загуба на време е да се опитваме. Никой не се променя, ако сам не пожелае. И мен не са успявали да променят. Опитваха се да ме накарат да съм по-спокойна, да не обръщам внимание на дреболии, да не паля от раз. Еми, не става. Кой какъвто си е. Майка ми наскоро ми разправяше как искала да кандидатствам с математика, смятала че това е нещо сериозно и си заслужава. Аз си спомням как исках да работя творческа работа, и макар математиката да ми спореше, не съм си представяла да се занимавам с това.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот Matilda » 10 Яну 2019, 16:52

И аз опитвам, макар и не нарочно. Но и близките ми се опитват да променят мен. Мисля че е неизбежен момент. :mrgreen:
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот Блясък » 14 Яну 2019, 17:26

Аз съм си настоятелна и трудно издържат хората около мен. Обикновено се предават. Ако ли не, бягат :mrgreen:
Блясък
 
Мнения: 37
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:52

Re: Опитвате ли се да промените хората?

Мнениеот Dalia » 14 Яну 2019, 18:53

Може би преди съм се опитвала, но сега от позицията на възрастта си съм разбрала че това е изгубена кауза. Всеки е такъв какъвто е и се опитвам да го приема с всичките му недостатъци и да не го съдя. За най-близките ми хора мога да кажа, че те по-скоро се опитват да променят мен, но това също няма как да им се получи, туй като всеки носи своята дивост в себе си и рано или късно тя се проявява.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта