Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот mamina » 24 Авг 2016, 12:44

Трябва да питаме някой готвач каква техника има, когато приготвя храната и после украсява чинията как се удържа да не опита :lol: . Да гледаш и да се наслаждаваш на произведението си! Приятелката ти, Миленска, явно го умее този трик и затова й е достатъчно да го поднесе и да го гледа, без да й се прияде.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот miron » 24 Авг 2016, 12:52

Ми не е лесно това, да седнеш ид а си подреждаш чинията. Имам приятелка, която прави така - нарежда си чинията сто часа и после сяда и бавно и старателно се храни. Мацката изглежда супер и е доста здрава. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Anka » 26 Авг 2016, 10:38

miron написа:Ми не е лесно това, да седнеш ид а си подреждаш чинията. Имам приятелка, която прави така - нарежда си чинията сто часа и после сяда и бавно и старателно се храни. Мацката изглежда супер и е доста здрава. :)

Леле, как има нерви за това, мен би ме побъркало. Всеки обича да му е красиво, но аз не съм от тези, които биха отделили много време за това. По-скоро ще изям каквото и да е, само и само да си заситя глада.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот M.Tasheva » 26 Авг 2016, 11:08

Рядко подреждам чинии, май само когато имаме гости ги украсявам. Не си губим апетита, ако не са по-така чиниите :smile: . Но като видя такава, повече я разглеждам като картина, т.е. не като храна, а как са съчетали цветовете, как са използвали продуктите, за да оформят красота. Това рядко се вижда и то само в стилните и скъпи ресторанти. Вкъщи рядко някой ще го направи.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот gabinka_80 » 30 Авг 2016, 16:45

Аз се старая храната винаги да изглежда добре и атрактивно, да събужда апетита и да те кара да искаш да се нахраниш изкусно с това, а не просто да се "налапаш". ще ми се да науча и дъщеря ми да оценява това, което слага в устата си.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот mimeto90 » 31 Авг 2016, 09:58

Щом го правиш и тя израства с този начин на поднасяне, значи все нещо ще прихване :smile: . Всеки оценява красиво поднесената чиния, но за мен е по-важно дали яденето си стои в нея или го няма. Това е по-добрият комплимент за мен.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот fawla » 31 Авг 2016, 15:29

mimeto90 написа:Щом го правиш и тя израства с този начин на поднасяне, значи все нещо ще прихване :smile: . Всеки оценява красиво поднесената чиния, но за мен е по-важно дали яденето си стои в нея или го няма. Това е по-добрият комплимент за мен.

Само че при храненето с очите, първоначално самият ти организъм се настройва на тема хранене. ;) т.е. получава си въпросната информация, както си трябва. :mrgreen: Така започва да се изключва варианта с това да се преяде или да се изяде повече от необходимото, защото вече стомахът си знае, че ще си хапва. Уж имало 20 минути разлика от яденето, до ситостта, само защото стомаха по-бавно се настройва. Затова е добре да с ехраним с очите. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Alex_mor » 31 Авг 2016, 16:40

по-готино е разбира се, да видиш една красива чиния, наредена с желание, после вече идва и момента с освинването. :)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот pravilno » 01 Сеп 2016, 12:00

fawla написа:
mimeto90 написа:Щом го правиш и тя израства с този начин на поднасяне, значи все нещо ще прихване :smile: . Всеки оценява красиво поднесената чиния, но за мен е по-важно дали яденето си стои в нея или го няма. Това е по-добрият комплимент за мен.

Само че при храненето с очите, първоначално самият ти организъм се настройва на тема хранене. ;) т.е. получава си въпросната информация, както си трябва. :mrgreen: Така започва да се изключва варианта с това да се преяде или да се изяде повече от необходимото, защото вече стомахът си знае, че ще си хапва. Уж имало 20 минути разлика от яденето, до ситостта, само защото стомаха по-бавно се настройва. Затова е добре да с ехраним с очите. :)


Не съм много съгласна с това :lol: . Аз като видя красива чиния и ми се увеличава много апетита, имам чувството, че много повече, изяждам повече количества.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Възможно ли е да се научим да се храним с очите?

Мнениеот Съни » 15 Яну 2019, 16:56

Е, да се храним буквално не е възможно. Обаче наистина първо с очите възприемаме храната и се настройваме. Така че е важно.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта