Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Мнениеот Lollipop » 04 Яну 2016, 18:51

Мъжете имат изключително голяма роля при гледането на детето и следродилната депресия! :idea:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Мнениеот balsam » 28 Апр 2016, 16:05

Моите бяха предимно физически неразположения, не съм имала проблеми с психиката. Но една приятелка изкара тежка следродилна депресия и нещата бяха много зле. Постоянно плачеше, мислеше, че не може да се грижи за детето, занемари се. Не го пожелавам на никого.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Мнениеот Anka » 01 Юни 2016, 14:32

balsam написа:Моите бяха предимно физически неразположения, не съм имала проблеми с психиката. Но една приятелка изкара тежка следродилна депресия и нещата бяха много зле. Постоянно плачеше, мислеше, че не може да се грижи за детето, занемари се. Не го пожелавам на никого.

Мъжете имат голяма роля след раждането, за да подкрепят жените си. :( А и не е само това, много зависи и детето какво е, ако е неспокойно става тежко :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Мнениеот PasDeDeux » 01 Юни 2016, 15:23

В този период жената е като бомба от хормони и не знаеш накъде ще избие. Подкрепата е важна, но дори когато е налице, организмът може да те предаде и да изпаднеш в следродилна депресия.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Мнениеот Таня Иво » 22 Мар 2019, 11:47

Аз, вероятно като повечето майки, се чувствах нереално след раждането. Може би няколко седмици. Забравях да ям, мислите ми бяха все в бебето. Абе, като обсебена! :mrgreen: Радвам се, че се върнах в реалността и към предишното си АЗ. Приличах на ходещо зомби тогава :lol:
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Мнениеот annamaria » 22 Мар 2019, 13:28

По тази тема можем да си говорим до утре. Много е важно тези състояния да се преодололят и с помощта на специалист. Мъжете много не ги разбира тези следродилни депресии. А положението при някои жени наистина може да стане тежко. Но аз мисля, че с много разговори и разбиране по време на бременността и след раждането, по-лесно се излиза от това състояние.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Имали ли сте известни психични неразположение по време и след бременността?

Мнениеот Story_teller » 28 Май 2019, 10:43

Имах, особено след раждането. Мисля, че почти всяка жена е минавала през подобен период. Някои минават леко, други - тежко. Аз се чувствах сама, забравена, ядосвах се на останалите, че имат време и за себе си, и за културен живот. Не беше леко, добре че мина бързо.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Предишна

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта