Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 27 Мар 2020, 14:17

Evka написа:Благодаря за отговора! В хистологията от абразиото пише: фрагментиран материал от ендометриална мукоза , влк. полипоидно разрастнала, с жлези в пролиферативна фаза и прибавени ранни секреторни промени , строма с цианоза , оток и начална дицедуализация ; слуз с левкоцитен инфилтрат, ленти сквамозен епител с базално клетъчна хиперплазия и фокално дисплазия - лека степен CIN 1. След изследване на серия и ИХХ , фрагментиран материал от PVCU / по клинични данни/ , сквамозен епител огнищно с акантоза , папиломитоза и дисплазия - лека степен CIN 1. За конизация. Може ли да е завишена леко хистологията ? След тази хистология правих типизация та на всички високорискови и нискорискови щамове , които се оказаха отрицателни , както ви писах по- горе. И както вие казахте цитонамазката ми говори за възпаление . Какво да правя ? Да правя ли конизация ? Много- благодаря за отделеното време!



Ако е необходимо, отидете на консултация и при друг специалист по акушерство и гинекология. Подходът се определя не само от резултатите от изследванията, но и от находките при прегледа и анамнезата (например възраст, наличие на постоянен партньор, употреба на презервативи или други контрацептивни методи - противозачатъчни таблетки, прием на медикаменти и т.н.).


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 27 Мар 2020, 14:24

gabi_95 написа:Здравейте,от 2 години имам замайване на главата , заглъхване на ушите ,ускорен пулс + чувство за "тежка глава" .Симптомите ми са постоянни,но се засилват и са най-силни в дните ,около менструацията,преди да настъпи и по време на нея. Половите хормони не са в норма,възможно ли е симтомите ми да се дължат на тях,или някакъв друг гинекологичен проблем? Откакто имам този проблем имам и по-оскъдна и кратка менструация,но не знам двата проблема имат ли общо.Благодаря предварително!


Здравейте, gabi_95!

Възможно е описаните от Вас оплаквания да се дължат на хормонален дисбаланс. Менструалните нарушения също са свързани с промените в нивата на хормоните.

Необходимо е да се консултирате с медицински специалист, който след подробна снета анамнеза, преглед и изследвания ще Ви предпише подходяща терапия.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Evka » 27 Мар 2020, 15:20

Възрастта ми е 41 г. , до 28.01.20г ( всъщност денят преди абразиото ,вечерта ) приемах примулит нор беше ми 9 -ти ден и в деня на абразиото не пих , защото така или иначе щях да кървя , пиех ги 10 дни по 2 . Омъжена съм от 23 години , само един партньор съм имала. При отрицателни щамове на ЧПВ тая акантоза нещо не ми се връзва. Докторката , която ми прави цитонамазката само се засмя и каза , че не вижда нищо, затова и ми взе цитонамазка. Мисля , че не иска да казва нещо за свой колега , а и са от един град. Сега не знам на кого да вярвам на хистологията или на цитонамазката, която е правена след абразиото. Извинявам се много , но търся независимо мнение. Ако го нямаше това Цин 1 , става ли въпрос за дисплазия в хистологията . Благодаря предварително !
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Evka » 27 Мар 2020, 16:18

Да добавя само , че абразиото ми е правено на 24 ден от цикъла.Благодаря предварително !
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот gabi_95 » 31 Мар 2020, 20:15

Ще може ли малко помощ за разчитане на изследването.Направено е на 3 ден от менструацията.Прикачвам снимка.Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Xvuyk.jpg
Xvuyk.jpg (214.16 KiB) Прегледано 691 пъти
gabi_95
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Мар 2020, 21:51

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 01 Апр 2020, 19:30

gabi_95 написа:Ще може ли малко помощ за разчитане на изследването.Направено е на 3 ден от менструацията.Прикачвам снимка.Благодаря предварително!



Здравейте, gabi_95!

Изследваните от Вас хормони са в норма (в референтните стойности).


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Maribela » 01 Апр 2020, 20:52

Здравейте,
гинекологът ми изписа дуфастон за нередовен цикъл (на 16-19 дни) от 13ти до 23ти ден 2х1 т. Каза ми, че след последния прием трябва да ми дойде до 10 дни, но ми дойде 1 ден преди да го спра, като първите 3 дни беше като кафеникаво зацапване и след това се засили. Проблемът е, че трябваше да си направя хормонални изследвания от 2ри до 5ти ден на цикъла и се чудя дали зацапването се брои като 1ви ден? Аз си ги пуснах на 5тия ден след зацапването и са в референтните стойности, но се притеснявам да не би да съм объркала дните. Благодаря
Maribela
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2020, 20:40

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 03 Апр 2020, 16:05

Maribela написа:Здравейте,
гинекологът ми изписа дуфастон за нередовен цикъл (на 16-19 дни) от 13ти до 23ти ден 2х1 т. Каза ми, че след последния прием трябва да ми дойде до 10 дни, но ми дойде 1 ден преди да го спра, като първите 3 дни беше като кафеникаво зацапване и след това се засили. Проблемът е, че трябваше да си направя хормонални изследвания от 2ри до 5ти ден на цикъла и се чудя дали зацапването се брои като 1ви ден? Аз си ги пуснах на 5тия ден след зацапването и са в референтните стойности, но се притеснявам да не би да съм объркала дните. Благодаря



Здравейте, Maribela!

Не се притеснявайте! Направили сте хормоналните изследвания в рамките на периода, в който трябва да бъде проведено изследването.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Evka » 03 Апр 2020, 22:47

И вие нямате отговор ? Патова ситуация . Извинявам се за безпокойството!
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Гинекологични заболявания - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 08 Апр 2020, 19:15

Evka написа:И вие нямате отговор ? Патова ситуация . Извинявам се за безпокойството!


Напротив, отговор Ви дадохме вече. Преглед, адекватна анамнеза и терапевтичен подход не могат да се проведат по интернет. Не можем да вземем отношение. Посъветвахме Ви да посетите друг специалист за второ мнение.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта