Колко време е продължителността на използване на лечебен шампоан?

Колко време е продължителността на използване на лечебен шампоан?

Мнениеот lusi_92 » 09 Авг 2020, 09:50

Здравейте!
Имах много упорит пърхот в продължение на години, характеризиращ се с бели люспи, постояннен сърбеж и зачервяване.Посетих дерматолог в края на 2018г. и ми беше казано, че имам сух пърхот и за моето лечение ми беше изписано първо Locoid Crelo 0.1% cutaneous emulsion за използване 1 месец. Към това лекарство в комбинация трябваше да се мия с Ducray kertyol p.s.o. - кераторедуциращ шампоан. Имаше изключително голям ефект, защото смея да кажа, че след 1 седмица нямах и помен от пърхота. След като приключих с тази опаковка шампоан си взех 2,3 и така поне 1 година, зачетох се в листовката на този продукт и видях, че трябва да се редува с Ducray Elution. Да, но в момента в който го взех и първото ми измиване с него главата започна да ме сърби и веднага спрях. В момента 2 години по - късно изпозлвам Ducray kertyol p.s.o. и редувам с DUCRAY Kelual DS -Третиращ противопърхотен антирецидивен шампоан.
Въпросите са ми няколко:
1. Мога ли да използвам други шампоани, който не са лечебни, ако да - препоръчайте ми?
2. Коя съставка да избягвам при купуването на шампоани, за да задържа ефекта към момента?
3. Има ли проблем, че съм използвала толкова дълго тези медицински шампоани?
Благодаря за отделеното време!
lusi_92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Авг 2020, 09:34

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта