Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 22 Фев 2017, 12:29

Тук може да задавате вашите въпроси свързани с повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция. На вашите въпроси ще отговори Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н. - специалист нефролог!




Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот kasi7 » 07 Ное 2018, 23:22

[quote][/quote]Здравейте. Направих изследване на кръв на креатинина е висок 173,2 Личния лекар каза че е грешка и трябва да повтора изследването.Днес получих втория резултат показна 172,3 Има ли проблем и какво да направя тъй като джипито казва че е нормално и няма проблеми. Но аз не се чувствувам добре уморявам се много бързо.не ми достига въздух.краката ми са отекли.Наред с това имам ревматоиден артрит и високо кръвно и се потя обилно дори без да се движа. Благодаря.
kasi7
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2018, 23:12

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 14 Дек 2018, 12:45

Здравеите
Повишеният серумен креатинин не е безобидно състояние и означава , че бъбречната функция е намалена с окоро 50%. Ако резултатът за креатинина е верен, Ви съветвам задължително да се насочите към нефролог, който ще уточни причината за намалената бъбречна функция и ще Ви препоръча лечение.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот КРАСИМИР » 04 Апр 2019, 15:18

ИМАМ ХБН 1 СТЕПЕН, ПРОБЛЕМА МИ Е,ЧЕ ИМАМ МУСКУЛНА СЛАБОСТ В КРАКАТА-КАТО МИНА 500М.,КРАКАТА МИ ОТМАЛЯВАТ-ЗАПОЧВАТ БОЛКИ КАТО МУСКУЛНА ТРЕСКА В МУСКУЛИТЕ НА БЕДРАТА И ТАЗА. След втори етаж спирам на всяка площадка за почивка. Натрий и калий са в нормата,калций на долна граница-95-100; креатенин около 220-само уреята е висока -14, последния месец 18. Дали е възможно мускулната слабост да е от високата урея и нискобелтъчната диета, или се дължи на някое от лекарствата -съмнявам се в "аденорик" /другите са трифас,конкор, реновия ?
КРАСИМИР
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Яну 2018, 11:25

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 11 Апр 2019, 15:55

Здравейте
Обичайно при такава относително ненапреднала бъбречна недостатъчност не би следвало да имате мускулна слабост. Лекарствата, които писахте, че приемате, също не са свързани с мускулна слабост. Не е изключено тя да се дължи на друга причина. Съветвам Ви първо да се консултирате с опитен нефролог, който да се запознае по-подробно с Вашето състояние, а впоследствие да се обърнете и към невролог
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот ivo.simeonov » 30 Май 2019, 21:45

Здравеите от извеснто време имам повишен ензимен креатинин около 140 единици уреята е 6.7 серумния беше 103 единици и 106 единуци в 2 различни лабиратории въпроса му е какво ензимен креатинин
ivo.simeonov
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Ное 2016, 12:55

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 04 Юни 2019, 07:08

Креатининът се работи по различни лабораторни методи. По тази причина при различните лаборатории има различни норми за нормалните му стойности. Те трябва да са отбелязани встрани от Вашия резултат. Обикновено повишеният креатинин /както е при Вас/ се съчетава с повишена урея. При Вас не е така, затова имам съмнение за стойностите, които пишете. Или уреята не е точна или креатининът. Ако в другите лаборатории, при които стойностите на креатинина са 106 трябва да обърнете внимание на горната граница на нормата на показателя в лабораторията. Все пак Ви съветвам да се свържете с лекаря, който е назначил този показател за да го интерпретира или да се обърнете към опитен нефролог
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот ivo.simeonov » 14 Юли 2019, 00:49

Разбира се че е точна уреята отвсякъде просто не го давам на гладно креатинина пия едно кафе сутрин без захар но ензимния креатинина които изследвам не би трябвало да се влияе от тези неща про норма 8.2 горна граница уреята излиза 7.2 а креатинина 140 седмица по рано на гладно излиза 103 а уреята 5.2 една жена преди мен какво да каже 53 креатинина и 16 Урея
ivo.simeonov
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Ное 2016, 12:55

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 15 Юли 2019, 15:24

Здравейте
Бих Ви препоръчала да се обърнете с изследванията към нефролог, който да прецени и други фактори, имащи отношение към евентуално бъбречно заболяване. Само изследване на 2 показателя без анамнеза и преглед на болния е недостатъчно за изясняване на състоянието Ви.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот rchirkaleva » 23 Окт 2019, 22:13

Противопоказно ли е за лице с ХБН 2 степен да приема диатомична пръст?
rchirkaleva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2019, 22:09

Следваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron