Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2014, 15:06

boggi написа:Здравейте! От известно време започнаха да ми се появяват косъмчета по брадичката. Има ли някакво безвредно средство, с което бих могла да намаля или стопирам появата им. Не са много, тук там, но се притеснявам с времето да не станат повече!

Здравейте, boggi!

Тези косъмчета с каква плътност и цвят са?
Имате ли по принцип проблем с окосмяването или менструацията?
На колко години сте?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2014, 15:11

десбакалова написа:Здравейте. От известно време наблюдавам повишаване на окосмяването ми по линията на бакембарда към брадичката. Според вас каква може да е причината и към какъв специалист да се обърна.

Здравейте, Десбакалова?

На колко години сте?
Имате ли проблем с окосмяването на други места по лицето или по тялото?
Имате ли косопад?
Какво е телесното Ви тегло?
Редовна ли е менструацията и на какъв интервал е?
Как стои въпроса с окосмяването на бакенбардите при други членове на Вашето семейство?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2014, 15:18

doris83 написа:Здравейте д-р Тодева. Имам проблем с повишено окосмяване почти на цялото тяло, отначало започна като мъх и постепенно расте и се образуват дълги косми, а сега започват и да потъмняват. Линия над корема, по гърдите, врата, бакенбарди (типични места за мъжете). Нямам кисти, редовен цикъл, семейна- според гинеколог нямам проблем, щитовидна жлеза в норма , тестостерон 1.07. Къде да търся проблема, видимо има такъв? Благодаря!!!

Здравейте, doris83!

Имате ли деца?
Може ли да напишете стойността на всички хормони, които сте изследвала? Предполагам не е само щитовидна жлеза и тестостерон?
Какво е телесното Ви тегло?
Как стои въпроса с окосмяването във Вашето семейство?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот doris83 » 06 Юни 2014, 15:26

Не съм изследвала други хормони, това беше по преценка на гинеколог и ендокринолог. Да имам дете, безпроблемно забременяване и износване. Мисля че нямаме проблем в семейството(майка, баби не съм видяла такъв проблем). Нямам промяна в теглото- около 55кг. (31г.)Благодаря че отговаряте!
doris83
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2014, 13:36

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2014, 15:36

doris83 написа:Не съм изследвала други хормони, това беше по преценка на гинеколог и ендокринолог. Да имам дете, безпроблемно забременяване и износване. Мисля че нямаме проблем в семейството(майка, баби не съм видяла такъв проблем). Нямам промяна в теглото- около 55кг. (31г.)Благодаря че отговаряте!

Здравейте, doris83!

Добре е да се разширят изследванията на хормони! Вярно е, че те са скъпи, но при условие, че забелязвате влошаване е необходимо! Изследването на тестостерон актуално ли е? По какъв начин отстранявате косъмчетата? Какво включваше изследването на щитовидната жлеза?

С уважениие,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот doris83 » 06 Юни 2014, 15:50

Да,разбирам че трябва доста по обширно изследване (и аз мислих че са изписани повече хормони, но ендокринолога не е взел проблемът ми "присърце'", и прегледа на щитовидната жлеза беше само с опипване, без екограф :() Тестостеронът е от миналата седмица 1.07( не е ли леко завишен?) По лицето все още не ги махам,защото ме е страх че ще стане по зле, но започват доста да личат.
doris83
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2014, 13:36

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Юни 2014, 16:39

doris83 написа:Да,разбирам че трябва доста по обширно изследване (и аз мислих че са изписани повече хормони, но ендокринолога не е взел проблемът ми "присърце'", и прегледа на щитовидната жлеза беше само с опипване, без екограф :() Тестостеронът е от миналата седмица 1.07( не е ли леко завишен?) По лицето все още не ги махам,защото ме е страх че ще стане по зле, но започват доста да личат.

Здравейте!

Съветвам Ви да не отскубвате косъмчетата! Към момента използвайте методи, които само намалят дължината им - т.е. крем депилатоар или самобръсначка.
Зависи в какви стойности е изследван тестостерон. Добре е да споделите референтните граници и ако наистина е завишен е задължително изследването на още няколко хормона! Изследването на щитовидната жлеза включва освен клиничен преглед, ехография и хормони!
Съветвам Ви да поговорите с Вашия ендокринолог и да се направят повече изследвания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот десбакалова » 07 Юни 2014, 08:15

Dr Violina Todeva написа:
десбакалова написа:Здравейте. От известно време наблюдавам повишаване на окосмяването ми по линията на бакембарда към брадичката. Според вас каква може да е причината и към какъв специалист да се обърна.

Здравейте, Десбакалова?

На колко години сте?
Имате ли проблем с окосмяването на други места по лицето или по тялото?
Имате ли косопад?
Какво е телесното Ви тегло?
Редовна ли е менструацията и на какъв интервал е?
Как стои въпроса с окосмяването на бакенбардите при други членове на Вашето семейство?


С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за вниманието!
На 34 години съм и нямам друг проблем с окосмяването, косапад или наднормено тегло. Цикъла ми е редовен на 28 дни. В семейството ме не се забелязва повишено окосмявяне на бакембардите.
десбакалова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2014, 22:29

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Юни 2014, 10:59

десбакалова написа:
Dr Violina Todeva написа:
десбакалова написа:Здравейте. От известно време наблюдавам повишаване на окосмяването ми по линията на бакембарда към брадичката. Според вас каква може да е причината и към какъв специалист да се обърна.

Здравейте, Десбакалова?

На колко години сте?
Имате ли проблем с окосмяването на други места по лицето или по тялото?
Имате ли косопад?
Какво е телесното Ви тегло?
Редовна ли е менструацията и на какъв интервал е?
Как стои въпроса с окосмяването на бакенбардите при други членове на Вашето семейство?


С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за вниманието!
На 34 години съм и нямам друг проблем с окосмяването, косапад или наднормено тегло. Цикъла ми е редовен на 28 дни. В семейството ме не се забелязва повишено окосмявяне на бакембардите.

Здравейте, Десбакалова!

По описанието Ви считам, че най-вероятно си е белег, който сте унаследила, без да се е проявил при други членове на семейството. За всеки случай посетете дерматолог, за да се оцени с преглед дали наистина е така и ако е необходимо да се назначат някои хормони за изследване.
Бихте могла, ако косъмчетата са по-тъмни и кожата Ви по-светла да приложите лазерно обезкосмяване. По този начин ще се реши трайно проблемът.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот diana199406 » 05 Сеп 2014, 21:57

Здравейте,д-р Тодева!Понеже не намерих по-подходяща тема реших тук да се консултирам с вас.На срамната ми устна имам враснал косъм,който бере като пъпка и се пука,но не мога да извадя косъма,защото не се вижда и явно е навътре.Тей като вече съм имала същия проблем ми се наложи херург да ме оперира.Възможно ли е според вас този път да се размина с операция и да ми се назначи друго лечение? :roll:
I lick the gun when I'm done 'cause I know that revenge is so sweet,so sweet..
diana199406
 
Мнения: 40
Регистриран на: 23 Фев 2013, 15:49

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта