Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Сеп 2014, 13:30

diana199406 написа:Здравейте,д-р Тодева!Понеже не намерих по-подходяща тема реших тук да се консултирам с вас.На срамната ми устна имам враснал косъм,който бере като пъпка и се пука,но не мога да извадя косъма,защото не се вижда и явно е навътре.Тей като вече съм имала същия проблем ми се наложи херург да ме оперира.Възможно ли е според вас този път да се размина с операция и да ми се назначи друго лечение? :roll:

Здравейте, diana199406!

За съжаление не мога да Ви отговоря категорично, защото не съм запозната със състоянието Ви. По принцип не е изключено да не е необходима операция, а да се направи само определен вид манипулация.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Irinata » 03 Дек 2014, 10:37

Здравейте!

От както навлезнах в пубертата та досега(34 г.) имам окосмяване по лицето,най-вече по-брадичката,премахвам с ленти за епилация но за да стане това всеки път трябва да израстът малко,а дотогава си се личи малко или много,все гледам да съм с блуза-поло но като цяло е много неприятно,причината е че съм поликистозни яйчнци и инсулинова резизстентност,завишен тестостерон.Имам наднормено тегло,което съм на път да преборя,свалих 10 кг.и още толкова ми остават и съм твърдо решена да си постигна целта обаче за това окосмяване искам да Ви попитам-то за цял живот ли ще ми остане,никакъв ли начин няма за трайно решаване на проблема щом причината е на хормонална основа?:(
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Дек 2014, 15:26

Irinata написа:Здравейте!

От както навлезнах в пубертата та досега(34 г.) имам окосмяване по лицето,най-вече по-брадичката,премахвам с ленти за епилация но за да стане това всеки път трябва да израстът малко,а дотогава си се личи малко или много,все гледам да съм с блуза-поло но като цяло е много неприятно,причината е че съм поликистозни яйчнци и инсулинова резизстентност,завишен тестостерон.Имам наднормено тегло,което съм на път да преборя,свалих 10 кг.и още толкова ми остават и съм твърдо решена да си постигна целта обаче за това окосмяване искам да Ви попитам-то за цял живот ли ще ми остане,никакъв ли начин няма за трайно решаване на проблема щом причината е на хормонална основа?:(

Здравейте, Irinata!

Освен брадичката имате ли засегнати от повишено окосмяване и други области - бакембарди, горна устна, корем, гърди? Възможно ли е да приложите снимка на брадичката, за да се ориентирам какъв тип са косъмчетата Ви!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Irinata » 08 Дек 2014, 15:25

IMG_6988.JPG
IMG_6988.JPG (845.54 KiB) Прегледано 1371 пъти
Да,имам и по-другите места,като бакенбарди,горна устна и гърди са единични косъмчета,които премахвам с пинцета и не ми е голям проблем,по корема и останалите части на тялото имам в рамките на нормалното и почиствам с епилатор през определен период от време.Най-голямият ми проблем е брадичката:(,прилагам и снимка,има ли някакво трайно решение на този проблем или за цял живот ще е това нещо с оглед причините от които е породено при мен?:(
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Дек 2014, 17:41

Irinata написа:Да,имам и по-другите места,като бакенбарди,горна устна и гърди са единични косъмчета,които премахвам с пинцета и не ми е голям проблем,по корема и останалите части на тялото имам в рамките на нормалното и почиствам с епилатор през определен период от време.Най-голямият ми проблем е брадичката:(,прилагам и снимка,има ли някакво трайно решение на този проблем или за цял живот ще е това нещо с оглед причините от които е породено при мен?:(

Здравейте, Irinata!

След като имате засягане и в други хормоночувствителни области трудно може да се постигне дефинитивно решение. Въпреки това косъмчетата, които виждам са доста плътни и ако си направите лазерна епилация в дерматологичен център ще се постигне добър резултат.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Irinata » 08 Дек 2014, 18:05

Благодаря Ви за съвета!

Поздрави!
Irinata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 22 Окт 2014, 22:16

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот rali98765 » 25 Фев 2015, 16:53

Здравейте д-р Тодева, имам проблем с окосмяването по тялото- шията, гърди, корем - на какъв лекар да отида гинеколог или ендокринолог.
rali98765
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2015, 15:58

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 11:23

rali98765 написа:Здравейте д-р Тодева, имам проблем с окосмяването по тялото- шията, гърди, корем - на какъв лекар да отида гинеколог или ендокринолог.

Здравейте, rali98765!

Моят съвет към Вас е да посетите, както гинеколог, така и ендокринолог. Причината е че проблемът е комплексен и посещението само на гинеколог може да не е достатъчно. Ако имате акне и/или косопад и желаете да премахвате окосмяването с някой от трайните методи трябва да се консултирате и с дерматолог.

Извинявам се за забавяне на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрави!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ff365 » 30 Юни 2015, 06:14

Здравейте д-р Тодева,
Искам да попитам, дали лазерната епилация повишава риска от рак? И съответно това важи ли за уредите, предназначени за домашна лазерна епилация, конкретно визирам този http://www.amazon.com/Tria-Hair-Removal ... 926&sr=1-1 . Предполагам, че все още не е излязъл на пазара в България, но ще се радвам, ако можете да споделите мнение за него.

Благодаря предварително!
ff365
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2015, 06:08

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Юли 2015, 17:33

ff365 написа:Здравейте д-р Тодева,
Искам да попитам, дали лазерната епилация повишава риска от рак? И съответно това важи ли за уредите, предназначени за домашна лазерна епилация, конкретно визирам този http://www.amazon.com/Tria-Hair-Removal ... 926&sr=1-1 . Предполагам, че все още не е излязъл на пазара в България, но ще се радвам, ако можете да споделите мнение за него.

Благодаря предварително!

Здравейте, ff365!

Въпросът Ви е малко неправилно зададен! Какъв вид рак имате предвид? Имайте предвид, че ние дерматолозите стриктно препоръчваме по време на лазерни процедури да се заобикалят бенки и някои други кожни образувания.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта