Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ff365 » 05 Юли 2015, 08:24

Dr Violina Todeva написа:
ff365 написа:Здравейте д-р Тодева,
Искам да попитам, дали лазерната епилация повишава риска от рак? И съответно това важи ли за уредите, предназначени за домашна лазерна епилация, конкретно визирам този http://www.amazon.com/Tria-Hair-Removal ... 926&sr=1-1 . Предполагам, че все още не е излязъл на пазара в България, но ще се радвам, ако можете да споделите мнение за него.

Благодаря предварително!

Здравейте, ff365!

Въпросът Ви е малко неправилно зададен! Какъв вид рак имате предвид? Имайте предвид, че ние дерматолозите стриктно препоръчваме по време на лазерни процедури да се заобикалят бенки и някои други кожни образувания.

С уважение,
д-р Тодева


Рак на кожата. Разбира се, че нямам предвид рак на белия дроб. Как може да изисквате свръх конкретика от човек, който очевидно не е достатъчно запознат и затова се консултира с Вас. Виждам, че препочъчвате лазерна епилация, затова се заинтересовах какви рискове крие тя и въобще дали крие някакви
ff365
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2015, 06:08

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Авг 2015, 13:48

ff365 написа:
Dr Violina Todeva написа:
ff365 написа:Здравейте д-р Тодева,
Искам да попитам, дали лазерната епилация повишава риска от рак? И съответно това важи ли за уредите, предназначени за домашна лазерна епилация, конкретно визирам този http://www.amazon.com/Tria-Hair-Removal ... 926&sr=1-1 . Предполагам, че все още не е излязъл на пазара в България, но ще се радвам, ако можете да споделите мнение за него.

Благодаря предварително!

Здравейте, ff365!

Въпросът Ви е малко неправилно зададен! Какъв вид рак имате предвид? Имайте предвид, че ние дерматолозите стриктно препоръчваме по време на лазерни процедури да се заобикалят бенки и някои други кожни образувания.

С уважение,
д-р Тодева


Рак на кожата. Разбира се, че нямам предвид рак на белия дроб. Как може да изисквате свръх конкретика от човек, който очевидно не е достатъчно запознат и затова се консултира с Вас. Виждам, че препочъчвате лазерна епилация, затова се заинтересовах какви рискове крие тя и въобще дали крие някакви

Здравейте, ff365!

Не приемам тонът Ви на комуникация!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот ivaily_94 » 25 Фев 2016, 20:32

Здравейте. Не знам дали въпроса ми е по тази теми свързан , но ще пробвам.Момче съм на 20 години. Искам да попитам понеже съм слабо окосмен и се ровя из интернет да видя кое е правилното нещо за мен. Гледах много и намерих , че тривитаминол принципно е за косата , но пише , че може и за брада.Моя въпрос е дали мога да го използвам за брада или ако не , с какво може да ми помогнете , нещо с което като се намажеш няколко дни, седмици и да увеличи трайно космите на брадата.Благодаря предварително!
ivaily_94
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2016, 20:22

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот nadejda.miteva » 27 Фев 2016, 01:27

Здравейте,искам да Ви споделя моя проблем.Имам поликистозни яйчници,цикъл единствено предизвикан с хапчета,овулация никаква.Ходила съм на фотоепилациа 8пъти подред и след това още няколко пъти распокъсано,без ефект.Кажете ми дали има накакъв друг начин за елиминаре на космите или поне намаляването им
nadejda.miteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2016, 01:20

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот RadinaGospodinova » 27 Фев 2016, 01:29

Здравейте. И аз имам този проблем с окосмяването както по цялото лице така и по тялото гърди и корем. След консултация с генелолог и хорм. и-я ме изкараха клинично здрава без никакви проблеми, а окосмяванети се увеличава. Имам предположение, че е генетично-някои от моите роднини имат подобни проблеми. Към кого трябва да се обърна за лечение или козметична намеса?
RadinaGospodinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2016, 01:24

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Мар 2016, 12:54

ivaily_94 написа:Здравейте. Не знам дали въпроса ми е по тази теми свързан , но ще пробвам.Момче съм на 20 години. Искам да попитам понеже съм слабо окосмен и се ровя из интернет да видя кое е правилното нещо за мен. Гледах много и намерих , че тривитаминол принципно е за косата , но пише , че може и за брада.Моя въпрос е дали мога да го използвам за брада или ако не , с какво може да ми помогнете , нещо с което като се намажеш няколко дни, седмици и да увеличи трайно космите на брадата.Благодаря предварително!

Здравейте, ivaily_94!

Окосмяването е генетичен белег. Има мъже, които нямат изразено окосмяване и това е съвсем нормално. Така или иначе с възрастта обикновено се увеличава плътността и броя на космите в тази област! За съжаление няма средство, с което да се намажете и да постигнете желания резултат!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Мар 2016, 12:56

nadejda.miteva написа:Здравейте,искам да Ви споделя моя проблем.Имам поликистозни яйчници,цикъл единствено предизвикан с хапчета,овулация никаква.Ходила съм на фотоепилациа 8пъти подред и след това още няколко пъти распокъсано,без ефект.Кажете ми дали има накакъв друг начин за елиминаре на космите или поне намаляването им

Здравейте, nadejda.miteva!

Питате за окосмяване по лицето или изобщо?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Мар 2016, 12:59

RadinaGospodinova написа:Здравейте. И аз имам този проблем с окосмяването както по цялото лице така и по тялото гърди и корем. След консултация с генелолог и хорм. и-я ме изкараха клинично здрава без никакви проблеми, а окосмяванети се увеличава. Имам предположение, че е генетично-някои от моите роднини имат подобни проблеми. Към кого трябва да се обърна за лечение или козметична намеса?

Здравейте, RadinaGospodinova!

Моят съвет е да посетите дерматолог като занесете всички изследвания! След такъв преглед може да се прецени по-добре от къде е проблема и какъв резултат може да очаквате от различните методи на епилация!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stanimira83 » 05 Юли 2018, 14:36

Привет! Имам въпрос на който в интернет не мога да намеря отговор и реших да питам тук. Кой вид епилация е за предпочитане: лазерната епилация или SHR. Интересува ме всичко по темата. Благодаря
stanimira83
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Юли 2011, 01:46

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2018, 11:09

stanimira83 написа:Привет! Имам въпрос на който в интернет не мога да намеря отговор и реших да питам тук. Кой вид епилация е за предпочитане: лазерната епилация или SHR. Интересува ме всичко по темата. Благодаря

Здравейте!

Моят съвет е да посетите център, в който има лекар специалист и според наличната апаратура в центъра ще ви предложат подходяща за вас епилация!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта