Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Мар 2014, 17:36

Тук може да зададете въпроси за повишеното окосмяване по лицето и тялото. Нека заедно да намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stef4eto2010 » 28 Мар 2014, 18:26

Здравейте д-р Тодева !Пиша ви относно прекаленото окосмяване при някои жени . Преди седмица се консултирах със гинеколог заради това,че имам окосмяване по брадичката . Прегледаха ме за кисти по яйчниците ,но за щастие нямам . Изписаха ми Линдинет 30 ,без да ме питат за килограмите ми ,кръвно налягане и така нататък . По принцип съм с ниско кръвно ,40 кг , 150 см висока, 25 годишна .Искам да знам дали Линдинет 30 може да ми навреди по някакъв начин ? Не са ли силни за мен и дали с този препарат мога да си реша проблема с прекаленото окосмяване ? Благодаря !
stef4eto2010
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2014, 17:57

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Мар 2014, 18:36

stef4eto2010 написа:Здравейте д-р Тодева !Пиша ви относно прекаленото окосмяване при някои жени . Преди седмица се консултирах със гинеколог заради това,че имам окосмяване по брадичката . Прегледаха ме за кисти по яйчниците ,но за щастие нямам . Изписаха ми Линдинет 30 ,без да ме питат за килограмите ми ,кръвно налягане и така нататък . По принцип съм с ниско кръвно ,40 кг , 150 см висока, 25 годишна .Искам да знам дали Линдинет 30 може да ми навреди по някакъв начин ? Не са ли силни за мен и дали с този препарат мога да си реша проблема с прекаленото окосмяване ? Благодаря !

Здравейте, stef4eto2010!

Освен по брадичката имате ли повишено окосмяване на друго място? Менструалният цикъл редовен ли е и на какъв период от време е? Имате ли оплаквания от други органи и системи?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stef4eto2010 » 28 Мар 2014, 19:25

Месечния ми цикъл е редовен 21 ,22 дни понякога подранява с 2,3 дни понякога закъснява ,но това рядко се случва . Освен по брадичката имам окосмяване и около зърната на гърдите ,около 4,5 косъма на всяка и по краката са ми гъсти ,епилирам цели крака и немога да се отърва много бързо растат .След една седмица пак са пораснали .
Понякога кръвното ми пада до такава степен,че ми пречернява пред очите и имам силни болки в двата яйчника.След около 10 мин . може би когато се нормализира кръвното ми , болката в яйчниците изчезва .Това ми се случи 2 пъти в периода септември -ноември 2013 когато бях в Гърция а там климата е друг .
stef4eto2010
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2014, 17:57

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2014, 13:24

stef4eto2010 написа:Месечния ми цикъл е редовен 21 ,22 дни понякога подранява с 2,3 дни понякога закъснява ,но това рядко се случва . Освен по брадичката имам окосмяване и около зърната на гърдите ,около 4,5 косъма на всяка и по краката са ми гъсти ,епилирам цели крака и немога да се отърва много бързо растат .След една седмица пак са пораснали .
Понякога кръвното ми пада до такава степен,че ми пречернява пред очите и имам силни болки в двата яйчника.След около 10 мин . може би когато се нормализира кръвното ми , болката в яйчниците изчезва .Това ми се случи 2 пъти в периода септември -ноември 2013 когато бях в Гърция а там климата е друг .

Здравейте, Stef4eto2010!

От Вашето обяснение оставам с впечатление, че Вие нямате хормонален проблем, а по-скоро е анатомична особеност. Приемът на противозачатъчни би могъл да забави малко растежа, но няма как да елиминира наличните косъмчета. Обмисляла ли сте вариант за лазерна епилация? Когато няма хормонален проблем това е един много добър метод.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот stef4eto2010 » 30 Мар 2014, 23:34

Мислила съм за лазерна епилация и мисля да пробвам само защото неискам да приемам изписаният ми Линдинет 30 ,който както казахте би могъл да забави растежа . Аз съм твърдо против противозачатъчни таблетки .Бихте ли ми казали ,дали чаят от мента би ми помогнал поне малко ? Благодаря !
stef4eto2010
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2014, 17:57

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Мар 2014, 18:02

stef4eto2010 написа:Мислила съм за лазерна епилация и мисля да пробвам само защото неискам да приемам изписаният ми Линдинет 30 ,който както казахте би могъл да забави растежа . Аз съм твърдо против противозачатъчни таблетки .Бихте ли ми казали ,дали чаят от мента би ми помогнал поне малко ? Благодаря !

Здравейте, Stef4eto2010!

Няма да помогне чаят от мента. След като нямате медицински показания и не желаете да приемате противозачатъчни не е необходимо да го правите.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот boggi » 05 Юни 2014, 15:19

Здравейте! От известно време започнаха да ми се появяват косъмчета по брадичката. Има ли някакво безвредно средство, с което бих могла да намаля или стопирам появата им. Не са много, тук там, но се притеснявам с времето да не станат повече!
boggi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юни 2014, 15:17

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот десбакалова » 05 Юни 2014, 22:38

Здравейте. От известно време наблюдавам повишаване на окосмяването ми по линията на бакембарда към брадичката. Според вас каква може да е причината и към какъв специалист да се обърна.
десбакалова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2014, 22:29

Re: Повишено окосмяване - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот doris83 » 06 Юни 2014, 13:47

Здравейте д-р Тодева. Имам проблем с повишено окосмяване почти на цялото тяло, отначало започна като мъх и постепенно расте и се образуват дълги косми, а сега започват и да потъмняват. Линия над корема, по гърдите, врата, бакенбарди (типични места за мъжете). Нямам кисти, редовен цикъл, семейна- според гинеколог нямам проблем, щитовидна жлеза в норма , тестостерон 1.07. Къде да търся проблема, видимо има такъв? Благодаря!!!
doris83
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юни 2014, 13:36

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта