Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Дек 2014, 12:42

toni0091 написа:Здравейте! Имам бебче на 4 м. и половина, храним се с АМ на HIPP HA яде между 120 -150 мл на ден от два дни започна след всяко хранене да повръща доста обилно. На какво би могло да се дължи?


Здравейте,
най-добре да заведете бебето на преглед от личния му лекар, за да се изключи на първо място остра инфекция. Има ли други симптоми освен повръщането? Изхожда ли се нормално, по колко пъти на ден?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот vania86 » 18 Мар 2015, 14:07

Здравеите,искам да попитам за газтроезофегален рефлукс,бечето ни след 40-я ден започна обилно повръщане след всяко харанене бяхме на фризолак след това смесвахме с фризовом,но повръщането продължи.Сменихме храната с Аптамил ар резултата беше никакъв тя се обезводни и лежахме в болница на системи от там ни изписаха с ГЕР,и много силни колики,изписаха ни прахчета мотилиум и за съжаление другата съставка не разчитам бяха ни приготвени в аптека,с тях провърщането намаля но продължава,искам да попитам кое е по добро сиропа Гастрорусс или тези прахчета и колко време се продължава приема и на двете?
vania86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2015, 13:58

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2015, 22:19

vania86 написа:Здравеите,искам да попитам за газтроезофегален рефлукс,бечето ни след 40-я ден започна обилно повръщане след всяко харанене бяхме на фризолак след това смесвахме с фризовом,но повръщането продължи.Сменихме храната с Аптамил ар резултата беше никакъв тя се обезводни и лежахме в болница на системи от там ни изписаха с ГЕР,и много силни колики,изписаха ни прахчета мотилиум и за съжаление другата съставка не разчитам бяха ни приготвени в аптека,с тях провърщането намаля но продължава,искам да попитам кое е по добро сиропа Гастрорусс или тези прахчета и колко време се продължава приема и на двете?


Здравейте,
както прахчетата, които са ви изписани, така и гастротус сироп могат да имат добър резултат, ако е необходимо и в комбинация. След като прахчетата са дали резултат и повръщанията са намалели е добре да ги продължите, под наблюдение на лекуващия и лекар. Мотилиумът е по лекарско предписание и продължителността на лечение трябва да се определи от Педиатъра и. Обичайно с израстването на детето, симптомите на ГЕР се подобряват. Колко килограма се роди и колко е наддало до момента?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот gabito » 27 Авг 2015, 12:33

Здравейте, д-р Кисьова
Бебето ми е на 3м. и 11дни. На последната консултация педиатърката реши да пусне изследвания за хемоглобина, не знам защо взе такова решение да е толкова рано....общото състояние на бебето е добро според нея се развиваме добре :) родили сме се 4 дни преди термина с планувано секцио - 49см. 3550кг. На последната консултация на 3м. вече сме 62см. 6400кг. На кърма сме били 2м и от тогава сме на АМ Frisolac HM, до тоз момент не сме имали проблеми с храненето .
Резултата от изследванията показа ,че сме с нисък хемоглобина -98 и педиатърката ни изписа да пием по една ампула tot'hema 1ч. след хранене на ден и половин ампула Вит. С.
Първият ден не успяхме да изпием цялатя ампул tot'hema, а половинатя и нямахме никаккви проблеми през деня ,проблема дойде след приемането на ампулята на другия ден ,като тук вече я изпихме цялатя и да уточня ,че предходното ни ядене беше доста не спокойно . След час дойде времето за ампулата и малко след това повърна огромна калечество ,явно всичкото количество храна .
Моля кажете си мнениета ,каква може да е причината и какво ще ме посъветвате .
Благодаря предварително.
P.S. не сме запачнали още захранване ще изчакаме да направим пълни 4м.
gabito
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2015, 11:09

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Авг 2016, 16:38

gabito написа:Здравейте, д-р Кисьова
Бебето ми е на 3м. и 11дни. На последната консултация педиатърката реши да пусне изследвания за хемоглобина, не знам защо взе такова решение да е толкова рано....общото състояние на бебето е добро според нея се развиваме добре :) родили сме се 4 дни преди термина с планувано секцио - 49см. 3550кг. На последната консултация на 3м. вече сме 62см. 6400кг. На кърма сме били 2м и от тогава сме на АМ Frisolac HM, до тоз момент не сме имали проблеми с храненето .
Резултата от изследванията показа ,че сме с нисък хемоглобина -98 и педиатърката ни изписа да пием по една ампула tot'hema 1ч. след хранене на ден и половин ампула Вит. С.
Първият ден не успяхме да изпием цялатя ампул tot'hema, а половинатя и нямахме никаккви проблеми през деня ,проблема дойде след приемането на ампулята на другия ден ,като тук вече я изпихме цялатя и да уточня ,че предходното ни ядене беше доста не спокойно . След час дойде времето за ампулата и малко след това повърна огромна калечество ,явно всичкото количество храна .
Моля кажете си мнениета ,каква може да е причината и какво ще ме посъветвате .
Благодаря предварително.
P.S. не сме запачнали още захранване ще изчакаме да направим пълни 4м.


Здравейте,
ако ви е трудно да давате от тези ампули има и други продукти под формата на капки. Понякога ампулите може да дразнят стомаха и да предизвикат повръщане, затова ще ги давате по време на хранене. Но ако пак продължава да повръща се обърнете към вашия педиатър да ги смени. Аз бих ви посъветвала да изследвате и Желязо и ЖСК на бебето.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 04 Окт 2016, 18:20

Здравейте !
моля за помощ,детето ми е на 2г 9м,и е с вирус,не е спряло да повръща,вече няма нищо в стомахчето .даваме и глюкоза прахче хидрасек,и свещички от хомеопатичните Вотисхомил :???: през час и пак повръща всичко с пяна..отпадна доста и лежи..моля за съвет.притеснена съм..искам съвет о от Вас,Благодаря!.
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот s_ivelina » 09 Окт 2016, 14:30

Здравейте
Постъпихме в болница от стомашен вирус..и силно обезводяване...казаха ни много строга диета 10 дни..само да яде морков картоф попара ,ориз..но тя отслабна в лице стана много бледа очичките имат леки сенки ...притеснявам се така като не яде ,,съвсем ще се изтощи организмът й,вече ни е 5 ден..какво мога още да й включа в менюто..или някакви витамини...и аз незнам вече..едва ходи..няма енегрия..отпаднала е..Моля за съвет!Благодаря!
само да допълня,че урината й е чиста и кръвните изследвания също..няма кръвна захар..
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 28 Окт 2016, 10:17

s_ivelina написа:Здравейте
Постъпихме в болница от стомашен вирус..и силно обезводяване...казаха ни много строга диета 10 дни..само да яде морков картоф попара ,ориз..но тя отслабна в лице стана много бледа очичките имат леки сенки ...притеснявам се така като не яде ,,съвсем ще се изтощи организмът й,вече ни е 5 ден..какво мога още да й включа в менюто..или някакви витамини...и аз незнам вече..едва ходи..няма енегрия..отпаднала е..Моля за съвет!Благодаря!
само да допълня,че урината й е чиста и кръвните изследвания също..няма кръвна захар..


Здравейте,
захранването става като постенно разнообразите храната, включете за начало пилешко месо.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Хашим.Хашимов » 28 Окт 2016, 14:10

Здравейте, д-р Кисьова! Искам да попитам, деган против гадене може ли да се поставя подкожно?
Хашим.Хашимов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2016, 14:09

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Ное 2016, 16:48

Хашим.Хашимов написа:Здравейте, д-р Кисьова! Искам да попитам, деган против гадене може ли да се поставя подкожно?


Здравейте,
Деган може да се прилага само мускулно или венозна, по лекарско назначение.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron