Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Мар 2014, 18:49

Тук може да задавате вашите въпроси свързани с повръщане при вашето бебе и дете!

На въпросите ви ще отговаря лекар-специалист по Педиатрия- д-р Галина Кисьова.

Информация за д-р Галина Кисьова може да прочетете в справочника на Фрамар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот valentinaxvx » 06 Апр 2014, 18:27

Здравейте,аз искам да разбера защо след като нахраня детето си(то е на 26 дни) и след като се оригне,то започва веднага да хълца и да връща част от храната.Не превишавам храната-за това съм сигурна.После пак на няколко пъти като вземе да се напъва(понеже коремчето го свива) и пак повръща.Нормално ли е? :|
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 07 Апр 2014, 15:17

valentinaxvx написа:Здравейте,аз искам да разбера защо след като нахраня детето си(то е на 26 дни) и след като се оригне,то започва веднага да хълца и да връща част от храната.Не превишавам храната-за това съм сигурна.После пак на няколко пъти като вземе да се напъва(понеже коремчето го свива) и пак повръща.Нормално ли е? :|


Здравейте,
какво количество повръща бебето? Млякото, което повръща пресечено ли е? На фонтан ли повръща обилно или малко количество? По колко пъти на ден се изхожда?
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот valentinaxvx » 10 Апр 2014, 20:17

Dr Galina Kisyovа написа:
valentinaxvx написа:Здравейте,аз искам да разбера защо след като нахраня детето си(то е на 26 дни) и след като се оригне,то започва веднага да хълца и да връща част от храната.Не превишавам храната-за това съм сигурна.После пак на няколко пъти като вземе да се напъва(понеже коремчето го свива) и пак повръща.Нормално ли е? :|


Здравейте,
какво количество повръща бебето? Млякото, което повръща пресечено ли е? На фонтан ли повръща обилно или малко количество? По колко пъти на ден се изхожда?



Оригва се и повръща малка част от млякото което е хапнал,поседяваме малко и го слагам да спи,разбутва се и пак повръща малко.Млякото не е пресечено.Не е на фонтан,но вчера ми се случи да е на фонтан,имах чувството ,че повърна абсолютно всичко,което изяде.По веднъж на ден ака,някой път на другия ден се изаква обилничко.Той като се наяде и веднага почва с напъването докато не заспи,и като се събуди пак с напъните почва.Почне ли с напъните ,дори и след събуждане-повръща.
valentinaxvx
 
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Апр 2014, 18:16

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Апр 2014, 15:29

valentinaxvx написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
valentinaxvx написа:Здравейте,аз искам да разбера защо след като нахраня детето си(то е на 26 дни) и след като се оригне,то започва веднага да хълца и да връща част от храната.Не превишавам храната-за това съм сигурна.После пак на няколко пъти като вземе да се напъва(понеже коремчето го свива) и пак повръща.Нормално ли е? :|


Здравейте,
какво количество повръща бебето? Млякото, което повръща пресечено ли е? На фонтан ли повръща обилно или малко количество? По колко пъти на ден се изхожда?



Оригва се и повръща малка част от млякото което е хапнал,поседяваме малко и го слагам да спи,разбутва се и пак повръща малко.Млякото не е пресечено.Не е на фонтан,но вчера ми се случи да е на фонтан,имах чувството ,че повърна абсолютно всичко,което изяде.По веднъж на ден ака,някой път на другия ден се изаква обилничко.Той като се наяде и веднага почва с напъването докато не заспи,и като се събуди пак с напъните почва.Почне ли с напъните ,дори и след събуждане-повръща.


Здравейте,
добре е да го държите поне 5-10 минути в изправено положение, на рамото ви след нахранване. Освен това е добре да надигнете дюшечето му от страната на главата му на 30 градуса (не да слагате възглавница, а да надигнете отдолу дюшечето). Освен това ако тези симптоми продължат е добре да го заведете на лекуващия го Педиатър, за да прецени дали е необходимо да се предпише специално мляко за бебе с персистиращо повръщане.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Rayna_85 » 16 Апр 2014, 11:22

Здравейте,
детето ми се роди с ниски килограми (2200) и се наложи да постой няколко дни в кувьоз. Захраних го с коластра, а до 20-ти ден и с кърма, но получих инфекция и се наложи да спрем с приема на кърмата и да минем на АМ.
Започнахме с Friso Premature, но получи запек и нередовно изхождане и го сменихме с Aptamil Premature. По препоръка на лекаря Aptamil Premature го консумирахме до навършването на 3000 кг, след което трябваше да минем на мляко консумирано от деца с нормални кг.
От няколко дни сме на Lactana Bio 1, но моето момченце започна почти след всяко хранене да връща част от млякото (не под формата на струя). Притеснявам се да не би млякото да му идва по-тежко или да не го понася и това да е реакция. Педиатърката ни каза да започнем да увеличаваме приема на млякото на всяка седмица с по 10 мл, а аз се притеснявам, че на детето може да му стане прекалено тежко и да започнат проблеми. Към днешна дата сме с тегло 3200 кг. Какво е мнението ви по въпроса?
Rayna_85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Апр 2014, 11:03

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 18 Апр 2014, 19:46

Rayna_85 написа:Здравейте,
детето ми се роди с ниски килограми (2200) и се наложи да постой няколко дни в кувьоз. Захраних го с коластра, а до 20-ти ден и с кърма, но получих инфекция и се наложи да спрем с приема на кърмата и да минем на АМ.
Започнахме с Friso Premature, но получи запек и нередовно изхождане и го сменихме с Aptamil Premature. По препоръка на лекаря Aptamil Premature го консумирахме до навършването на 3000 кг, след което трябваше да минем на мляко консумирано от деца с нормални кг.
От няколко дни сме на Lactana Bio 1, но моето момченце започна почти след всяко хранене да връща част от млякото (не под формата на струя). Притеснявам се да не би млякото да му идва по-тежко или да не го понася и това да е реакция. Педиатърката ни каза да започнем да увеличаваме приема на млякото на всяка седмица с по 10 мл, а аз се притеснявам, че на детето може да му стане прекалено тежко и да започнат проблеми. Към днешна дата сме с тегло 3200 кг. Какво е мнението ви по въпроса?


Здравейте,
по колко милилитра давате на хранене и колко пъти го храните дневно и на колко часа?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ralica_siqna01 » 07 Окт 2014, 00:18

Здравейте имам въпрос дреди около 2 месеца дащеря ми поварна голямо количество да не кажа и всичката си храна преди сън тази вечер се понтори същото повроща на фонтан и то цялото мляко тя е на 1г и 3 месеца преди сън я храня със кисело мляко
ralica_siqna01
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Окт 2014, 22:47

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 11 Окт 2014, 21:52

ralica_siqna01 написа:Здравейте имам въпрос дреди около 2 месеца дащеря ми поварна голямо количество да не кажа и всичката си храна преди сън тази вечер се понтори същото повроща на фонтан и то цялото мляко тя е на 1г и 3 месеца преди сън я храня със кисело мляко


Здравейте,
преди това кога се храни, в колко часа вечеря и в колко часа яде млякото? по колко милилитра и давате кисело мляко и какво вечеря преди това?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Повръщане при деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот toni0091 » 02 Дек 2014, 21:03

Здравейте! Имам бебче на 4 м. и половина, храним се с АМ на HIPP HA яде между 120 -150 мл на ден от два дни започна след всяко хранене да повръща доста обилно. На какво би могло да се дължи?
toni0091
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Дек 2014, 20:58

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron